Aukok projektui Tapk ambasadoriumi Pateik projektą
Paremk mus
Skirk 2%

Naujienos

Atgal

Lietuviai per Kalėdas dosnesni beveik 5 kartus

Straipsniai 2017-01-05

Artėjant Kalėdoms, kiekvienais metais prasideda ne tik dovanų pirkimo, bet ir aukojimo vajus. Sveikintina, kad Kalėdų proga bent kartą paaukoja daugybė žmonių, tačiau ar nepamirštame padėti kitiems ne šventiniu laikotarpiu?

2016 metų Aukok.lt portalo duomenimis, per metus buvo surinkta 354 tūkst. eurų aukų, skirtų daugiau nei 70 socialinių projektų įgyvendinimui. Net 48 proc. sumos buvo paaukota būtent šventiniu metu, lapkričio – gruodžio mėnesiais. Tai reiškia, kad per vieną dieną šventiniu laikotarpiu paaukojama vidutiniškai po 2817 eurų, kas yra keturis su puse karto daugiau nei eilinę 2016 metų dieną.

„Kalėdinis laikotarpis labdaros organizacijoms yra išskirtinai aktyvus, nes vienu metu nori padėti daugybė žmonių ir verslo įmonių. Tai tikrai džiugina, bet mums, dirbantiems šioje srityje, kelia ir klausimų: o kur šie geradariai būna visus metus?“, - dalinasi įžvalgomis Aukok.lt įkūrėja Inga Langaitė.

Pirmąją naujųjų metų savaitę Aukok.lt portale buvo pasiekta 2 mln. eurų suma, kurią dosnūs piliečiai ir įmonės paaukojo per septynerius su puse metų ir taip padėjo įgyvendinti 293 visuomeninius projektus. I. Langaitė teigia, kad aukojimo tendencijos per šiuos septynerius metus po truputį keičiasi: vis dažniau aukojama ne švenčių metu, aukojančių žmonių ratas didėja bei jaučiamas modernesnių aukojimo būdų poreikis.

Pagal portalo Aukok.lt statistiką, pernai aktyviausi ir dosniausi aukotojai buvo 25-34 metų amžiaus žmonės. Moterys aukojo kur kas dažniau nei vyrai, tačiau šie kaip ir kiekvienais metais, aukojo didesnes sumas. Vidutinė fizinio asmens paaukota suma buvo beveik 27 eurai.

Nuo šiol savanorystė – ir neturintiems daug laiko

Straipsniai 2016-12-14

Šimtas automobilių, papuoštų ryškiais lipdukais, išriedėjo į Vilniaus gatves pasakoti apie tikrus herojus – žmones, kurie nuolat prisideda prie gerų darbų. Tai komunikacijos kampanijos „Aš esu herojus“ savanoriai, pavertę savo automobilius socialinės iniciatyvos dalimi ir taip kviečiantys visus per šias šventes nepamiršti dalintis gerumu su aplinkiniais.

Tai visiškai naujas savanorystės būdas, nereikalaujantis beveik jokių pastangų. Juk dažnai kiekvienas pagalvojame, kad būtų smagu prisidėti prie savanorystės įvairiose organizacijose ir padėti kitiems, tačiau tarp darbo, namų ir šeimos retam lieka laisvų akimirkų geriems darbams. Šioje kampanijoje savanoriai tiesiog užsiklijuoja lipduką su socialine žinute ant savo automobilio ir skleidžia gerą žinią, keliaudami savo įprastu maršrutu.

Į kvietimą savanoriauti šiuo būdu atsiliepęs vilnietis Marius sako, jog tokia kampanijos idėja yra be galo šauni – visiškai nesudėtinga važinėti ir skleisti informaciją aplinkiniams. „Lipdukas su užrašu „Aš esu herojus“ šmaikštus, praeiviai nuolat šypsosi, tad ši kampanija – kaip tik man. O jai pasibaigus, aš toliau informuosiu aplinkinius ir tikiuosi, jog tokia savanorystės idėja pasklis plačiai“, – šypsodamasi kalbėjo vienas iš kampanijos herojų. Kita savanorė Irena taip pat džiaugėsi sulaukusi aplinkinių dėmesio. „Aš visą gyvenimą savanoriauju, nes labai myliu gyvūnus. Sulaukiau daug gerų komplimentų, aplinkiniai atkreipia dėmesį ir klausia, ar atidariau gyvūnų prieglaudą“, – įspūdžiais dalijosi Irena.

