Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Naujienos

Atgal

Gruodis Lietuvoje – didesnių širdžių mėnuo

2023-12-28

Lietuviai šventiniu laikotarpiu linkę dalintis gerumu, gruodžio mėnesį aukoja dažniau ir daugiau. „Aukok.lt“ portalo duomenimis penktadalį visos per metus surenkamos paramos lietuviai aukoja būtent per paskutinį metų mėnesį. Dažniausiai aukojama vaikams ir šeimai, senjorams, patiriantiems sveikatos problemų. Vertinant paramos Ukrainai tendencijas, matomas paramos mažėjimas, tačiau ši sritis lietuviams išlieka pirmaujančia. Ukrainą palaikančius projektus remia ir tie aukotojai, kurie iki karo Ukrainoje niekada neaukojo. Pusė tokių aukotojų teigia, kad ketina aukoti ir pasibaigus karui Ukrainoje. Šiemet pastebimas ir didesnis verslo įmonių susidomėjimas, kaip prisidėti prie gerų darbų įvairiose srityse įgyvendinimo.

Didėja poreikis didesnę pridėtinę vertę kuriantiems ir konkrečią problemą sprendžiantiems projektams

Tiek tarp fizinių aukotojų, tiek tarp verslo daugėja aukotojų, ieškančių nestandartinių, išskirtinių idėjų. „Aukok.lt“ duomenimis, aukotojai vis dažniau ieško projektų, kuriuos parėmus būtų išspręstos konkrečios visuomenės grupių problemos. Tokios iniciatyvos portale sulaukia daugiau aukotojų dėmesio nei bendri kvietimai remti skirtingas sritis. Pavyzdžiui, „Aukok.lt“ portale, daug daugiau paramos sulaukia kvietimas nupirkti bilietą senjorui į teatrą nei bendras kvietimas paremti kultūros sritį.

Auga verslo susidomėjimas

Pastebimas didesnis verslo sektoriaus susidomėjimas prisidėti prie gerų darbų įgyvendinimo. Šiemet gerokai dažniau sulaukiama verslo užklausų dėl dovanų čekių, projektų ambasadorystės ir kitų būdų, kuriais verslas ne tik gali itin paprastai prisidėti prie gerų darbų įgyvendinimo, bet ir įtraukti visus įmonės darbuotojus. Pavyzdžiui, šiemet įmonės dažniau perka dovanų čekius, kuriuos vėliau patys darbuotojai gali panaudoti paremdami tuos projektus, kurie jiems asmeniškai atrodo svarbūs. Kalėdiniuose įmonių renginiuose darbuotojai taip pat dažniau nei pernai kviesti aukoti skirtingoms „Aukok.lt“ iniciatyvoms.

Didėjo vidutinė aukojimo suma

Dažniausiai aukojama suma „Aukok.lt“ portale – 20 eurų. Išlieka populiarūs aukojimai ir po 2 eurus pasirinktai iniciatyvai. Vidutinė aukojimo suma gruodį – 34 eurai. Gruodžio mėnesį ji didesnė, nes įprastai vidutinė aukojama suma būna apie 29 eurus. Didžiausia fizinio asmens paaukota suma vienam projektui – 2 500 eurų. Šią paramą aukotojas skyrė Ukrainos projektui. Dosniausias geradarys prieš didžiąsias metų šventes paaukojo visiems „Aukok.lt“ portale esantiems projektams, o bendra paramos suma siekia 5 101 eurą.

