Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Be patyčių (2009.09-2010.09)

Atgal

Be patyčių (2009.09-2010.09)

„Na atleiskit gal čia ir ne į temą, bet turiu didelę problemą... Kas kart, kai atsikeliu rytais į mokyklą, vis didesnė baimė būna.. ant manęs „varo“ visa klase, visi manęs nekenčia. Aš susipykau tik su viena klasioke, bet kadangi prie jos visi nori pritapti tai visi su manim irgi nebedraugauja.. tai va, kai tik nueinu į mokyklą kas nors iš klasės būtinai prie manęs prilenda ir pradeda spardytis...tėvams sakyti nenoriu, nes sakys – pati lendi mokytojam sakiau, bet jiems tas pats...nežinau ką man daryti ...man baisu darosi vien tik pagalvojus, kad ryt vėl į mokyklą...dabar labiausiai bijau, kad klasiokai ir klasiokės nepasikviestų kokios „chebros“, kad mane atspardytų, nes jau man jie pradėjo tuo grasinti :(( neįsivaizduoju, ką man toliau daryti...nekreipiau į tai dėmesio, bet tai tik dar labiau pablogino...“, – Vaikų linijos svetainėje paliko atsiliepimą mergaitė.

Kas ketvirtas vaikas patiria patyčias. 60 proc. berniukų, kurie aktyviai tyčiojosi iš savo bendraamžių vidurinėje mokykloje, iki 24 metų padaro bent vieną nusikaltimą, 35–40 proc. – tris ir daugiau. Labai mažai tikėtina, kad patyčios gali liautis savaime. Padėkime vaikams jas įveikti! Surinktos lėšos skirtos psichologo konsultacijoms internetu apie patyčias, mokytojams ir tėvams.

Apie projektą: Vienas iš Vaikų linijos tikslų yra skatinti visuomenę susirūpinti vaikams ir paaugliams aktualiomis problemomis. Smurtas, patyčios vaikų tarpe yra viena iš aktualiausių nūdienos problemų ne tik vaikams, bet ir visai visuomenei. Per 5-erius kampanijos „Be patyčių“ veiklos metus Vaikų linijos specialistai daug dėmesio skyrė bendram visuomenės švietimui – buvo siekiama, kad patyčios būtų įvardinta kaip rimta ir suaugusiųjų įsikišimo reikalaujanti problema, taip pat siekiama atkreipti mokyklų bei valstybės institucijų dėmesį į šią problemą. Šiuo metu yra vis mažiau abejojančių, kad patyčios išties yra vaiką žalojantis elgesys, kurį būtina stabdyti, tačiau pastebima, kad mokyklos darbuotojams dažnai yra neaišku, kaip jie gali padėti vaikams, kiek jie turi reaguoti į patyčias, o kiek patyčių situacijas turi spręsti patys vaikai.

Mokinių tėvai yra viena iš tų visuomenės grupių, kurią pasiekti nėra lengva ir kuriai itin trūksta informacijos apie pagalbą vaikams jiems aktualių sunkumų atvejais, o vienas pirmųjų pagalbos šaltinių vaikui yra būtent šeima ir tėvai. Todėl itin svarbu, kad tėvai turėtų žinių, kaip jie gali padėti vaikams, išmoktų tinkamai reaguoti į patyčias, taip pat turėtų galimybę iškilus klausimams pasikonsultuoti su specialistais.

Už per aukok.lt surinktas lėšas buvo vykdomos mokyklų darbuotojų bei mokinių tėvų konsultacijos internetu įvairiais jiems kylančiais patyčių prevencijos klausimais. Yra atsakyta į 16 suaugusiųjų laiškų. Konsultacijos yra viešos, t.y. mokytojų bei tėvų klausimai ir Vaikų linijos specialistų atsakymai matomi visiems svetainės lankytojams. ČIA rasite suaugusiųjų klausimus bei specialistų atsakymus, kurie bus nuolat papildomi naujais gautais klausimais. Kviečiame tėvus ir mokytojus kreiptis į Vaikų linijos specialistus, norint pasitarti dėl situacijų, susijusių su patyčiomis. Suaugusieji gali rašyti laiškus į specialiai tam sukurtą el. pašto adresą: info@bepatyciu.lt. Atsakysime į kuo įvairesnius, o atsakymai bus talpinami viešai internetiniame puslapyje www.vaikulinija.lt (be jokios rašančiuosius identifikuojančios informacijos).

Padėkime vaikams įveikti patyčias!