Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Galimybė vaikams gyventi geriau (2009.09-2010.12)

Atgal

Galimybė vaikams gyventi geriau (2009.09-2010.12)

Apie 30% vaikų Lietuvoje gyvena žemiau skurdo ribos, daugiau nei 5500 – vaikų globos namuose. Šiuo projektu buvo siekiama suteikti galimybę globos namų auklėtiniams gyventi geriau. Parama, surinkta per aukok.lt, skirta Pabradės ir Paparčių vaikų globos namų auklėtinių ir jų darbuotojų mokymams, užsiėmimams. Iš viso užsiėmimuose dalyvavo 36 vaikai (14 – 18 metų amžiaus), augantys vaikų globos namuose, o seminaruose darbuotojams – 51 darbuotojas. Globos namų darbuotojai dirbantys su vaikais pažymėjo, kad vaikai tapo geresni, labiau kontroliuojantys save ir savo probleminį elgesį.

Apie projektą: Projekto tikslai – suteikti galimybę globos namų auklėtiniams gyventi geriau, globos namų darbuotojams padėti spręsti psichologines auklėtinių problemas, padėti ruošti globos namų auklėtinius savarankiškam gyvenimui tam, kad užaugę jie galėtų sukurti pilnavertes šeimas, turėtų pastovų darbą, būtų lygiateisė visuomenės gyvenimo dalis. Lietuvoje globos namų auklėtiniams labai trūksta socialinių įgūdžių, tokių kaip savęs vertinimas, teigiamų emocijų ir empatijos lavinimas, saugumo lavinimas. Taip pat auklėtiniai turi psichologinių problemų, dažnai yra išgyvenę dideles emocines traumas. Jų motyvacija mokytis, siekti tikslų yra labai maža.

Projektas vykdytas Pabradės ir Paparčių globos namuose. Užsiėmimų temos: savęs vertinimas, teigiamų emocijų ir empatijos lavinimas, saugumo lavinimas, pagalbos teikimas, kaip konstruktyviai spręsti kylančias problemas, profesinis orientavimas, ugdomi efektyvios darbo paieškos įgūdžiai, aptariami brendimo, šeimos planavimo klausimai, skatinamas savarankiškumas įvairiose gyvenimo situacijose bei socialinis supratingumas.