Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

„Gelbėkit vaikus“ globojamos šeimos prašo pagalbos!

Atgal

„Gelbėkit vaikus“ globojamos šeimos prašo pagalbos!

Esame organizacija „Gelbėkit vaikus“. Kasdien padedame daugiau kaip 1000 Lietuvos vaikų, augančių sunkumų patiriančiose šeimose. Esant įprastai situacijai, šiose šeimose augantys vaikai po pamokų ateina į mūsų vaikų dienos centrus, juose pavalgo, paruošia pamokas, užsiima popamokine veikla. Kai yra galimybių, šiems vaikams organizuojame nemokamas išvykas, skatiname domėtis aplinka ir pasauliu, mokytis, turėti gyvenime tikslų ir jų kryptingai siekti.

Lietuvoje paskelbus karantiną, buvo uždarytos ne tik mokyklos, bet ir visi vaikų dienos centrai, o dalis mūsų organizacijos globojamų šeimų, kurios ir taip gyveno nuo algos iki algos, neteko darbo ir pajamų.

Šiuo metu aktyviai bendraujame su mūsų globojamomis šeimomis – teikiame pagalbą ne tik vaikui, bet ir visai jo šeimai maistu, būtiniausiomis prekėmis, teikiame psichologinę ir emocinę paramą.

Už teikiamą pagalbą dėkoja mama Dovilė, kurios istorija dalinamės:

Mane, vienišą penkių vaikų mamą, neseniai neteisingai atleido iš darbo. Kadangi buvau paskutinė priimta dirbti parduotuvėje, labai negražiai pasakė: „turime rinktis arba išleisti nemokamų atostogų seniau dirbančius darbuotojus, arba atleisti tave, tai renkamės atleisti tave“. Buvau priversta parašyti pareiškimą išeiti iš darbo savo noru. Esu išsiskyrusi, mano buvęs vyras, vaikų tėvas, gyvena kitoje šeimoje, o alimentų prašymas vis dar neišnagrinėtas, tad iš jo jokių pajamų irgi negauname.

Šioje sunkioje gyvenimo situacijoje man ir mano vaikams padėjo ir padeda „Gelbėkit vaikus“ organizacija: bendrauju su psichologe, kuri supranta, kaip jaučiuosi, išklauso ir suteikia vilties. Kita organizacijos darbuotoja pažadėjo parūpinti maisto produktų ir nupirkti kitų būtiniausių prekių, kai su vaikais pabaigsime sukauptas maisto atsargas, kurias nusipirkome už sutaupytus pinigus. Kai tik pasibaigs karantinas, vėl pradėsiu ieškotis darbo ir, tikiuosi, viskas stos į savas vėžes.

Jeigu jūs saugiai dirbate iš namų, nesumažėjo jūsų pajamos, jei jūsų vaikai sotūs ir sveiki žaidžia namie, prisiminkite tuos, kuriems dabar sunkiausia – padėkime jiems išgyventi šį neramumų pilną laikotarpį.