Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Emocinė pagalba Ukrainos vaikams, gyvenantiems pabėgėlių centruose

Atgal

Emocinė pagalba Ukrainos vaikams, gyvenantiems pabėgėlių centruose

„RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ prašo Jūsų pagalbos, kad galėtų skubiai vykti į Ukrainą skleisti džiaugsmo misiją vaikams, šiuo metu gyvenantiems pabėgėlių centruose.

Apie projektą. Projekto tikslas – suteikti emocinę pagalbą vaikams ir jų šeimoms Ukrainoje, kurie nukentėjo nuo karinio konflikto, vykstančio šalyje. Aktoriai - klounai organizuos kūrybines dirbtuves pabėgėlių centruose Ukrainoje, naudodami emocijų teatro metodikas. Emocijų teatras padės vaikams nerimą, baimę, nusivylimą ir netikrumą dėl ateities įvardinti per teatrinę raišką, sukuriant spektaklį pagal pačių vaikų pasiūlytas temas. Po keturių dienų darbo ir pasiruošimo vaikai pristatys spektaklį tėvams, draugams, pabėgėlių centrų gyventojams ir darbuotojams, taip kurdami šventę ir parodydami, kad džiaugtis gyvenimu galima bet kokioje gyvenimo situacijoje. Kūrybinės dirbtuvės ir pasirodymas skatins vaikų pasitikėjimą savimi ir teigiamas emocijas. Tokios klounų intervencijos sudėtingais gyvenimo momentais gali sugrąžinti žmonėms viltį ir įkvėpti optimizmo.

Pirmojo projekto etapo metu, kuris vyko 2015 m. gegužės 1 – 13 dienomis, „RAUDONŲ NOSIŲ“ komanda lankėsi pabėgėlių centruose Kijeve. Buvo surengtos dvi penkių dienų trukmės kūrybinės dirbtuvės, kurių metu klounai vaikus mokė įvardinti ir išreikšti savo emocijas, vėl atrasti teigiamus jausmus, ieškoti problemų sprendimų naudojantis teatro ir cirko išraiškos priemonėmis.

Pirmasis projekto etapas susilaukė daug teigiamų atsiliepimų. Projekto komanda buvo pakviesta apsilankyti kituose pabėgėlių centruose, todėl 2015 m. gruodžio mėn. planuojamas antrasis projekto etapas.

Prisidėk ir tu, kad Ukrainos vaikai, dėl karinio konflikto netekę namų ir gyvenantys netikrumo sąlygomis, pasijustų laimingi ir vėl nusišypsotų!

Projekto dalyvių atsiliepimai po pirmojo projekto etapo (2015 m. gegužė):
„Nuo to laiko, kai persikraustėme į Kijevą, mano dukra retai kada besijuokdavo. Po užsiėmimų su jūsų klounais tarsi koks stebuklas nutiko: aš vis dažniau matau šypseną dukros veide ir atrodo, kad ji tapo daug laimingesnė. Ačiū jums!” Sergejus

„Galvoju gerai, nuvesiu savo dukrą į kūrybines dirbtuves su klounais, nes neturiu kur jos palikti dienos metu. Ji ten pažais kažkiek ir viskas, nieko daugiau. Bet aš klydau – nesitikėjau, kad poveikis bus toks galingas. Jūs atnešėte tiek daug pozityvumo, energijos ir juoko ne tik vaikams, bet per vaikus ir į mūsų šeimas. Vakarais visi kartu dainuojame dainas ir repetuojame pasirodymui, namai prisipildė gyvybės“. Aleksandra

„Atvykusi į Kijevą ilgai vaikščiojau pas psichologą, išbandžiau įvairias terapijos rūšis, bet niekas nepadėjo. Psichologas sakė, kad po visko, ką patyriau, man reikia daugiau pozityvių emocijų ir vėl išmokti šypsotis. Tačiau man tai niekaip nepavykdavo, niekas nedžiugino, o per prievartą šypsotis neišeidavo. Per keturias dirbtuvių dienas juokiausi iš širdies kasdien ir vėl prisiminiau, ką reiškia džiaugtis tiesiog šia akimirka". Svetlana

Surinkta parama bus skirta koordinavimo išlaidoms padengti ir rekvizitui.