Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Dializės procedūros – laiku 2022

Atgal

Dializės procedūros – laiku 2022

Dializė – tai pakaitinė inkstų terapija, kuri taikoma, kai savi inkstai nebesugeba apvalyti organizmo nuo medžiagų apykaitos produktų, pašalinti vandens pertekliaus, palaikyti normalios organizmo šarmų ir rūgščių, elektrolitų pusiausvyros.

Esant inkstų susirgimui ar laukiant inksto persodinimo operacijos, nefrologiniai ligoniai sistemingai vyksta į dializės procedūras. Paslauga turi būti vykdoma be sutrikimų, tiksliai nurodytu laiku, kiekvieną dieną (įskaitant šeštadienius ir šventines dienas). Dėl sunkios sveikatos būklės laiku nesuteikus reikalingos transporto ir palydėjimo paslaugų nefrologiniams ligoniams neatvykusiems į gydymo įstaigą dializės procedūras atlikti, staigiai pablogėja sveikatos būklė, žmogus gali mirti. Dializės procedūros alina žmogaus organizmą, po šių procedūrų žmonės, dėl kraujospūdžio nestabilumo vos paeina, todėl jiems labai reikalinga specializuoto transporto ir palydėjimo paslaugos. Vienam pacientui, dializė atliekama tris kartus per savaitę, o ši viena procedūra trunka net 4 valandas.

Vežame sunkią negalią turinčius nefrologinius ligonius iš Vilniaus miesto ir nutolusių Vilniaus bei Trakų rajonų kaimelių. Transporto paslaugų poreikis yra kur kas didesnis nei mūsų turimi resursai. Šiuo metu mūsų įstaiga turi 3 transporto priemonės, kurių kiekvienas kas mėnesį nuvažiuoja vidutiniškai apie 5 000 kilometrų.

Kad galėtume suteikti daugiau specializuoto transporto ir palydėjimo paslaugų nefrologiniams ligoniams reikalingas dar vienas mikroautobusas, su kurio pagalba galėsime per metus papildomai suteikti apie 5 500 transporto ir palydėjimo paslaugų į gydymo įstaigas dializės procedūrų atlikimui.