Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Ieškantiems paramos

Globokime vaikus padėdami šeimai 2019

Atgal

Globokime vaikus padėdami šeimai 2019

Siekiame Motinos Teresės šeimų namuose užtikrinti tokią aplinką, kuri leistų moterims, patiriančioms krizinę motinystę, deramai ir oriai gyventi, o kartu ir užtikrintų tinkamą kūdikių bei vaikų raidą. Esame įsitikinę, kad:
• vaikai turi augti šeimose, todėl mamos ir vaiko ryšį būtina stiprinti;
• tik mažinant vaikų namuose augančių vaikų skaičių mūsų visuomenė bus laimingesnė ir sveikesnė.

Projektas, kurio metu teikiamos socialinės kompleksinės paslaugos krizinės motinystės atvejais, yra tęstinis, jį vykdome nuo 2014 m. ir esame vienintelė įstaiga visame Šiaulių regione, kuri teikia tokias paslaugas.

Šiuo projektu siekiame visokeriopai padėti mamoms išgyventi krizę ir ugdyti jų gebėjimus pasirūpinti savimi bei integruotis į visuomenę, teikdami laikino apgyvendinimo ir priežiūros, socialinio darbuotojo, psichologo, teisininko ir kt. paslaugas. Taip pat ugdome jų atsakingą tėvystę, teikiame edukacines paslaugas, mokome jas įgyti buities bei darbinių įgūdžių, be to skatiname mamų ir vaikų meninę raišką (organizuojami būreliai). Šeimų namuose įsteigtas vaikų dienos centras „Aš ir draugai“ esant poreikiui padeda mamoms prižiūrėti vaikus.

Šeimų namuose gyvenančios mamos, esančios krizėse, neretai yra pačios augusios vaikų namuose, taip pat turi negalią (dažniausia intelekto sutrikimus), priklauso socialinės rizikos grupei bei gauna mažas pajamas. Šiuo metu Šeimų namuose yra įrengta 12 kambarių, skirtų motinų su vaikais apgyvendinimu ir 1 kambarys krizėse esančioms nėščioms moterims. Nuo šių paslaugų teikimo pradžios 2014 m. jomis jau pasinaudojo 41 moteris. Šiuo metu gyvena 13 mamų (amžius - nuo 17 iki 29 m ) su 22 vaikais (amžius – nuo 1 mėn. iki 12 m).

Jūsų geranoriška pagalba reikalinga ir labai svarbi išsaugant gyvybę ir padedant ugdyti tėvų atsakomybę visuomenėje.