Kampanijos autoriai – aukojimo portalas Aukok.lt ir „Wowtto“ – tiki, kad geras pavyzdys įkvepia daryti gerus darbus. Aplink matydami žmones, savanoriškai prisidedančius prie socialinės iniciatyvos, kiti bus taip pat paskatinti per šias šventes padaryti dar daugiau gerų darbų. Kiekvienas kampanijos savanoris gali rinktis vieną jam patikusį lipduko dizainą iš trijų: „Aš myliu gyvūnus”, „Aš esu geroji fėja”, „Aš esu herojus”.

„Siekiame pasiūlyti naujų ir įdomių būdų, kaip nuolat skubančiam ir laiko stokojančiam žmogui aukoti, padėti kitiems bei prisidėti prie socialinių iniciatyvų. Šis būdas ne tik paprastas, bet ir kelia aplinkiniams šypseną. Labai džiaugiamės, kad prie kampanijos įgyvendinimo prisidėjo „Vizmedia“, dovanojusi pasirinktus automobilių lipdukus kiekvienam mūsų savanoriui“, – sakė Aukok.lt vadovė Inga Langaitė.

Lipdukais papuošti savanorių automobiliai važinės miesto gatvėmis visą švenčių laikotarpį ir kvies aplinkinius daryti gerus darbus, patiems rinktis, kaip ir kam norima padėti, bei tapti Aukok.lt projektų herojais.

AČIŪ kampanijos partneriams, be kurių ši idėja nebūtų tapusi realybe:

            

DNB banko klientai galės skirti paramą tiesiog bankomate

Straipsniai 2016-12-06

Artėjant didžiosioms metų šventėms DNB banko klientai pirmieji Lietuvoje galės išbandyti visiškai naują ir unikalų paramos būdą. Grynindami pinigus bankomate ir pasirinkę mygtuką „Aukok“, šio banko klientai galės skirti vieną, tris ar penkis eurus. O pasirinkę „Kita suma“ galės paaukoti savo numatytą sumą.

„Kviečiame savo klientus išbandyti Lietuvoje dar nematytą paramos būdą ir prisidėti prie socialinės iniciatyvos „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“. Remiame šią organizaciją, nes pritariame idėjai, jog šypsenos ir juokas keičia ligoninės kasdienybę. Kiekvienas, skyręs net ir nedidelę sumą pinigų, padės gydytojams klounams padovanoti dar daugiau šypsenų ligoninėse besigydantiems vaikams“, – sakė DNB banko Privačių klientų tarnybos vadovė Vaineta Barevičiūtė.

Anot V. Barevičiūtės, ši banko darbuotojų sugalvota idėja žymiai sutrumpina pinigų skyrimo įvairioms socialinėms iniciatyvoms kelią. Tie, kas nori skirti paramą, dažnai turi įveikti keletą etapų: ieškoti, kur ir kaip galima paaukoti, rinktis mokėjimo būdą, tada e. banke patvirtinti aukojimą ir taip toliau. Tuo tarpu DNB banko pasiūlytas kelias nereikalauja jokių pastangų – jis ir paprastas, ir patogus – užtenka paspausti mygtuką.

Akcijos metu surinktos lėšos keliaus organizacijos „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ programai, esančiai portale Aukok.lt.

Aukojimo projekto partnerio portalo Aukok.lt vadovė Inga Langaitė teigia, kad DNB banko sugalvota bei įgyvendinta iniciatyva yra vienintelė tokia Lietuvoje. „Mes pritariame idėjai, kad skirti paramą turi būti paprasta ir patogu. Ir kuo daugiau bei kuo įvairesnių būdų yra sukurta, tuo dažniau gyventojai gali jais pasinaudoti“, – sakė Aukok.lt vadovė.

