Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Europos gerumo fondas (2010.11-2011.10)

Atgal

Europos gerumo fondas (2010.11-2011.10)

Ar teko Niujorke, Londone, Briuselyje, Milane, Paryžiuje ar kitame iš daugiau nei pusšimčio pasaulio miestų matyti skirtingai išmargintų karvių ekspozicijų? Pasaulyje jau yra sukurta daugiau nei ketvirtis milijono tokių margų, unikalių karvių, kurias labdaringais tikslais gali įsigyti kompanijos ar tiesiog geros valios žmonės. Prekybos centras „Europa“ atnešė šią tradiciją į Lietuvą, kviesdamas visus dalintis gerumu su likimo nuskriaustais ir sergančiais Lietuvos vaikais.

Apie organizaciją. „Europa“ – šios akcijos idėjinė ir kilnių norų iniciatorė, – pasikvietusi pagalbon aukok.lt komandą, rūpinasi viso projekto vystymu:
- tinkamai atrinko organizacijas, kurioms šiuo metu labai reikalinga finansinė parama;
- rūpinosi įmonių pritraukimu, kurios prisijungė prie akcijos ir įsigydamos Gerumo karvutes paaukojo labdaringam fondui;
- užtikrino ir rūpinosi surinktų lėšų skirstymu organizacijoms.

Apie projektą. Kvietėme visus prisijungti prie „Europos gerumo fondo“, įsigyjant vieną iš unikalių Gerumo karvučių, kurias sukūrė suburta žinomų Lietuvos menininkų komanda. Gerumo karvutės tapo įspūdingais meno kūriniais ir gerumo simboliais bei skelbia gražią legendą apie socialiai atsakingas Lietuvos įmones ir geros valios žmones.

Europos gerumo fondasEuropos gerumo fondasEuropos gerumo fondas

Projekto tikslas – padovanoti gražesnes akimirkas likimo nuskriaustiems, sergantiems vaikams, kuriems reikia pakankamai nedaug, kad suteiktume daugiau laimės ir užtikrintume jų rytojų. Surinkta parama paskirstyta šių organizacijų tikslams:
• Padėti vystyti visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ globojamų vaikų dienos centrų veiklą, užtikrinant finansinę paramą. Juk taip svarbu, kad vaikas gautų ne tik materialinę paramą, bet ir psichologinę pagalbą, galimybę užsiimti kūrybine veikla. Iš viso psichologinė pagalba suteikta 6 vaikų dienos centrams, 121 vaikui, 14 tėvų, 5 darbuotojams.
• Paremti „DiaBitės“ iniciatyvą, kad cukriniu diabetu sergantiems Lietuvos vaikams būtų galima nupirkti insulino pompas, kurios sumažina dūrių skaičių vaikui nuo 30-50 iki 2 per savaitę. Iš viso nupirktos 2 insulino pompos cukriniu diabetu sergantiems vaikams: Edmundui ir Beatričei.
• Padėti onkologinėmis ligomis sergantiems mažyliams iš visos Lietuvos, kad „Rugutės namuose” įdomų laisvalaikį, namų šilumą, jaukumą, arbatos puodelį ar nakvynę rastų trumpam iš ligoninės išleidžiami mažieji kovotojai ir juos slaugantys tėveliai. Parama leido „Rugutės namus” išlaikyti du mėnesius, per kuriuos nakvynė ir kitos nemokamos paslaugos buvo suteiktos 28 asmenims (ligoniukams ir jų artimiesiems).
• Paremti gausias bei socialiai remtinas šeimas, kuriose augantys vaikučiai dėl susiklosčiusių aplinkybių turi labiau dalintis ir taip negausia materialine gerove. Informacijos ir paramos gausiai šeimai centras Klaipėdoje paramą skyrė 21 motyvuoto, socialiai aktyvaus, talentingo jaunuolio paskatinimui, padengiant jų papildomo lavinimo išlaidas.
• Padėti Gausių šeimų asociacijai, vienijančiai daugiau nei 1000 šeimų Lietuvoje, geriau organizuoti vaikų užimtumą bei daugiau konsultuoti gausias šeimas, susiduriančias su daugybe sunkumų: nuo nepritekliaus iki visiškos socialinės atskirties. Asociacija suorganizavo kalėdinius renginius bei Gausios šeimos dieną, kuriuose iš viso dalyvavo 1180 vaikų iš gausių šeimų.

„Europos gerumo fondo“ lėšų skirstymo komisija:
- aukok.lt Atrankos komisija: Inga Langaitė (VšĮ Geros valios projektai, komisijos pirmininkė), Tadas Langaitis (VšĮ Geros valios projektai valdybos pirmininkas), Vaidotas Ilgius (NVO sektoriaus ekspertas), Vilma Juškaitė (NVO sektoriaus ekspertė);
- Gintarė Urnevičienė – prekybos centro „Europa“ vadovė.