2014 metais atokiame Siera Leonės kampelyje esančiame Kortor kaime buvo pastatyta pradinė mokykla. Tai mokykla, kuri gali būti vadinama “Pagaminta Lietuvoje” dėka Running For Change komandos darbo ir daugybės dosnių žmonių paramos. Ši mokykla simbolizuoja tvirtą ryšį tarp Lietuvos ir Siera Leonės.
Dabar šioje mokykloje tylu kaip ir visose kitose Siera Leonės mokyklose - ji uždaryta neribotam laikui, kadangi šalis sunkiai kovoja su pražūtingu Ebolos viruso protrūkiu. Ebolos protrūkis susilaukė didelio tarptautinės žiniasklaidos dėmesio. Gerai – taip ir turi būti. Panašu, kad 2014 metams einant į pabaigą tarptautinė bendruomenė pagaliau pradeda reaguoti ir drąsiai kovoja su šia medicinine krize.
Tačiau Ebolos protrūkis yra kur kas daugiau nei medicininė krizė. Tai − humanitarinė katastrofa. Viena žmonių grupė nuo jos nukentėjo labiausiai - vaikai, kurie po tėvų mirties liko visiškai vieni. Tokių vaikų yra tiek daug, kad jie jau praminti Ebolos našlaičiais.
Remdamasi Pasaulio sveikatos organizacijos ir UNICEF duomenimis, „Street Child“ numato, kad dar iki šių Kalėdų naujų Ebolos našlaičių skaičius sieks 10000.
Apie projektą. „Street Child“ pakanka 65 € tam, kad vienas vaikas būtų aprūpintas rūbais, čiužiniu ir maisto rinkiniu visam mėnesiui (paprastai visas jų turtas yra sudeginamas siekiant stabdyti Ebolos viruso plitimą. Našlaičiai paliekami be nieko). Tuomet prasideda reintegracija į šeimas, kadangi didžioji dalis našlaičių yra apleidžiami ir kitų giminaičių ar bendruomenės narių, jie stigmatizuojami baiminantis, kad vaikai gali pernešti Ebolos virusą. Teikiamos konsultacijos, nuolatinė parama maistu, galiausiai – pagalba vaikams sugrįžti į mokyklą. Jei būtina, „Street Child“ šelpia vaikus priėmusias šeimas, kad padėtų kompensuoti padidėjusias išlaidas buičiai ir mokyklai. Šis procesas tęsiasi 12-18 mėnesių. 600 € pakanka vieno Ebolos našlaičio ateičiai užtikrinti.
Surinkta parama bus skirta Siera Leonės vaikams, nukentėjusiems nuo Ebolos viruso plitimo, padėti pakeisti jų gyvenimus.