Akcija vyks visoje Lietuvoje, vieną mėnesį – nuo šių metų gruodžio 5 d. iki kitų metų sausio 6 d. DNB banko klientai, norėdami pasitikrinti sąskaitos likutį ar išsigryninti pinigų, bankomato ekrane matys specialiai šiai akcijai skirtą mygtuką „Aukok“. Skirti pinigų bus galima ne vieną kartą, o visos akcijos metu.
 

Kviečiame būti herojais su Aukok.lt!

Naujienos 2016-11-10

Per šias šventes kviečiame Tave ir Tavo draugus daryti gerą, prisijungiant prie bendros Aukok.lt ir „Wowtto” socialinės iniciatyvos bei masinės komunikacijos kampanijos „Aš esu herojus!”.

Pervedei per gatvę senjorą, o gal priglaudei beglobį gyvūną ar padovanojai daiktą skurstančiajam? Mums Tu jau esi herojus! Tikime, kad geras pavyzdys įkvepia daryti gerus darbus. Galbūt matydami aplink save žmones iš herojų tarpo, kiti bus paskatinti per šias šventes padaryti dar daugiau gerų darbų.

Todėl kviečiame užsiklijuoti kampanijos lipduką ant savo automobilio, skleisti žinią ir prisijungti prie masinės „Aš esu herojus” komunikacijos kampanijos, kurią įgyvendins iniciatyvos komunikacijos partneris „Wowtto”.

„Wowtto” - naujas masinės komunikacijos media kanalas, gatvėse zujančius automobilius paverčiantis reklaminiais plotais. „Wowtto” įgyvendino ne vieną sėkmingą kampaniją drauge su tokiais prekiniais ženklais, kaip „Lietuvos draudimas”, „Citadele”, „Neste oil”, „General financing”, „Paskolų klubas” ir kt.

Dalyvavimo kampanijoje instrukcija

1. Užsiregistruok čia;
2. Sulauk kvietimo dalyvauti kampanijoje;
3. Išsirink 1 iš 3 lipdukų dizainų: „Aš myliu gyvūnus”, „Aš esu geroji fėja”, „Aš esu herojus”;
4. Patvirtink savo dalyvavimą kampanijoje.

Visą detalesnę informaciją Tau atsiųsime kartu su kvietimu!

Kampanijos partneriai:

Lietuvoje gerėja aukojimo tendencijos

Straipsniai 2016-10-26

Lietuviai pastaraisiais metais yra kur kas dosnesni nei pernai – rodo pasaulinio aukojimo indekso tyrimo duomenys. „CAF World Giving index“ analizėje Lietuva per metus pakilo net 18 pozicijų. Kita vertus, užimama 124 vieta iš 140 tyrime dalyvaujančių valstybių, anaiptol nerodo, kad mūsų tauta yra linkusi aktyviai padėti kitiems.  

„Nevyriausybinės organizacijos, aktyviai dirbančios su labdara, ieško naujų ir patogesnių būdų, kaip paskatinti dar daugiau žmonių paaukoti ar įsitraukti į savanorystę. Kylanti Lietuvos pozicija pasauliniame reitinge rodo aktyvesnį piliečių įsitraukimą sprendžiant socialinius iššūkius“, – pasakoja VšĮ „Geros valios projektai“ direktorė Inga Langaitė, kuri su bendraminčiais prieš 7-erius metus įkūrė pirmąjį aukojimo portalą Lietuvoje Aukok.lt.

Tyrimo duomenimis, Lietuvoje geriausia situacija yra su pagalba nepažįstamajam, skurdžiau gyvenančiam asmeniui. Šiuo atžvilgiu lietuviai užimta 100-ąją vietą. 115 vieta esame įvertinti pagal piliečių įsitraukimą į savanorišką veiklą, o aukojimas pinigais nėra toks populiarus – Lietuvai skirta tik 124 vieta. Vertindami kaimyninių valstybių kontekstą, vis dar nusileidžiame: Latvija užima 113 vietą, šiemet keliomis pozicijomis nukritusi Estija – 118-ąją. Pasauliniame kontekste Mianmaras karaliauja reitingo viršūnėje jau trečius metus iš eilės.