Įdomioji kalėdinių projektų aukojimo statistika

Kiekviena auka organizacijoms, renkančioms paramą, svarbi, todėl žmonės kviečiami prisidėti prie įvairių kalėdinių iniciatyvų. Šiuo metu parama renkama devyniems skirtingiems kalėdiniams projektams, kuriais kviečiama padėti vienišiems senjorams, vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis, patiriantiems psichologinius sunkumus ir kitiems. Pavyzdžiui, jei organizacija „Linksmosios pėdutės“ surinktų prašomus 9 tūkst. eurų, galėtų pasirūpinti kačių ir šunų maistu daugiau nei 6 mėnesius. Surinkęs reikiamą sumą „Diabeto IQ“ projektas galėtų padėti 60 asmenų, sergančių 2 tipo diabetu – parama padėtų pažinti savo ligą su gliukozės jutikliais. „Šv. Pranciškaus onkologijos centras“ galėtų dovanoti onkologiniams ligoniams 3 individualias relaksacijas, subalansuotos mitybos seminarą, šventinį renginį ir fizinio aktyvumo paslaugas. Organizacija „Niekieno vaikai“ surinkę reikiamą paramą, galėtų užtikrinti 1 812 valandų budėjimą prie vienišų vaikų. „Raudonos nosys“ galėtų aplankyti 30 rajonuose gyvenančių vienišų senjorų. Tuo tarpu „Krizių įveikimo centras“ galėtų suteikti apie 60 nemokamų individualių konsultacijų.

Suformuota nauja Valdyba

Naujienos 2023-12-13

VšĮ „Geros valios projektai“, valdantys nacionalinę paramos rinkimo platformą „Aukok.lt“, suformavo naują valdybą. Organizacija prioritetą teiks technologiniams ir rinkodaros pokyčiams, kurie leis užtikrinti patogesnį procesą aukojantiems ir greitesnį lėšų surinkimą paramos ieškančioms organizacijoms. Naujuoju valdybos pirmininku išrinktas Andrius Bičeika, „Revolut Bank“ valdybos narys ir generalinio direktoriaus pavaduotojas.

Vienerių metų kadencijai valdybos nariais paskirti Gabrielė Burbienė, „15min“ rinkodaros, prenumeratos ir vystymo vadovė, Gražvydas Kaminskas, „NFQ“ rinkodaros vadovas, Ieva Koncevičiūtė, „Think Twice“ agentūros vadovė ir socialinių tinklų kolumnistė, Rytis Laurinavičius, „Omnisend“ įkūrėjas ir vadovas bei Regimantas Urbanas, „Surfshark“ rinkodaros vadovas.

„Aukok.lt prioritetas – tapti pirmuoju pasirinkimu tiek paramą skiriantiems, tiek jos ieškantiems, todėl aukojantiems pasiūlysime šiuolaikiškus ir įtraukiančius sprendimus. Daug dėmesio skirsime pokyčiams, kurie leis optimizuoti paramos rinkimo procesą, dėl ko organizacijos lėšas galės surinkti greičiau ir efektyviau. Neabejotinai  Aukok.lt permainos bus naudingos ne tik aukojantiems, bet ir tiems, kurie paramos ieško“ – teigia „Aukok.lt“ valdybos pirmininkas A. Bičeika.

Tarp kitų strateginių naujos valdybos prioritetų – patobulinta vartotojų patirtis, atnaujintos skaitmeninio marketingo strategijos, socialinės verslo atsakomybės plėtojimas. Valdyba taip pat pabrėžė nesikeičiantį portalo įsipareigojimą efektyvumui ir atskaitingumui.

„Aukok.lt“ portalui ir nevyriausybinei organizacijai VšĮ „Geros valios projektai“ nuo 2023 m. birželio mėn. vadovauja komunikacijos ekspertė Indrė Vareikytė, turinti ilgametę ES politikos ir veiklos nevyriausybinėse organizacijose patirtį.

„Dosnumo antradienis“ – gerų darbų galia

Naujienos 2023-11-28

Gerų darbų portalas „Aukok.lt“ ragina nepamiršti „Dosnumo antradienio“, kuris visame pasaulyje švenčiamas lapkričio 28 d. Šiandien, kai tiek žmonių susiduria su iššūkiais ir sunkumais, o artėjančios šventės kelia ne tik džiugesį, bet ir įtampą, filantropijai skirta diena suteikia galimybę visiems susivienyti ir skirti laiko bent vienam, kad ir mažam geram darbui. Kažkam net ir paprastas geras žodis, parodytas dėmesys, ar padovanotas nemokamos kavos puodelis gali pakeisti dieną. Ieškantys didesnių įsipareigojimų kviečiami išbandyti savanorystę, peržiūrėti turimus daiktus ir juos perleisti į naujas rankas ar skirti finansinę paramą nevyriausybinių organizacijų projektams. Tuo tarpu „Aukok.lt“ portale visuomenė kviečiama tapti iniciatyvų ambasadoriais, įtraukti kolegas ar draugus bei geriems darbams įkvėpti ir aplinkinius.

