Lietuvoje daugybė vaikų auga globos namuose, jiems trūksta žmonių dėmesio, moralinės paramos. Lietuvos visuomenė puikiai žino šią problematiką, tačiau net ir norintys padėti vaikams iš globos namų renkasi vieną iš mažiausiai svarbių pagalbos formų – materialinę paramą, ir kartais ne dėl to, kad nežino, ko šiems vaikams reikia, bet todėl, kad nebuvo sukurta metodų, kaip tikslingai padėti vaikams iš globos namų. Kad pagalba būtų ne tik sąmonėje uždėtas pliusas, o reali nauda tiek vaikui, tiek ir padedančiam žmogui, „Pokyčių kelias“ psichologai sukūrė savanorystės programas, kad vaikų globos namuose augantys vaikai turėtų galimybę sulaukti papildomo dėmesio ir draugystės ne tik iš auklėtojų ar mokytojų, bet ir iš kitų suaugusiųjų.
Apie projektą. Šiuo projektu siekėme informuoti visuomenę, kad svarbiausia pagalba vaikams iš globos namų yra ne materialinė. Rengdami savanorių mokymus ir paramos grupes suteikėme žmonėms galimybę padėti vaikams iš globos namų kryptingai, tikslingai, o vaikams suteikėme galimybę sulaukti tokios pagalbos, kokios jiems labiausiai reikia – žmogaus dėmesio, laiko, šilumos. Paparčių Šv. Juozapo vaikų globos namuose ir Vilniaus vaikų globos namuose „Gilė“ savanoriai vykdė „Įgūdžių banko“ programą.
Parama skirta „Įgūdžių banko“ programos įgyvendinimui vaikų globos namuose (savanorių mokymams bei patalpų, kuriose vyko mokymai, nuomos išlaidoms padengti). Tikimasi, kad paruošti savanoriai tęs savanorišką veiklą vaikų globos namuose bent vienerius metus.