Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Ieškantiems paramos

Dovanok sočias ir šiltas Kalėdas

Atgal

Dovanok sočias ir šiltas Kalėdas

Padėk padovanoti laimingas Kalėdas pabėgėliams iš Ukrainos ir nepasiturintiems vilniečiams.

Prasidėjus karui Ukrainoje, Vilties centras dėjo visas pastangas, kad organizuotų efektyvią ir skubią pagalbą atvykstantiems pabėgėliams: buvo dalinami maisto produktai, drabužiai, teikiamos teisinės konsultacijos, o žmonėms, kurių finansinė situacija buvo sudėtingiausia, buvo suteikiamas apgyvendinimas.

Šiuo metu Vilties centre gyvena 30 pabėgėlių – mamos su skirtingo amžiaus vaikais, kurios yra aprūpinamos būtiniausiais reikmenimis ir yra įgalinamos ieškoti darbo, mokytis lietuvių kalbos. Šios pastangos yra sėkmingos – absoliuti dauguma pradeda dirbti, savanoriauja, kaupia pinigus būsto nuomai ir savarankiško gyvenimo pradžiai.

Nepaisant šių sėkmių, siekdami užsitikrinti savarankiškumą, visi žmonės svajoja grįžti namo į Ukrainą, išgyventi patyrimai – sunaikinti gimtieji miestai ir kaimai, namai, mirę draugai ir artimieji – paliko didžiulį ir sunkiai pagydomą randą, todėl žmonių psichologinė būklė yra sudėtinga.

Šiame kontekste Vilties centras nenustojo teikti pagalbos nepasiturintiems Vilniaus gyventojams, kuriems šis laikotarpis taip pat yra itin sudėtingas dėl vis kylančių kainų ir infliacijos šalyje – kiekvieną darbo dieną šimtai nepriteklių jaučiančių vilniečių turi galimybę gauti pilnavertišką maistą, maisto produktus, drabužius, higienos paslaugas.

Šio projekto tikslas – organizuoti šventinę kalėdinę vakarienę ir padovanoti nedideles praktiškas dovanas skurdžiausiems Vilniaus gyventojams ir pabėgėliams iš Ukrainos, kuriems šie metai yra itin sudėtingi, tokiu būdu siekiant suteikti viltį, bendruomeniškumo jausmą ir jėgas nepasiduoti, nepaisant visų iššūkių.