Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Informatika gali pakeisti Tavo gyvenimą – „Bebras“

Atgal

Informatika gali pakeisti Tavo gyvenimą – „Bebras“

Informacinių technologijų (IT) konkursas „Bebras“ buvo sukurtas Lietuvoje, Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos institute. Ilgai netrukus šis įrankis sudomino net 26 pasaulio valstybių moksleivius. Šiemet savo dešimtąjį gimtadienį švenčiantis „Bebro“ konkursas džiaugiasi kone milijonu konkurso dalyvių. Lietuvoje „Bebro“ konkurse kasmet dalyvauja apie 500 mokyklų, beveik 26,000 mokinių nuo 8 iki 18 metų.

Apie projektą. Konkurso tikslas – skatinti bendrojo ugdymo mokyklų mokinius domėtis informatikos mokslo fundamentinėmis idėjomis, sumaniau naudotis informacinėmis technologijomis, ugdyti mokinių kūrybiškumą, informacinę kultūrą, algoritminę, loginę, kompiuterinio konstravimo mąstyseną. Šis konkursas taip pat skatina moksleivių domėjimąsi technologinėmis, informatikos, fizinių mokslų profesijomis, žadina moksleivių norą ieškoti atsakymų į keblius klausimus, kurti. Būtent taip ir kilo konkurso pavadinimo idėja – stebint bebrą – atkaklų gyvūną, užtvenkiantį pačias srauniausias upes, ilgai, bet tikslingai triūsiantį ir pasiekiantį savo tikslą. Geriausiai pasirodę konkurso dalyviai ir aktyviausios mokyklos apdovanojami įvairiais prizais, o konkursas kasmet užbaigiamas didele švente LR Seime. Jos metu taip pat vyksta įvairūs seminarai bei užsiėmimai, skatinantys moksleivius ir toliau aktyviai domėtis tiksliaisiais bei technologijų mokslais, nebijoti klausti jiems kylančių klausimų, ieškoti naujų sprendimų.

Siekdami „Bebro“ užduotimis sudominti dar daugiau Lietuvos moksleivių, konkurso organizatoriai nuolatos tobulina jo turinį, užduotis, konkurso organizavimą. Nuo pat „Bebro“ gyvavimo pradžios nė karto neatnaujinta elektroninė varžybų sistema lt.bebras.lt bei lietuviška konkurso svetainė www.bebras.lt ne itin patrauklios ir draugiškos varžybų dalyviams bei partneriams.

Daugiau informacijos: www.bebras.lt arba užsienio partnerių svetainėje (anglų klb.) http://bebras.org/.

Konkurso organizavimas ir užduočių rengimas finansuojamas Švietimo informacinių technologijų centro ir individualių rėmėjų lėšomis, prizus ir apdovanojimus aktyviausioms mokykloms bei organizatoriams steigia konkurso rėmėjai.

Parama bus skirta elektroninės varžybų sistemos ir internetinio portalo atnaujinimui, kad vaikams galėtume pasiūlyti aukščiausią varžybų lygį ir kokybę, sudominti moderniais technologiniais varžybų išpildymo sprendimais, pasiūlyti galimybę bet kuriam norinčiam Lietuvos moksleiviui ar entuziastui pasipraktikuoti bandomajame „Bebro“ varžybų lauke.

„Bebro“ entuziastai taip pat kviečiami paremti šią moksleivių ugdymo iniciatyvą prisidedant prie kasmet vykstančių varžybų organizavimo.