Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Auginanti ir gydanti draugystės galia

Atgal

Auginanti ir gydanti draugystės galia

Lietuva vis dar pirmauja savižudybių skaičiumi, o smurto proveržiai vis dažniau girdimi ir matomi visai visuomenei. Tai rodo ypač blogėjantį žmonių psichologinį atsparumą ir ypač prastą gebėjimą įveikti krizes saugiais būdais, nepakenkiant kitiems ir sau. Tėvų skyrybos, bendraamžių atstūmimas, nesėkmės mokykloje, netektys - vaikui reikia, kad šalia esantys suaugusieji padėtų išgyventi emocinius sunkumus, išmokytų kaip padėti sau ir kitam, padėtų suprasti, kas vyksta su jo ir kitų emocijomis, kokią įtaką jos daro elgesiui ir apsaugotų nuo galimų elgesio ir emocijų sunkumų (pvz., kvaišalų vartojimo, delinkventiško elgesio, depresijos). Deja dažnai matome, kad vaiko artimiausi suaugusieji susidūrę su skausmingais įvykiais ir išgyvenimais, kurie paliečia visą šeimą, arba patys neturi pakankamai įgūdžių įveikti sunkumus saugiai, arba patys yra tokioje emocinėje būsenoje, kad tiesiog nėra pajėgūs tuo metu pasirūpinti savimi ir šalia esančiais vaikais.

Daugiau kaip 20 metų vykdome savanoriškos mentorystės programą "Big Brothers Big Sisters", kurios metu profesionalų atrinktas ir apmokytas suaugęs savanoris mažiausiai vienerius metus individualiai bendrauja su 7 – 17 metų vaiku ar paaugliu, suteikia jam emocinę paramą ir rodo teigiamą pavyzdį, o jų bendravimą koordinuoja ir konsultuoja organizacijos psichologai. Krizės įveikimą, socialinių įgūdžių stiprinimą, smurto ir savižudybių prevenciją užtikrina ilgainiui tarp vaiko ir savanorio užsimezganti draugystė. Vaikai ir paaugliai išmoksta kalbėtis apie esamus sunkumus ir ieškoti adekvačių sprendimų, lengviau išgyvena įvairias krizes, stiprina savo psichologinį atsparumą, perima iš savanorių teigiamas vertybes, išmoksta labiau suprasti kitus ir save, nesijaučia vieniši, įgyja pasitikėjimo savimi, savo gebėjimais, turi žmogų, kuris atsako į įvairius vaikiškus ir paaugliškus klausimus, formuoja teigiamą pasaulėžiūrą, pagarbą sau ir kitiems.

„Programa „Big Brothers Big Sisters“ padėjo man užaugti stipresne asmenybe nei būčiau buvusi be jos", – atvirauja Agnė, dabar jau suaugusi mergina, kuriai programa atėjo į pagalbą išgyvenant tėvų skyrybas būnant vaiku. Tokių sėkmės istorijų programoje labai daug.

Tai vienintelė tokio tipo prevencinė, ilgalaikė programa Lietuvoje, padedanti vaikams bei jų šeimoms, ugdanti suaugusius savanorius ir padedanti kurti geresnę visuomenę.