„Permainos, kurias sukėlė COVID-19 pandemija ir karas Ukrainoje, palietė ir aukojimo sritį. Dėl ekonomikos augimo ir didėjančios visuomenės finansinės gerovės, Centrinės ir Rytų Europos gyventojai būtų linkę aukoti dvigubai daugiau nei tai daro šiandien. Nepaisant to, šis aukojimo potencialas lieka neišnaudotas. Remiantis nepriklausomų ekspertų grupės parengta ataskaita „Filantropija ir įmonių socialinė atsakomybė Vidurio ir Rytų Europoje“, tiek pandemijos laikotarpis, tiek karas Ukrainoje pakeitė aukojimo įpročius: paramą teikiančių gyventojų procentas išaugo, o tie, kurie iki tol nevykdė filantropinių veiklų, ėmėsi tai daryti bei pusė iš jų mano, kad pasibaigus krizėms toliau teiks paramą“, – teigia Ingrida Jotkaitė, „Aukok.lt“ strateginės plėtros vadovė. 

Aukojimo tendencijos Lietuvoje

Pasak aukojimo portalo „Aukok.lt“ strateginės plėtros vadovės I. Jotkaitės, Lietuvoje, lyginant su kitomis Baltijos valstybėmis, paaukojama dvigubai didesnė metinė suma, ir nors šalies potencialas yra gerokai didesnis, dar greitesnių pokyčių nereiktų tikėtis: „Nuo portalo sukūrimo pradžios matome, jog vidutinė asmenų aukojama suma yra linkusi kasmet didėti, bet ne itin žymiai. Dėl karo Ukrainoje 2022 m. tiek aukojimų skaičius, tiek vidutinė paramos suma buvo gerokai išaugusi – beveik dvigubai, tačiau šių metų rodikliai rodo, jog grįžtame prie įprastos statistikos. Tam, kad išnaudotumėme egzistuojantį paramos teikimo potencialą, turime ieškoti skirtingų prieigų prie aukotojų grupių ir užtikrinti įtraukiančią aukojimo patirtį.“

Organizuojant paramos rinkimą tiek gatvėje, tiek internetu būtina užtikrinti tvarų aukojimo procesą. Įkirus vienkartinis paramos prašymas gatvėje ar aukojimo prenumerata be aukotojo įtraukimo į procesą gali neigiamai veikti norą aukoti bendrai, todėl skaitmeninių įrankių plėtojamas tampa itin svarbia paramą renkančių organizacijų darbo sritimi.

Jaunų žmonių karta: socialinė atsakomybė kaip gyvenimo būdas

Tarp jaunų žmonių socialinė atsakomybė yra susijusi su jų gyvenimo būdu. Kaip vartotojai, jie tikisi, kad prekių ženklai, iš kurių perkamos prekės, savo veiklą grindžia socialine atsakomybe. „Taip, kaip asmeniniame, taip ir profesiniame gyvenime jauni žmonės turi lūkestį savo darbdaviams, jog šie savo įmonių veikloje pasiūlys socialiai atsakingas programas ar galimybes, pavyzdžiui, su kolegomis įsitraukti į savanorišką veiklą. Jauniems žmonėms daug rečiau kyla klausimas, kodėl reikia aukoti ar skirti savo laiką socialinėms iniciatyvoms, tačiau visiems, dirbantiems su paramos pritraukimu, vis svarbesniu klausimu tampa, o kokie aukojimo būdai yra patogiausi ir patraukliausi šiai grupei, – teigia I. Jotkaitė.

