Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Freedom Drive – suteikti negaliai orumo

Atgal

Freedom Drive – suteikti negaliai orumo

Padėkime žmonėms su negalia žengti pirmuosius orumo žingsnius Europoje!

Apie projektą. Freedom Drive – simbolinės eitynės – kampanija, kurios metu Europos neįgaliųjų bendruomenė kelia specifinius su negalia susijusius klausimus, drąsiai išsako savo vieningą poziciją. Kampanijoje dalyvauja visų Europos valstybių atstovai bei žmonės turintys negalią. Siekdami atkreipti visuomenės bei politikų dėmesį į savo kasdienes problemas, įvairią negalią, – net ir pačią sunkiausią, – turintys žmonės žygiuoja miesto gatvėmis, atvirai išreikšdami savo siekį gyventi visuomenėje, o ne jos paribyje. Be to, renginio metu Lietuvos neįgaliesiems būtų organizuojamas susitikimas su ES parlamentarais iš Lietuvos, siekiant pristatyti neįgaliųjų – tikrųjų negalės ekspertų poziciją bei lūkesčius, patiems savarankiškai ir betarpiškai išsakyti savo poziciją. Dalyvavimas tokiose eitynėse – tai galimybė pamatyti, kiek atvira ir žmogų su negalia priimanti gali būti plačioji visuomenė, kiek drąsūs ir aktyvūs gali būti patys neįgalieji, kiek svarbu pradėti jaustis pilnaverčiais visuomenės nariais.

Tikslas. LNF nori suteikti galimybę 4-5 Lietuvos žmonėms su negalia išdrįsti žengti pirmuosius žingsnius palaikančioje ir susivienijusioje Europos aplinkoje – tradicija tapusiose eitynėse Freedom Drive, vyksiančiose 2015 m. rugsėjį Briuselyje.

Akimirkos iš 2013 m. Freedom Drive :

Surinkta parama bus skirta 4-5 asmenų su negalia kelionės ir apgyvendinimo, maitinimo išlaidoms padengti. Renginio Briuselyje metu taip pat įvyks susitikimas su ES parlamento nariais, konferencija skirta aptarti žmonių su negalią problemas visoje Europoje bei Freedom Drive eitynės Briuselio gatvėse. Dėl negalios specifikos kelionė gali užtrukti keturias dienas.