Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Dializės procedūros – laiku

Atgal

Dializės procedūros – laiku

Dializė – tai pakaitinė inkstų terapija, kuri taikoma, kai savi inkstai nebesugeba apvalyti organizmo nuo medžiagų apykaitos produktų, pašalinti vandens pertekliaus, palaikyti normalios organizmo šarmų ir rūgščių, elektrolitų pusiausvyros.

Esant inkstų susirgimui ar laukiant inksto persodinimo operacijos, nefrologiniai ligoniai sistemingai vyksta į dializės procedūras. Paslauga turi būti vykdoma be sutrikimų, tiksliai nurodytu laiku, kiekvieną dieną (įskaitant šeštadienius ir šventines dienas). Dėl sunkios sveikatos būklės laiku nesuteikus reikalingos transporto ir palydėjimo paslaugų nefrologiniams ligoniams neatvykusiems į gydymo įstaigą dializės procedūras atlikti, staigiai pablogėja sveikatos būklė, žmogus gali mirti. Dializės procedūros alina žmogaus organizmą, po šių procedūrų žmonės, dėl kraujospūdžio nestabilumo vos paeina, todėl jiems labai reikalinga specializuoto transporto ir palydėjimo paslaugos. Vienam pacientui, dializė atliekama tris kartus per savaitę, o ši viena procedūra trunka net 4 valandas.

Vežame sunkią negalią turinčius nefrologinius ligonius iš Vilniaus miesto ir nutolusių Vilniaus bei Trakų rajonų kaimelių. Transporto paslaugų poreikis yra kur kas didesnis nei mūsų turimi resursai. Šiuo metu mūsų įstaiga turi 4 transporto priemonės, kurių kiekvienas kas mėnesį nuvažiuoja vidutiniškai apie 5 000 kilometrų.

Apie organizaciją atsiliepia ir Sigita K. B. Braun Avitum Vilniaus regiono vadovė „VšĮ Menava buvo pirmieji, kurie dar 1999 m. pirmą kartą pradėjo į dializę vežti pacientus. Iš pradžių, tuos kurie nevaikščiojo, vėliau pacientų daugėjo, paklausa augo. Paslaugos poreikis tik auga, nes daugėja garbaus amžiaus pacientų, kuriems reikia ne tik transporto paslaugos, bet ir rankų, kurios palydėtų. Nuo 2006 m., kai atsidarė pirmoji B. Braun Avitum dializės klinika, ši organizacija padeda ir mūsų pacientams pasiekti dializę. Mes labai dėkingi vairuotojams už jų gerumą, dėmesingumą, jautrumą, kurių darbas dažnai neapsiriboja tik pavežimo paslauga, bet ir pagalba artimiesiems tada, kai nėra kam padėti nunešti vežimėlį laiptais, palydėti iki durų. Džiugu, kad vairuotojai per tiek metų keitėsi mažai, jie gerai pažįsta savo pacientus, jų dializių grafikus, pacientai prisiriša prie jų.“

Kad galėtume suteikti daugiau specializuoto transporto ir palydėjimo paslaugų nefrologiniams ligoniams reikalingas dar vienas mikroautobusas, su kurio pagalba galėsime per metus papildomai suteikti apie 5 000 transporto ir palydėjimo paslaugų į gydymo įstaigas dializės procedūrų atlikimui.