Lietuva yra pakankamai skaitmenizuota valstybė, todėl aukojimas internetu yra vienas iš priimtinų paramos teikimo būdų. Jauni žmonės yra linkę aukoti internetu ir rinktis tokius aukojimo būdus kaip prenumeratos ar tapti ambasadorystės iniciatyvų dalyviais, kurios telkia žmones vienam tikslui.

Kaip padidinti paramą NVO sektoriui virš 20 mln. Eur kasmet?

Naujienos 2023-11-08

Artėjant pasaulinei aukojimo akcijai „Giving Tuesday“, MO muziejus drauge su NVO organizacijomis kreipiasi į Vyriausybę ir Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI). Kartu siūlome idėją, kaip, atlikus IT procesų patobulinimus, jau esamoje Lietuvos paramos skatinimo sistemoje galima būtų tikėtis papildomos virš 20 mln. Eur paramos nevyriausybiniam sektoriui.

MO muziejaus iniciatyvai pritaria tokios organizacijos kaip „Aukok.lt“, labdaros fondai „Blue/Yellow“, „Jaunimo linija“, M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas, Vilniaus universiteto (VU) neliečiamojo kapitalo fondas.

MO muziejaus atstovų teigimu, Lietuvos gyventojai turi galimybę visiškai nemokamai 1,2 proc. savo sumokamo gyventojų pajamų mokesčio (GPM) skirti paramos gavėjo statusą turinčioms organizacijoms. Visgi kasmet tokia galimybe pasinaudoja tik apie trečdalis gyventojų. Pasak MO muziejaus vystymo vadovo Mindaugo Morkūno, ši parama galėtų būti 2–3 kartus didesnė.

„VMI viešai skelbiamais duomenimis, Lietuvoje kasmet suformuojama apie 2,3 mln. GPM deklaracijų, tačiau paramai dalį savo GPM skiria tik apie 0,4 mln. gyventojų – vos trečdalis. Tikėtina, jog prie to prisideda būtinybė atlikti papildomus veiksmus – paramos skyrimui reikalinga užpildyti atskirą formą, to šiuo metu negalima padaryti deklaracijos formavimo metu“, – sako MO muziejaus vystymo vadovas.

Pasak M. Morkūno, prašymą dalį pajamų mokesčio skirti paramos gavėjams integravus ir į metinę pajamų mokesčio deklaraciją VMI deklaracijų pildymo vedlyje, tikėtina, kad paramos apimtys padidėtų apie 2–3 kartus, o tai galėtų reikšti papildomus 20 mln. eurų paramos kasmet.

„Suprantama, kad tokie procesai užtrunka, jų įgyvendinimui gali prireikti kelerių metų, tačiau tokių pokyčių teigiama įtaka gali kasmet padidinti pajamas paramos gavėjams nekeičiant jokių įstatymų. Recesijos ir atsigavimo po jos laikotarpiu tai yra ypač svarbus paramos resursas NVO sektoriui. Be to, tai – ir mecenatystės skatinimas gyventojų tarpe nacionaliniu mastu. Vyriausybė bei VMI paskutiniu metu įgyvendina daug atvirų duomenų programų ir norisi tikėti, kad pasinaudotų tokia idėja Lietuvos gerovės kūrimui per NVO organizacijų paramos skatinimą“, – sako MO muziejaus atstovas.

MO muziejaus idėją palaiko ir mūsų portalo aukok.lt vadovė Indrė Vareikytė: „Fizinių asmenų parama yra itin svarbus resursas NVO sektoriui ir gyventojų paramos į pročių skatinimui. IT proceso patobulinimai, matant jų ilgalaikę įtaką, atrodo kaip vertę kurianti ir tvari technologinė investicija“, – sako I. Vareikytė.

Tikimės, kad šis pasiūlymas bus apsvarstytas kaip kūrybiškas idėjų ir pasiūlymų dialogas mecenatystės skatinimui Lietuvoje.

