Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Ieškantiems paramos

Hospisas – namai, kuriuose yra meilė ir viltis

Atgal

Hospisas – namai, kuriuose yra meilė ir viltis

Hospiso idėją įgyvendinti Lietuvoje buvo pakviesta ses. Michaela Rak iš Lenkijos, kuri du dešimtmečius vadovavo tokioms organizacijoms Lenkijoje. 2009 m. buvo pradėti pastato, esančio Rasų g. 4 Vilniuje, remonto ir rekonstrukcijos darbai. Po ilgo laiko ir daug įdėtų pastangų pavyko pastatą suremontuoti ir pritaikyti namo, kuris tarnauja asmenų (vaikų ir suaugusiųjų), paliestų onkologinės ligos, reikmėms. Nuo 2013 m. vasario hospisas pradėjo savo veiklą, surinkta profesionali komanda, kuri stengiasi padaryti mirštančiųjų kasdienybę lengvesne, be skausmo, saugia ir pripildyta meilės.

Hospisas yra ta vieta, kurioje pagalbą gali gauti kiekvienas, nepaisant jo tautybės, tikėjimo, amžiaus, finansinio statuso ar politinių pažiūrų. Pagalba ligoniams bei jų šeimos nariams teikiama neatlygintinai. Sergančiajam sudarytos tikros namų sąlygos tam, kad jis galėtų gerai jaustis, gauti profesionalią medicininę, socialinę, psichologinę, dvasinę pagalbą. Ligonio gyvenimo pilnatvė iki paskutinės akimirkos, saugumo jausmas bei apsupimas meile – tai mūsų tikslas.

Hospiso stacionare yra 14 lovų ligoniams, taip pat veikia namų hospisas, t.y. ligonių lankymas jų namuose ir jiems teikiama profesionali medicininė pagalba. Kadangi Vilniaus teritorinė ligonių kasa finansuoja tik 35 proc. išlaidų, likusią dalį turime susirasti patys. Visa Hospiso šeima kviečia po mažą savo širdies gerumo lašelį pridėti prie gailestingumo darbų artimui. Dalyvaudami šiame projekte kiekvienas galime bent akimirkai nusikelti į Pal. Kun. Mykolo Sopočkos hospisą, prisiliesti prie sergančio širdies ir pajusti dėkingumo šypseną ligonio veide. Jūsų skirta auka padės ligoniams, o gal jo artimiesiems, išgyvenusiems netektį, pakilti naujam gyvenimui, suteiks laimės akimirkas ir jausmą, kad asmuo yra svarbus ir mylimas.

Neįmanomus dalykus sergančiųjų onkologinėmis ligomis gyvenime mes galime padaryti įmanomais, atrakinant juos meilės artimui raktu.