Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Gyvybės vagonėliai – paskutinė pasmerktų gyvūnėlių viltis

Atgal

Gyvybės vagonėliai – paskutinė pasmerktų gyvūnėlių viltis

Ar matėte kaip atrodo išduoto ir mirti palikto gyvūno akys? Tose akyse atsispindi begalinis siaubas, skausmas, neviltis, nežinios baimė ir mirties nuojauta. Mes tai matome kasdien. Mes matome kaip kasdien į Vilniaus miesto benamių gyvūnų sanitarinę tarnyba, atvežami sugaudyti iš gatvių arba atvedami ar atnešami iš namų jauni, sveiki augintiniai. Išduoti ir sunaikinimui palikti gyvūnai gali tik žiūrėti, tačiau tame žvilgsnyje sustingsta vienintelis klausimas – už ką? Jų akys klausia: už ką mane išdavei? Kodėl man ant kaklo pakabinai mirtininko numerį? Ką aš blogo padariau, kad uždarei mane į grotuotą šaltą narvą? Tie, kurie išdavė ir pasmerkė į šiuos nebylius savo augintinio klausimus neatsako. Jie net vengia žiūrėti į pasmerktųjų savo buvusių augintinių akis. Dažniausiai jie bėga. Tačiau, tikime, kad nekaltas pasmerktojo žvilgsnis jų jau niekada nebepaliks...

Apie projektą. Tiems, kurie išdavė ir pasmerkė savo katinėlį ar šunelį visiškai nebesvarbu, kad namuose buvęs sveikas ir guvus gyvūnas, uždarytas į sanitarinę tarnybą be galo stresuoja, ilgisi savo šeimininkų, net atsisako valgyti ir tyliai gęsta. Buvęs sveiki šie gyvūnai uždaryti į narvus užsikrečia įvairiomis ligomis, todėl laiku nesuteikus pagalbos gyvūnui dažniausiai jau niekuo nebegalima padėti.

Matydami tragiškus gyvūnų likimus, mes stengiamės perimtiems iš Vilniaus miesto benamių gyvūnų sanitarinės tarnybos keturkojams ne tik pratęsti naujų šeimininkų paieškos galimybę, suteikti jiems kuo geresnes sąlygas, kad nuskriausti savo šeimininkų bent jau nejaustų šaltų, ankštų narvų baimės, kad išmesti iš namų, patektų į jaukias namus primenančias sąlygas, bet ir šviesti bei auklėti visuomenę siekiant kurti pagarbos gyvūnams ir mus supančiai aplinkai tradicijas. Tikime, kad įmanoma humaniškai, ne tik eutanazuojant, sumažinti besiplečiančią benamių gyvūnų populiaciją, todėl 2014 metais sterilizavome 320 benamių katyčių ir taip jas išgelbėjome nuo mirties sanitarinėje tarnyboje.

Per aukok.lt surinkta parama bus naudojama tik gyvūnų veterinarinėms reikmėms bei maitinimui. Iš viso planuojama išgydyti, sterilizuoti/kastruoti, paskiepyti ir surasti namus apie 800 gyvūnų, kurie patekę į sanitarijos tarnybą dažnai sunkiai suserga.

Jūsų paaukoti 1,45 eurai leis savaitę maitinti mažą šuniuką, 23,2 eurai – sterilizuoti suaugusią katę, 29 eurai – išgydyti sergantį gyvūną.