KREIPIMOSI RAŠTAS

Šaltinis: MO muziejus

Naujoji Aukok.lt vadovė sieks stiprinti aukojimo ir filantropijos kultūrą Lietuvoje

Naujienos 2023-06-01

Birželio mėn. Aukok.lt portalui ir nevyriausybinei organizacijai VšĮ „Geros valios projektai“ vadovauti pradeda komunikacijos ekspertė Indrė Vareikytė, turinti ilgametę ES politikos ir veiklos nevyriausybinėse organizacijose patirtį. Iki šiol 5-erius metus organizacijai vadovavo NVO strategijos ir lėšų pritraukimo ekspertė Giedrė Šopaitė-Šilinskienė, kuri ir toliau tęs profesinį kelią NVO sektoriuje.

„Daugiau nei penkiolikos metų patirtis ES institucijose ir nevyriausybinėse organizacijose suteikė man neįkainojamų žinių, kurias savo darbais noriu grąžinti Lietuvai, todėl itin vertinu galimybę prisijungti prie ypatingai stiprios Aukok.lt komandos. Tarp mano veiklos prioritetų yra stiprinti aukojimo ir filantropijos kultūrą Lietuvoje, pritaikyti geriausias pasaulio praktikas, padėti įmonėms integruoti socialinį atsakomybės principą į verslo strategijas, stiprinti individualaus aukojimo kultūrą“, – teigia Indrė Vareikytė.

Iki prisijungiant prie Aukok.lt komandos Indrė Vareikytė dešimt metų dirbo Europos Ekonomikos ir Socialinių reikalų komitete, formavo institucijos komunikaciją Europos Sąjungos mastu, vadovavo Rytų partnerystės politikos, kovos su dezinformacija grupėms ir platformoms. Ilgą laiką vadovavo Lietuvos studentų atstovybių sąjungai, dirbo ES saugumo eksperte. Šiuo metu Indrė yra projektų vadovė komunikacijos agentūroje.

VšĮ „Geros valios projektai“ dvejus metus auginta lėšų pritraukimo specialistų kompetencijų ugdymui skirta iniciatyva Fundraising.lt šių metų vasarą taps savarankiška organizacija, kurios veiklą toliau plėtos Giedrė Šopaitė-Šilinskienė.

„Aukojimo portalas Aukok.lt jau daug metų skatina filantropijos kultūros augimą Lietuvoje. Platforma Fundraising.lt prie šio augimo taip pat prisidės padėdama šalies nevyriausybinėms organizacijoms tapti dar stipresnėmis. Džiaugiuosi, kad abi iniciatyvos – Fundraising.lt ir Aukok.lt – bus auginamos su maksimalia energija, įkvėpimu ir resursais“, – dalinasi G. Šopaitė-Šilinskienė.

Aukok.lt – tai 2009 m. įkurtas didžiausias aukojimo internetu portalas Lietuvoje, kuris suteikia galimybę privatiems asmenims ir įmonėms aukoti patogiau. Per beveik 14 veiklos metų Aukok.lt portale paaukota daugiau nei 8,4 mln. eurų, kurie skirti įgyvendinti 570 skirtingų socialinių projektų. Kasmet Aukok.lt portale lėšas renka daugiau nei 50 Lietuvos nevyriausybinių organizacijų.

Lietuva – tarp labiausiai pakilusių valstybių pasauliniame dosnumo reitinge

Naujienos 2022-10-06

Naujausiais pasaulinio dosnumo indekso (angl. „World Giving Index“) duomenimis, lietuvių dosnumo rodikliai stipriai paaugo ir pagal šiemet pristatytą reitingą yra aukščiausi nuo pat indekso sudarymo pradžios. Net 37 proc. lietuvių pernai įsitraukė į labdaringas veiklas, o tarp 119 tyrime dalyvavusių valstybių Lietuva užėmė 83 vietą.

