Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

VšĮ „Savanoriai vaikams”

Atgal
VšĮ „Savanoriai vaikams“ vykdomų programų „Niekieno vaikai“ ir „Savanoriai vaikams socialiniuose centruose“ savanoriai rūpinasi vienišais vaikais ligoninėse, užtikrina emocinę paramą ir užimtumą socialiniuose centruose.
Per organizacijos vykdomų veiklų įgyvendinimo laikotarpį, nuo 2018 m. birželio 1 d., jau 648 vaikai ligoninėse neliko vieniši. Savanoriai ligoninėse praleido daugiau nei 48 tūkst. val., o socialiniuose centruose – daugiau nei 3 tūkst. val. (čia veikla pradėta nuo 2021 metų). Šiuo metu veikla vykdoma Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje bei Palangoje.
Savanoriai ligoninėse kasdien susiduria su vienišais vaikais, kurie čia patenka:
- iš vaikų globos institucijų;
- iš krizinių situacijų šeimose (kai vaikai paimami iš nesaugios aplinkos);
- iš šeimų, kai vaiko tėvai ar kiti artimieji dėl objektyvių priežasčių negali būti su vaiku ligoninėje.
Krizių centruose savanoriai būna su vaikais, kurie dėl sudėtingų šeimyninių aplinkybių čia yra laikinai apgyvendinti kartu su savo artimaisiais arba be jų.
Savanoriai emocinį palaikymą teikia įvairiais būdais: žaidžia, ramina, migdo, guodžia, išklauso, padrąsina, moko naujų įgūdžių. Savanoriai laiką su vaikais leidžia ne tik darbo metu, bet ir vakarais bei savaitgaliais, kartais – ir naktimis. Konkretus budėjimo grafikas sudaromas pagal poreikį, atsižvelgiant į vaiko interesus. Visais atvejais siekiama, kad būtų kuo mažesnė savanorių kaita prie vieno vaiko – tai padeda užmegzti ir išlaikyti emocinį kontaktą.
Veiklos nauda tikrai matoma – ligoninių, socialinių įstaigų darbuotojai ir savanoriai nurodo didelį teigiamą poveikį vaikams: jiems yra suteikiama reikalinga priežiūra, patenkinami emociniai poreikiai, sumažėja elgesio problemų, pagerėja miego kokybė ir psichomotorinė raida.
Savanorių prižiūrimi kūdikiai gauna daugiau fizinio kontakto, o tai gerina jų fizinę ir psichinę raidą. Vyresni vaikai tiek ligoninėse, tiek krizių centruose žaisdami ir bendraudami su savanoriais tampa gerokai ramesni, linksmesni, turi galimybių įgyti naujų žinių ir įgūdžių, patirti pozityvų santykį.
Vykdomi projektai
Įgyvendinami projektai
Įgyvendinti projektai
Daugiau Uždaryti
Vykdomi projektai
Įgyvendinami projektai
Įgyvendinti projektai
Reikia: 14 500 EUR
Surinkta: 3 493,67 EUR
Reikia: 5 350 EUR
Surinkta: 305,08 EUR