Šiauliuose nėra teikiamos krizinės motinystės paslaugos. Tad dėl buities įgūdžių stokos, gyvenamos vietos neturėjimo, negalios, ar įvairių krizių vaikai atskiriami nuo šeimos, motinų ir talpinami į kūdikių namus. Mokslininkų bei psichologų išvadose kūdikystės raidos tarpsnis yra svarbiausias, nes artimas motinos, tėvo ir vaiko ryšys yra vienas iš pagrindinių veiksnių, saugančių kūdikį nuo neigiamų įtakų, ugdantis saugos jausmą, pasitikėjimą ir padedantis gerus psichologinės bei fizinės sveikatos pagrindus formuojant ir ugdant asmenybę. Tad labai svarbu padėti krizinėse situacijose atsidūrusioms šeimoms bei motinoms su kūdikiais ar vaikais, kad patys tėvai augintų ir ugdytų savo vaikus, kad būtų stiprinamas tėvo, mamos ir vaiko ryšys, gerinant visuomenės ateitį, mažinant globos namuose paliktų vaikų skaičių.
Apie projektą. Projekto tikslas - teikti apgyvendinimo, laikinos priežiūros, ugdymo paslaugas. Sudaryti žmogaus orumą atitinkančias gyvenimo sąlygas. Sukurti naujagimio, kūdikio ir vaiko raidai tinkančią aplinką. Sukurti krizinės motinystės programą. Teikti kompleksinės pagalbos (socialines, psichologines, edukacines) paslaugas krizinės motinystės atvejais, bei įvairių problemų, negalių turinčiose šeimose. Ugdyti krizinėje situacijoje atsidūrusios šeimos gebėjimus pasirūpinti savimi bei padėti integruotis į visuomenę.
Surinkta parama bus skirta:
• Teikti apgyvendinimo, laikinos priežiūros, ugdymo paslaugas (soc darbuotojos atlyginimas);
• Sukurti krizinės motinystės programą laikinos priežiūros paslaugų teikimui motinoms su kūdikiais ir vaikais, atsidūrusioms krizinėse situacijose (administracijos, soc. darbuotojos atlyginimas).
• Sudaryti žmogaus orumą atitinkančias gyvenimo sąlygas (suremontuoti virtuvę, kambarius, poilsio kambarį, statybinės medžiagos).
• Sukurti naujagimio, kūdikio ir vaiko raidai tinkančią aplinką (nupirkti apyvokos daiktų, vaikiškas loveles, spinteles ir kt.).
• Padėti išlaikyti patalpas.
Jūsų geranoriška pagalba reikalinga ir labai svarbi išsaugant gyvybę ir padedant ugdyti tėvų atsakomybę visuomenėje.