Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Gydytojai klounai: juoko virusas sergantiems vaikams

Atgal

Gydytojai klounai: juoko virusas sergantiems vaikams

„Kartą nudegimų skyriuje sutikome berniuką, kuriam buvo stipriai nudegusi rankos plaštaka. Kad geriau vyktų odos regeneracijos procesas, jam reikėjo daryti pratimus lankstant pirštus, o tai buvo labai skausminga. Pasiūlėme jam iš balionų lankstyti įvairius žvėrelius ir jo palatą paversti zoologijos sodu. Berniukas taip įsitraukė į žaidimą, kad net nejautė skausmo lankstydamas balionus ir tokiu būdu nejučia mankštindamas ranką“, – dalinasi įspūdžiais iš ligoninės gydytoja klounė Džilda.

Ši istorija – tai vienas iš daugelio mažų stebuklų, kurie nutinka vaikų ligoninėse apsilankius gydytojams – klounams. Palatose atgimsta pasakų personažai, netikėtai užklumpa muilo burbulų lietus, vaikai ir tėvai kartu su klounais pradeda „repuoti” improvizuotas dainas, o kartais tereikia tyliai pasėdėti šalia pavargusio mažylio ar palaikyti už rankos laukiant nemalonios procedūros. Kiekvienas apsilankymas unikalus ir vis kitoks, nes reikia atsižvelgti į vaiko poreikius, sveikatos būklę, temperamentą, amžių, kitas aplinkybes. Toks žaismingas teatralizuotas bendravimas turi terapinį poveikį - efektyvumas pripažįstamas tiek mokslininkų, tiek pediatrų.

Klounai suteikia sergantiems vaikams galimybę pasijausti vaikais, o ne vien tik pacientais. Klounai bendrauja su sveikąją vaiko dalimi nekreipdami dėmesio į ligą, žvelgdami į vaiko kasdienybę ne kaip vizituojantys gydytojai ar susirūpinę tėveliai, o kitaip – džiaugsmingai ir su humoru, o kartu – jautriai ir subtiliai.

Projekto metu gydytojai klounai lankys sergančius vaikus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Planuojama, kad gydytojai klounai per 2016 metus aplankys 20 000 vaikų visoje Lietuvoje.

Prisidėk prie šypsenų, kurios padeda sveikti – tapk džiaugsmo misijos dalimi!