Pasaulinis dosnumo indeksas jau daugiau nei dešimtmetį sudaromas kasmet, atlikus reprezentatyvią apklausą, kurios metu respondentų klausiama, ar per pastarąjį mėnesį jie:
* aukojo labdarai pinigais;
* savanoriavo organizacijoje;
* padėjo nepažįstamajam.

Tyrimas atkleidė, kad 2021-aisiais 27 proc. lietuvių skyrė finansinę paramą, 19 proc. – savanoriavo ir net 64 proc. padėjo nepažįstamajam. Lyginant su ankstesnių 5 metų duomenimis, Lietuvos rodikliai pagerėjo 21 proc., o tai  – vienas iš dešimties didžiausių šuolių naujausiame reitinge.

Aukok.lt portalo vadovė Giedrė Šopaitė-Šilinskienė teigia, kad vis ryškiau formuojasi lietuvių aukojimo kultūra: „Anksčiau kalbėdavome apie lietuvių didžiulį susitelkimą krizių akivaizdoje, tačiau dabar matome, kad apskritai išmokome ir įpratome aukoti. Pernai net ir skubios pagalbos poreikiui nuslūgus, įvairiems socialiniams projektams Aukok.lt portale paaukota daugiau nei pusė milijono eurų. Šiemet paskelbti pasaulinio dosnumo indekso duomenys džiugina, bet labai nekantriai laukiu kitų metų tyrimo, kuris, tikiu, užfiksuos rekordinį dosnumą tiek Lietuvoje, tiek kaimyninėse šalyse“. Šiemet tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos šalyse rekordiškai aktyviai aukojama ir savanoriaujama tiekiant pagalbą Ukrainai, o tai neabejotinai turės įtakos kitų metų dosnumo indeksui.

Tyrimo autoriai pažymi, kad naujausias tyrimas suteikia galimybę pamatyti, kaip Covid-19 pandemija ir jos pasekmės paveikė aukojimą ir žmonių dosnumą visame pasaulyje. 2021 metais rekordiškai daug, net 40 proc., pasaulio gyventojų įsitraukė į labdaringas veiklas, taip pat daugiau nei bet kada žmonės aukojo pinigais (35 proc.).

Dosniausiųjų valstybių dešimtukas pasikeitė iš esmės – tik 4 valstybės jame yra klasifikuojamos kaip aukštų pajamų šalys. Pirmąją Pasaulinio dosnumo indekso vietą užima Indonezija, kuri savo pozicijos neužleidžia jau penkerius metus. 8 iš 10 Indonezijos gyventojų aukoja pinigais, ši šalis turi didžiausią aukojančių ir savanoriaujančių gyventojų procentą pasaulyje. Toliau dešimtuke rikiuojasi Kenija, JAV, Australija, Naujoji Zelandija, Mianmaras, Siera Leonė, Kanada, Zambija ir Ukraina.

Nors Lietuvos pozicija reitinge stipriai pakilo, mes vis dar atsiliekame nuo Lenkijos (16 vieta), Estijos (64 vieta), Ukrainos (10), aplenkdami kaimyninę Latviją, kuri, rodikliams dar labiau kritus, užėmė tik 111 vietą.

„World Giving Index“ sudaromas nuo 2009 metų. 2021-aisiais jame dalyvavo 119 šalių, reprezentuojančių daugiau nei 90 proc. suaugusiųjų populiacijos. Naujausią tyrimo ataskaitą (anglų kalba) galima peržiūrėti „Charities Aid Foundation“ interneto svetainėje.

 

Startavo Fundraising.lt platforma

Naujienos 2021-06-21

Šiandien startavo pirmoji lėšų pritraukimo specialistams dedikuota platforma, kuri suteiks galimybę pradedantiems ir pažengusiems specialistams bei visiems besidomintiems šia tema susipažinti su aktualia informacija lėšų pritraukimo ir susijusiomis temomis.

Fundraising.lt platformoje paprastai ir greitai rasite:
– Fundraising.lt organizuojamus renginius, mokymus ir seminarus;
– vaizdo mokymų, konferencijų pranešimų ir leidinių el. biblioteką;
– autorinius straipsnius, parengtus ilgametę patirtį turinčių ekspertų;
– profesionalų sukurtą kompetencijų įvertinimo testą, kuriame galėsite pasitikrinti savo žinias;
– naujausią informaciją apie Fundraising.lt planuojamas ir vykdomas veiklas.

