Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Išgelbėkim kačiukus nuo beprasmės mirties

Atgal

Išgelbėkim kačiukus nuo beprasmės mirties

Aš tik dar viena pilka gatvės katė. Dažniausiai žmonės manęs net nemato arba pamatę nuveja šalin piktais žodžiais... Dėl to nepasitikiu žmonėmis, negalėčiau gyventi namuose. Pavargau nuo amžinai mirštančių mano mažylių – kasmet jų atsivedu apie 10, tačiau kiek išgyvena?! Vienas. Kartais du. Niekada negaliu gyventi ramiai – atvažiuojantys šungaudžiai išgaudo kačiukus, bando sugauti ir mane. Visi žinom, kas ten laukia... O tokių kačių kaip aš – pilni Lietuvos kiemai. Bet jūs galit pakeisti šią situaciją. Sterilizacija apsaugos mane nuo alinančio darbo, dešimtis kačiukų nuo beprasmės mirties, leis žmonėms legaliai mane šerti, o šungaudžiai nustos grasinę.

Apie projektą: Projekto tikslas – humaniškais ir efektyviais metodais sumažinti beglobių kačių populiaciją Lietuvoje. Jis paremtas ilga kitų šalių (JAV, D. Britanijos, Vokietijos, Graikijos, Nyderlandų ir kt.) patirtimi. Buvo pastebėta, kad vykdoma politika Pagauk-Eutanazuok neveiksminga, nes į „išvalytų“ kiemų vietas visada atklysta gyvūnų iš kitų kiemų, jie toliau dauginasi ir populiacija vis tiek didėja. Pagauk-Sterilizuok-Paleisk būdu benamės katės savo teritoriją gina nuo naujokų, nesidaugina ir jų populiacija yra visiškai stabilizuojama. Tuo pačiu yra vykdoma ligų (pavyzdžiui, pasiutligės) prevencija. Veterinarijos klinikose katės apžiūrimos veterinarų ir paleidžiamos į kiemus tik sveikos. Šios katės toliau mažina pelių ir kitų graužikų skaičių. Taip pat sterilizuoti gyvūnai nekelia nepatogumų gyventojams – nežymi teritorijų, nekniaukia naktimis ieškodami partnerių ir yra sveikesni. Miesto gyvūnais besirūpinančios įmonės sutartiniu ženklu (nukirptu kairės ausies galiuku) pažymėtų kačių negaudo ir nevykdo eutanazijos.

Programos metu planuojama sterilizuoti ir paskiepyti nuo pasiutligės 450-500 kačių Vilniuje, Kaune, Jonavoje ir galbūt kituose miestuose.