Organizacija „Savanoriai vaikams“, kuri vykdo emocinės paramos programą „Drauge“, siekia atkreipti dėmesį į nepilnamečius vaikus auginančių ir sunkumus patiriančių tėvų emocinę savijautą bei padėti jiems išgyventi sudėtingą gyvenimo etapą ar vienišumo jausmą.
Programa „Drauge“ remiasi draugystės principu, kai kartą per savaitę savanoris susitinka su programos dalyviu ir kartu leidžia laiką, kalbasi, ieško galimų problemų sprendimo būdų. Pokalbiais ir įvairiomis veiklomis programos dalyviams siekiama parodyti, kaip svarbu rūpintis emocine savijauta, atliepti savo poreikius ir nenustumti to į šalį.
Tam, kad savanoriai galėtų padėti sudėtingą gyvenimo etapą išgyvenantiems asmenims, jie turi jausti tvirtą emocinį pagrindą po kojomis, patys gauti emocinį palaikymą bei turėti psichologinių žinių. Tuo rūpinasi programos koordinatorės ir psichologės, o programoje dalyvaujantys savanoriai yra kruopščiai atrenkami ir parengiami pagal specialią organizacijos mokymų programą. Asmenims, kuriems reikalinga emocinė parama, savanoriai yra parenkami atsižvelgiant į jų lūkesčius, pageidavimus, išsikeltus programos tikslus, asmenines savybes, pomėgius, profesiją ir gyvenimišką patirtį.
Asmuo, išgyvenantis sudėtingą gyvenimo etapą, ir savanoris programos metu gali siekti įvairių tikslų, pavyzdžiui:
• stiprinti pasitikėjimą savimi;
• suteikti emocinį palaikymą;
• stiprinti socialinę integraciją;
• padėti atrasti save, savo pomėgius;
• dalintis motinystės ar tėvystės patirtimi;
• kartu ieškoti spendimų konkrečioms problemoms spręsti.
Per dvejų metų veiklos vykdymo laikotarpį spėjome įsitikinti dėmesio kitam žmogui galia. Užmezgę draugystę su savanoriais, programos dalyviai pradėjo labiau pasitikėti savimi, reikalingais momentais sulaukė padrąsinimo, atrado naujų pomėgių, įgavo socialinių įgūdžių. Nuoširdus pokalbis, dėmesys, laiko leidimas kartu padėjo užmegzti tvirtas draugystes, kurios pakeitė žmonių gyvenimus.
Kartu siekime, kad nė vienas asmuo neliktų vienišas!