Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Dvylika plakančių širdžių 2021

Atgal

Dvylika plakančių širdžių 2021

Vakaris serga spinaline raumenų atrofija, jam yra integruota trachiostoma ir gastrostoma. Tam, kad berniukas galėtų stiprėti gydymas ir specialūs mišinukai yra neatsiejama jo gyvenimo dalis. Mišinukai yra itin brangūs, bet jie yra būtini, kad vaikas išgyventų ir galėtų tęsti gydymą.

3 metukų Emilis tik išvydęs jį supantį pasaulį susidūrė su bauginančia diagnoze – spinaline raumenų atrofija, kuri negailestingai paveikė berniuko vystymosi raidą. Nepaisant šios liūdnos diagnozės, vaikutis yra užsispyręs, linksmas, mėgstantis dėmesį ir labai judrus. Gydymas padeda Emiliui stiprėti, o tam, kad šis gydymas nebūtų nutrauktas – jam reikalingi specialūs mišinukai, kurie yra brangūs ir deja nekompensuojami.

Šiuo metu „Rūpestinga širdelė“ fondas globoja 12 mažamečių vaikų iš visos Lietuvos, kuriems dėl sunkios sveikatos būklės yra reikalinga gastrostoma ir enterinis maitinimas. Mišiniams, kuriais yra maitinami gastrostomą turintys vaikai, kompensaciją gali gauti tik ligoninėse gulintys ligoniukai, tačiau grįžus namo specialius maisto mišinius bei sistemas tėvai turi pirkti savo lėšomis… Apytiksliai viena šeima tokiems maisto mišiniams ir reikalingoms specialioms sistemos išleidžia kiek daugiau nei 500-600 eur, per mėnesį (kas per mietus siekia kiek daugiau nei 6000 eur).

Visi šie vaikai greta turi ir kitas sunkias diagnozes, kurias būtų galima sušvelninti lankantis pas specialistus. Tačiau dėl finansinio nepritekliaus, tėvai vaikams to leisti, taip dažnai kaip reikėtų, negali.

Finansinės naštos perėmimas nuo šeimos pečių, atvertų jiems naujas galimybes – leisti vaiką lankytis pas specialistus: kineziterapeutus, ergoterapeutus, logoterapeutus ir kt.

Jūsų suteikta parama gali išgelbėti vaiko gyvybę!