Nors onkologijos specialistų teikiama pagalba yra vertinama gerai, tačiau išėję iš gydymo įstaigos onkologinės ligos paliesti žmonės jaučiasi apimti nerimo ir daugeliu atvejų stokoja pagalbos, informacijos ir psichologinio, dvasinio palaikymo. Pasaulinė praktika rodo, kad Vėžio informacijos ir paramos centrų, kaip tarpininkų tarp specialistų ir pacientų, atsiradimas padeda visuomenei spręsti šias problemas. Ypatingai svarbu gauti visapusišką psichosocialinę pagalbą sergantiesiems regionuose, kurie yra nutolę nuo didžiųjų onkologijos klinikų ir dažnai jiems psichosocialinė pagalba yra neprieinama.
Siekiant padidinti paslaugų onkologinių ligų paliestiems Alytaus regiono gyventojams labai svarbu sukurti infrastruktūrą bei naujoms paslaugoms organizuoti svarbu tinkamai paruošti personalą. 2016 metų pabaigoje kartu su Psichosocialinės onkologijos asociacija, Nacionaliniu vėžio institutu ir partneriais iš Baltarusijos buvo parengtas projektas psichosocialinių paslaugų plėtrai. Projekto metu siekiame suremontuoti Alytaus miesto savivaldybės tam skirtas 220 kv. m. ploto patalpas, nupirkti reikalingą įranga ir priemones, tinkamai parengti personalą.
Projekto tikslas- siekti, kad Pietų Lietuvos regiono gyventojai, kurie išgirdo onkologinės ligos diagnozę gautų jiems reikalingą psichosocialinę, dvasinę ar kitą reikalingą pagalbą, pagerinti šių asmenų gyvenimo kokybę ir sveikimo eigą bei atkreipti visuomenės dėmesį į onkologinių ligų paliestų asmenų problemas, kurios labai skaudžiai paliečia ne tik sergančius onkologine liga asmenis, bet ir jų artimuosius.
Vėžio informacijos ir paramos centro Alytuje plėtra suteiks daugiau galimybių Alytaus regiono onkologinių ligų paliestiems asmenims gauti kvalifikuotas psichosocialinės reabilitacijos, užimtumo paslaugas, leis jiems greičiau sugrįžti į įprastą gyvenimo ritmą, sumažins asmenines bei valstybės išlaidas onkologinių ligų sukeltoms pasekmėms likviduoti.