Tapk ambasadoriumi Pateik projektą Verslui

Kauno Rotary klubas

Atgal
Rotary (angl. rotation – sukimasis, kaita) – tarptautinis labdaros klubas, jungiantis aukštos reputacijos verslininkus ir profesionalus. Bendrija, laikydamasi tarnavimo visuomenei idealo, vykdo humanitarinius projektus, ugdo ir skatina dorovinius profesinės veiklos pradus, tarptautinį tarpusavio supratimą, gerą valią ir taiką.
Rotary pavadinimas kilęs nuo tradicijos organizacijos veiklos pradžioje kas savaitę rinktis vis kitoje vietoje. Rotary organizacija jungia daugiau kaip 1,2 mln. rotariečių, susibūrusių į daugiau kaip 32 000 Rotary klubų 200 šalių. Lietuvoje yra 52 Rotary klubai.
Kauno Rotary klubas yra seniausias klubas Lietuvoje, įkurtas 1934 m., atkurtas 1993 m. Įvykdė daugiau nei 20 tarptautinių projektų bei daugybę vietinių. Mes padedame gydymo įstaigoms, vaikų globos organizacijoms, ypač skatiname jaunimo edukaciją, keliones, skiriame stipendijas gabiems jaunuoliams, neturintiems lėšų mokslui užsienyje, padedame socialiai remtinoms šeimoms. Šiuo metu vykdoma savižudybių prevencijos programa, kompiuterių lietuviškos klaviatūros populiarinimo programa, Motinos pieno banko programa, insulino pompų vaikams projektas, knygų Čikagos lietuvių bibliotekai siuntimo projektas ir t.t. Savo įnašais prisidedame prie tarptautinių Rotary organizacijos projektų (pvz., nuo 1980-ųjų vykdomos pasaulinės Rotary kovos su poliomelitu programos dėka beveik nebeliko šalių, kur būtų šios ligos židiniai, sergamumas sumažintas 99,9%).
Nuo pat pirmųjų atkūrimo metų klubo nariai įsitraukė į projektinę veiklą ir per 24 atkūrimo metus įgyvendino darbų, kurių vertė beveik 700 000 eurų. Kauno RK projektai vykdomi kartu su kitų apygardų Rotary klubais, išnaudojamos Tarptautinio Rotary Fondo galimybės, pasitelkiamos Lietuvos įmonės ir bendrovės, kurios irgi skiria paramą ir realizuoja projektų veiklas kaip rangovai. Iš valstybės negauname jokios paramos. Kaip ir dera Rotary klubui, projektinė veikla vystoma bendruomenei svarbiose srityse: medicininių paslaugų gerinimas, socialinių paslaugų plėtra, jaunimo švietimas, mainai ir užimtumas.
Įgyvendinti projektai