Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Džiaugsmo misija vaikų ligoninėse

Atgal

Džiaugsmo misija vaikų ligoninėse

Ligoninės tvarstomajame Zita ir Ona sutiko kateterio išėmimo laukiančios išsigandusios mergaitės akis. Nors slaugytojos dar nebuvo, tačiau mergaitė buvo tokia išsigandusi, kad atrodo tuoj, tuoj įvyks didžiulė katastrofa. Nerimastingas laukimas tvyrojo ore iki paskutinės minutės, kol mergaitė, pamačiusi artėjančią slaugytoją, paleido susikaupusias emocijas ir pradėjo verkti. Klounės pasitelkė pirštuotų gyvūnėlių armijos metodą – visais būdais stengėsi nukreipti dėmesį nuo to didžiulio kateterio į briedžio ir kiškio bandymą atklijuoti pleistrą. Mergaitė pro ašaras pradėjo juoktis iš tos klouniškos gyvūnėlių pleistrų klijavimo procedūros – o seselei, su klounių asistenčių pagalba, pavyko ir kateterį išimti, ir pleistrus užklijuoti ir ašaras sustabdyt. Per sukeltą šypseną pavyko sėkmingai įveikti baimes ir atlikti procedūras.

Gydytojai klounai, net ir pačiose nepatogiausiose situacijose, ateina sukurti akimirką džiaugsmo ir juoko. Akimirką, kai šypsena nugali baimes! Vaikai gydymo įstaigose yra tarsi priversti pamiršti įprastą vaikystę ir ištverti ne tik fizinius skausmus, medicinines procedūras, tačiau patirti ir emocinius išgyvenimus – liūdesį, nerimą, baimę... Gydytojai klounai atvyksta į šalies gydymo įstaigas perkeisti ligoninės kasdienybę ir sudėtingomis situacijomis mažiesiems pacientams dovanoja džiaugsmo akimirkas.

Žaismingas ir teatralizuotas gydytojų klounų bendravimas turi terapinį poveikį tiek emociniame, tiek fiziniame lygmenyse, kuris padeda atsipalaiduoti – paleisti susikaupusį nerimą ir baimes bei lengviau ištverti procedūras.

Prisidėkite prie mažųjų pacientų šypsenų – dovanokite gydytojų klounų vizitus Vaikų ligoninėse!

Internetinė bankininkystė
Paysera
SMS
TransferGo
Mokėjimas pavedimu
Dovanų čekis
Internetinė bankininkystė
Daugiau Uždaryti
Internetinė bankininkystė
Paysera
SMS
TransferGo
Mokėjimas pavedimu
Dovanų čekis