Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Ieškantiems paramos

Baimės laboratorija

Atgal

Baimės laboratorija

Baimės apimti slepiamės: vaikystėje – po stalu, vėliau už mamos, draugų, bendradarbių nugarų, dar vėliau išmokstame užsidėti įvairias „kaukes“, užsisklendžiame. Baimė varžo žmogų, neleidžia jam pilnai atsiskleisti, trukdo gyventi pilnavertį ir kokybišką gyvenimą. Galiausiai baimė gali sukaustyti tiek, kad žmogus tampa giliai nelaimingas, atsiriboja nuo jį supančios aplinkos, užsidaro savyje. Neretai nutinka taip, kad žmogus bijo kreiptis pagalbos tuo metu, kai jam labiausiai jos reikia.

Šiuo metu Lietuvoje plačiai kalbama apie jaunimo patyčias, savižudybes, ieškoma būdų, kaip sumažinti kylančias socialines problemas. Manome, kad baimė kalbėti apie save, išsakyti, kas jaunuolį slegia, tampa vis didesne problema. Šeimose dėl tėvų darbų krūvio ne visada atsiranda laiko ramiam pokalbiui su vaikais jiems aktualiomis temomis. Psichologai mano, kad tai, kas žmogaus neišsakyta, ilgainiui gali pradėti jį slėgti, vesti prie patologiško liūdesio, depresijos, įgauna įvairių fobijų ir baimių formas.

Apie projektą. Projekto „Baimės laboratorija“ tikslas – padėti jauniems žmonėms suprasti ir nugalėti savo baimes. Projektas vyks visus metus, kartą per mėnesį. Viena baimės laboratorija tęsis visą dieną, joje dalyvaus 8 jaunuoliai, su jais baimės atsiradimo priežastis ir jos įveikimo būdus nagrinės psichologas psichoterapeutas, teatro pedagogas, dailininkas, visuomenėje gerai žinomas, tarp jaunimo populiarus žmogus.

Dažnai regėjimo negalią turintis jaunimas, taip pat jaunimas iš socialinės rizikos grupės gyvena uždarame, savo likimo draugų rate, bijodamas išeiti į visuomenę. Šis projektas – galimybė išsiveržti iš užburto rato, galimybė praplėsti bendravimo akiratį, plačiau supažindinti visuomenę (jaunimą) su aklųjų ir silpnaregių gyvenimu, atrasti bendų sąlyčio taškų kūryboje, padėti motyvuotam jaunimui suprasti, kad regėjimo negalią turintys ar socialinės rizikos jaunuoliai yra tokie pat, kaip ir jie - nori bendrauti, pažinti save, atrasti talentus ir nugalėti baimes.

Surinkta parama bus skirta sistemingam „Baimės laboratorijos” organizavimui: priemonėms įsigyti, projekto renginiams, parodoms organizuoti, pristatymo išlaidoms padengti, specialistų pagalbai užtikrinti.