Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Apsaugokime vaikus nuo kylančios grėsmės

Atgal

Apsaugokime vaikus nuo kylančios grėsmės

SOS vaikų kaimai nuolat teikia pagalbą šeimoms turinčioms finansinių problemų, šeimoms, kurioms reikia pagalbos skyrybų procese, kurios ieško pagalbos sprendžiant vaikų priežiūros, auklėjimo klausimus. Dažnu atveju šeimos išgyvena krizę dėl netinkamų priimtų sprendimų jau daug anksčiau: t.y., kai šeima pasirenka problemos sprendimo būdą alkoholį, narkotikus, lošimą, kai santykiai pereina į psichologinį smurtą, o iš jo į fizinį smurtą – už viso to stovi ir kenčia jų vaikai.

Lietuvoje paskelbus karantiną, šios problemos niekur nedingo ir tampa dar ryškesnės, nes šeimos nebegali gauti tinkamo užimtumo, pagalbos, būti kitoje saugioje aplinkoje. Besikaupiantis liūdesys, nerimas, baimė, neišveikta emocija gali labai greitai „sprogti“ ir tada pasekmes pajaučia visi šeimos nariai, įskaitant ir vaikus. 650 šeimų tapo visiškai priklausomos nuo SOS vaikų kaimų socialinių darbuotojų, kurie kiekvieną dieną teikia palaikymo, psichologinę pagalbą, konsultuoja tėvus, kaip elgtis, ramina vaikus, esant krizinėms situacijoms, net kviečia policiją.

Atsižvelgdami į šią susidariusią padėtį, SOS vaikų kaimų komanda ruošia maisto, higienos, vaistų, dezinfekavimo priemones šeimoms, kurios gyvena skurde ir neturi galimybės nuvažiuoti pasiimti pagalbos priemonių. Taip pat sudarėme sąlygas psichologams konsultuoti šeimas nuotoliniu būdu, atidarėme psichologo pagalbos liniją, bendradarbiaujame su kitomis institucijomis, kiekvienos šeimos atveju individualiai.

Kylant grėsmei vaikams iš rizikos šeimų, SOS vaikų kaimai šiuo metu ruošia saugius laikinus namus vaikams, kurie atsiduria krizinėse situacijose savo šeimoje arba gali būti palikti be priežiūros, jei serganti mama negalės pasirūpinti vaikais. Laikinuose namuose kuriamos miegamosios vietos, perkami pirmo būtinumo daiktai, bus suteikta specialistų priežiūra, intensyvi emocinę pagalba, užimtumas, užtikrinamas vaiko tolimesnis mokymasis ir ugdymas, tinkama dienotvarkė, sveikatos ir maitinimo paslaugos bei tolimesnis darbas su biologine šeima, kad vaikas saugiai galėtų grįžti į savo šeimą.