Anot I.Langaitės, skatinant visuomenę padėti, labai svarbu priminti, pakviesti ir pasiūlyti tam asmeniui tinkamiausią būdą. Vieni jau turi įprotį kiekvieną sezoną atrinkti ir paaukoti nebereikalingus drabužius, kiti per kiekvieną telemaratoną nusiunčia bent vieną trumpąją žinutę, treti parduotuvėje pagauti „Maisto banko“ savanorių dosniai nuperka įvairių produktų. „Visi turime pasirinkimą, kaip aukoti, kokiu būdu padėti kitam, todėl svarbiausia šiuo pasirinkimu pasinaudoti,“ – teigia Inga Langaitė. Aukok tinklas atveria daugiau galimybių daryti gerus darbus ir rinktis, kam ir kaip norima padėti: aukoti pinigus (aukok.lt), dovanoti daiktus (aukokdaiktus.lt) ar skirti savo laiką (aukoklaika.lt).

„CAF World Giving index“ tyrimas atliekamas kasmet, jame dalyvauja 140 pasaulio valstybių. Ataskaita apima tris rodiklius: pagalbą nepažįstamajam, aukojimą pinigais ir savanorystę. Susipažinti su tyrimo duomenimis plačiau galima čia: https://www.cafonline.org/

Kiekvienas aukoja skirtingai

Straipsniai 2016-09-05

Pernai viena įmonė, per daiktų labdaros projektą atradusi vienišo tėčio istoriją, jam su neįgalia dukra pastatė naują namą. Per vasarą kampanijai „Už saugią Lietuvą“ sutelkus piliečius ir įmones buvo surinkta daugiau nei 12 tūkst. eurų, už kuriuos vasaros stovyklomis ir turiningomis ekskursijomis džiaugėsi keli šimtai vaikų. Kita iniciatyva per socialinius tinklus rado geradarius, kurie sudėjo bedarbei moteriai naujus dantis, o ji po to rado darbą ir jame dabar gali šypsotis. 

Nepaisant šių įkvepiančių pavyzdžių, Lietuva 2015-ais metais pasauliniame aukojimo indekse užėmė  142 vietą iš 145 tyrime dalyvavusių valstybių. Šiandien, rugsėjo 5-ąją minima Pasaulinė labdaros diena, kuri primena paklausti – ar pakankamai padedame šalia esantiems skurstantiesiems? Ar galime save laikyti atsakinga ir aukojančia tauta?

 „Nevyriausybinės organizacijos, aktyviai dirbančios su labdara, bene visada turi didelį krūvį, tačiau jos inicijuoja naujus labdaros renginius, ieško šiuolaikiškų, patogesnių būdų, kaip paskatinti dar daugiau žmonių paaukoti. Tai rodo, kad yra reikalingas aktyvesnis piliečių įsitraukimas“, – dalijasi patirtimi VšĮ „Geros valios projektai“ direktorė Inga Langaitė, kuri su bendraminčiais prieš 7-erius metus įkūrė pirmąjį aukojimo portalą Lietuvoje Aukok.lt.

Anot I.Langaitės, skatinant visuomenę padėti, labai svarbu priminti, pakviesti ir pasiūlyti tam asmeniui tinkamiausią būdą. Vieni jau turi įprotį kiekvieną sezoną atrinkti ir paaukoti nebereikalingus drabužius, kiti per kiekvieną telemaratoną nusiunčia bent vieną trumpąją žinutę, treti parduotuvėje pagauti „Maisto banko“ savanorių dosniai nuperka įvairių produktų. „Visi turime pasirinkimą, kaip aukoti, kokiu būdu padėti kitam, todėl svarbiausia šiuo pasirinkimu pasinaudoti,“ – teigia Inga Langaitė.

Anskčiau minėti labdaros atvejai – vos keli iš tūkstančių Aukok tinklo, suteikiančio galimybę kiekvienam aukoti jam patogiu būdu, gerųjų pavyzdžių. Tinklas atveria daugiau galimybių daryti gerus darbus ir rinktis, kam ir kaip norima padėti: aukoti pinigus (aukok.lt), dovanoti daiktus (aukokdaiktus.lt) ar skirti savo laiką (aukoklaiką.lt).

