Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Emocinė pagalba vienišiems senoliams karantino sąlygomis

Atgal

Emocinė pagalba vienišiems senoliams karantino sąlygomis

Gyvenimas karantino sąlygomis visiems kelia daug naujų iššūkių. Dabartinės pandemijos akivaizdoje dar ir dar kartą išryškėjo „Sidabrinės linijos“ ir nuotolinio bendravimo poreikis: vyresnio amžiaus žmones, ypač vienišus, turinčius fizinių ir / ar emocinių negalių labai svarbu paguosti ir nuraminti, suteikti jiems visapusę informaciją ir konsultacijas dėl pandemijos, supažindinti ir nuolat priminti rekomendacijas kaip jie turėtų elgtis. Vienišiems ir bendravimo stokojantiems – pristatyti nuolatinį pašnekovą reguliariems pokalbiams telefonu, kad baimės ir nerimo būtų kuo mažiau. Tai svarbu ir reikalinga ne tik karantino laikotarpiu.

Kovo mėnesį „Sidabrinėje linijoje“ iš viso užsiregistravo net 7 kartus daugiau pašnekovų nei vidutiniškai per mėnesį iki tol. Nuo karantino pradžios emocinės pagalbos skambučių skaičius „Sidabrinėje linijoje“ išaugo dvigubai: vyresnio amžiaus žmonės nerimauja dėl pandemijos, teiraujasi dėl įvairiausios pagalbos priemonių, prašo fizinės pagalbos, klausinėja dėl institucijų darbo, ieško bendraminčių pokalbiams telefonu, kad taip atrastų sau paguodos, praskaidrintų ir paįvairintų kasdienybę, saugotų save ir kitus laikydamiesi saviizoliacijos reikalavimų ir vengdami bet kokio gyvo kontakto su kitais žmonėmis.

Padėkite mums padėti jiems.

Neleiskite pokalbiams nutrūkti. Visos lėšos bus skirtos „Sidabrinės linijos“ ryšių ir skambučių centro išlaidoms dengti, naujų savanorių apmokymui.