Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Daugiau galimybių kaimo jaunimui

Atgal

Daugiau galimybių kaimo jaunimui


Visiems jauniems žmonėms, nepriklausomai nuo to ar jie gyvena mieste ar kaime - svarbu turėti savirealizacijos ir tobulėjimo galimybių. Juk būtent turintys platesnį požiūrį į gyvenimą ir aplinką žmonės ir užtikrina šalies augimą!

Deja, dažnu atveju atokiuose kaimo regionuose gyvenantis jaunimas turi mažiau galimybių, nes ten reta jaunimo centrų, veiklių jaunimo organizacijų ir kitų jaunimo užimtumo formų. Jauni žmonės laisvalaikį leidžia mokyklos būreliuose, o jiems pasibaigus - tiesiog gatvėje.

Norėdami užtikrinti pozityvų jaunimo užimtumą, suteikti jiems savirealizacijos ir tobulėjimo galimybių bei atitraukti nuo gatvės aplinkoje tykančių pavojų (patyčios, priklausomybės ir kt.), siekiame, kad kuo daugiau jaunų žmonių iš kaimo regionų turėtų galimybę dalyvauti programoje „Tarptautiniai jaunimo apdovanojimai“ .

„Apdovanojimai mane įkvėpė padaryti ką nors gero, pagalvoti ne tik apie save, bet ir kitus. Anksčiau niekada neteko savanoriauti. Tai buvo viena svarbiausių patirčių mano gyvenime“ – Karolis, 17 m.

Apie projektą. Visame pasaulyje įgyvendinamoje „Tarptautinių jaunimo apdovanojimų“ programoje jau sudalyvavo daugiau nei 8 milijonai jaunų žmonių! Pastebime, kad ir Lietuvos mokyklų mokytojai, kultūros darbuotojai ar aktyvūs bedruomenių nariai mato 6-erius metus įgyvendinamos programos naudą ir tapę jos vadovais noriai padeda ją vykdyti savo regiono jaunimui. Su Apdovanojimų programos vadovų pagalba jauni žmonės išsikelia tobulėjimo tikslus, sulaukia palaikymo savanoriškoje ir aktyvioje sportinėje veikloje bei lavinant kitus įgūdžius. Viena iš programos dalių – pačių jaunų žmonių organizuojamas žygis gamtoje, kurio metu jie mokosi dirbti komandoje, planuoti laiką, įveikia asmenines baimes ir turi galimybę patirti sėkmę - įgauti daugiau pasitikėjimo savimi. Deja, dažnoje organizacijoje ir mokykloje susiduriama su reikiamos įrangos žygiui gamtoje stoka... tačiau tai gali būti išsprendžiama šiuo projektu!

„Žygis buvo neįtikėtinai sunkus: lijo visas dvi dienas ir aš niuzgėjau, nes reikėjo nešti sunkią kuprinę. Po pirmos dienos taip skaudėjo kojas, kad tegalvojau „viskas, daugiau niekada neisiu į jokį žygį, noriu namo“. Tačiau pokalbis prie laužo pakeitė mano nuomonę, supratau - oro nepasirinksi, todėl svarbu pakeisti požiūrį. Kitą dieną oras buvo dar šlykštesnis, tačiau mes su draugais dainavome, juokavome, taškėmės balose, buvo nepaprastai smagu. Man tai svarbi gyvenimo pamoka, kuros metu supratau, kad niekada negalima pasiduoti, net ir blogiausiuose dalykuose galima atrasti ką nors gero, tereikia į viską pažvelgti iš kitos pusės.“ – Ieva, 15 m.

Paaukotos lėšos bus panaudojamos reikiamos žygių įrangos įsigijimui (palapinė, miegmaišiai, turistinė viryklėlė, žemėlapiai, kompasai ir t.t.). Programą įgyvendina ir žygiams ruošiasi Gražiškių seniūnijos jaunimo centras „Ateitis“ (Vilkaviškio raj.), Jaunimo laisvalaikio centras (Ukmergė), Kazio Inčiūros vidurinė mokykla (Troškūnai, Anykščių raj.), „Saulės“ pagrindinė mokykla (Joniškis), Simono Daukanto gimnazija (Papilė).

Šiam projektui taip pat galite paaukoti siųsdami SMS žinutę numeriu 1405, įrašę tekstą 1133. SMS žinutės kaina 5 Lt (auka - 3,75 Lt).

 


„Man svarbiausia – tobulėti, tad džiaugiuosi, kad ši programa man leido išmėginti save, pasiekti savo užsibrėžtus tikslus bei padėti bendruomenės senoliams.“ – Greta, 18 m.