Mes atsinaujinome!

Naujienos 2016-08-31

Šiandien startuojame su atnaujintu ir mūsų vartotojams patogesniu dizainu. Tai ne tik patrauklesnis portalas, bet ir naujos funkcijos. Kviečiame išbandyti ir pasidalinti savo nuomone su mumis!

Aukok.lt - Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime

Naujienos 2016-07-11

Liepos 8-10 d. dalyvavome Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime 2016. Kvietėme susitikimo svečius dalyvauti herojų dirbtuvėse, daryti gerus darbus, dovanojome savo džemperius ir dalijomės savo veikla bei kasdienybe su Pasaulio lietuviais. Dėkojame visiems skyrusiems savo laiką ir prisidėjusiems prie mūsų veiklos

Nuo šiol - ir vaikiški džemperiai dovanų!

Naujienos 2016-06-01

Tarptautinę vaikų gynimo dieną pasitinkame nuotaikingai! Nuo šiol geradariams, prisidėjusiems prie Aukok.lt palaikymo, dovanosime ir vaikiškus džemperius! :) ‪#‎AsEsuHerojus ‪#‎AsEsuGerasVaikas

Instrukciją, kaip gauti pasirinktą unikalų džemperį dovanų, skaitykite čia.

Startuoja nacionalinė Kampanija „Už saugią Lietuvą“

Naujienos 2016-04-18

Šiandien startavo Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota ilgalaikė nacionalinė Kampanija „Už saugią Lietuvą“. Labai džiaugiamės ir didžiuojamės galėdami prisidėti prie šios puikios iniciatyvos.

Kviečiame su visa Lietuva dalintis savo idėjomis, atliktais darbais, kurie galėtų tapti įkvepiančiais pavyzdžiais ir kitiems žmonėms, bendruomenėms bei organizacijoms prisijungti prie jau veikiančių iniciatyvų. Plačiau.

Gimtadienis!

Naujienos 2016-04-15

Šiandien VšĮ „Geros valios projektai" švenčia 8-erių metų gimtadienį!

NVO lėšų pritraukimo projekto finišas!

Naujienos 2016-04-01

Šiandien įvyko paskutinis NVO lėšų pritraukimo projekto renginys - organizacijų atstovus mokėme efektyviai valdyti organizaciją! Šis renginys - tai beveik metus vykusio projekto, kurio tikslas didinti Lietuvos NVO gebėjimus pritraukti ir diversifikuoti finansavimo šaltinius įgyvendinant finansavimo pritraukimo strategijas, dalis.

VšĮ Geros valios projektai vykdomą projektą „NVO finansavimo šaltinių įvairinimas sektoriaus tvarumui užtikrinti", Nr. EEE-NVO-PDP1-PP-01-S01, remia 2009-2014 m. EEE finansinio mechanizmo NVO Programa Lietuvoje.

Tūkstančius litų Šiaulių banko klientai pernai aukojo geriems darbams

Straipsniai 2015-01-23

Šiaulių banko skyriuose, bendradarbiaujant su VšĮ „Geros valios projektai“ įrengus aukojimo dėžutes, per pusmetį banke klientai paaukojo 1270 eurų (4388 litų). Surinktos lėšos bus skirtos VšĮ „Geros valios projektai“ globojamoms socialinėms iniciatyvoms.

Šiaulių banko ir VšĮ „Geros valios projektai“ bendradarbiavimas užsimezgė 2013 m. lapkritį, kai banko klientams per internetinės bankininkystės sistemą „SB linija“ buvo sudaryta galimybė vos per keletą sekundžių portale „Aukok.lt“ paaukoti norimą pinigų sumą pasirinktam vienam ar keliems projektams. Tęsiant bendradarbiavimą, 2014 m. liepos mėnesį 66 Šiaulių banko skyriuose, veikiančiuose visoje Lietuvoje, buvo įrengtos aukojimo dėžutės.