Fundraising.lt programos tikslas – sustiprinti Lietuvos NVO sektoriaus finansinį tvarumą sukuriant lėšų pritraukimo specialistų kompetencijų ugdymo modelį ir sudarant sąlygas formuotis profesionalų bendruomenei.

Projektą įgyvendina VšĮ Geros valios projektai. Partneriai – „Slovenské centrum fundraisingu” (SCF) ir „OVC Consulting“. Projektas yra „Aktyvių piliečių fondo“, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.

NVO ir verslas: remti ar investuoti?

Naujienos 2021-01-10

Nevyriausybinis sektorius sparčiai auga ir kryptingomis pastangomis stiprina savo lėšų pritraukimo kompetencijas. Lėšų pritraukimas socialiniams projektams iš verslo sektoriaus – ne tik viena iš strateginių NVO paramos telkimo krypčių, tačiau ir didelį potencialą turinti NVO ir verslo partnerystės galimybė.

Aiškus suvokimas, kokių tikslų siekia verslas, suteikdamas paramą socialinei iniciatyvai, NVO leis kokybiškiau formuluoti vertės pasiūlymą. Tuo pat metu verslo sektoriui padės aiškiau identifikuoti, kokių tikslų jis siekia bendradarbiaudamas su NVO.

Remti ar investuoti – kuri sąvoka taikliau apibūdina tvarų, tęstinį ir, svarbiausią, ilgalaikį socialinį poveikį kuriantį NVO ir verslo santykį? Atsakymo į šį klausimą ieškosime 2021 m. sausio 21 d. Aukok.lt ir Lietuvos atsakingo verslo asociacijos organizuojamame renginyje.

Virtualiame renginyje savo partnerystės su NVO patirtį pristatys verslo atstovai:
* Romualda Stragienė, „BIOK laboratorija“ direktorė;
* Ernestas Ramonas, AB „Swedbank“ socialinių iniciatyvų vadovas;
* Liudvikas Aleliūnas, „Rimi Lietuva“ įmonės socialinės atsakomybės vystymo ir strategijos vadovas;
* Vilija Viešūnaitė, „Triniti Jurex“ vadovaujanti partnerė, advokatė.

Bendroje diskusijoje, prie kurios prisijungs VšĮ Orūs namai įkūrėja Marija Bunkaitė, aptarsime, kokie veiksniai lemia sėkmingą NVO ir verslo bendradarbiavimą, ko reikia (ir ko – tikrai nereikia), kad verslas prisijungtų prie socialinės iniciatyvos rėmėjų rato. Diskusiją moderuos Aukok.lt vadovė Giedrė Šopaitė-Šilinskienė.

Kviečiame dalyvauti NVO atstovus, verslo įmonių, plėtojančių (ar svarstančių tai pradėti) bendradarbiavimą su NVO, darbuotojus, kitus tema besidominčius specialistus.

Renginio įrašas:

Kas aštuntas lietuvis prenumeruoja mokamas paslaugas internete

Straipsniai 2020-12-23

Vaizdo turinio platformos, mobiliųjų programėlių paslaugos, naujienų portalų išskirtinis turinys – prenumeruojamų paslaugų įvairovė ir pasiūla nuolat didėja, tačiau vis dar retas lietuvis savo kasdienybėje perka ir naudojasi paslaugomis prenumeratos būdu. Portalo Aukok.lt užsakymu lapkričio mėn. „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa rodo, kad net 77 proc. lietuvių neprenumeruoja jokių mokamų paslaugų internete.

Tyrimo metu apklausti 1005 18-75 metų amžiaus respondentai visoje Lietuvoje. Apklausa atskleidė, kad populiariausia lietuvių prenumeruojama paslauga yra vaizdo turinio platformos, kuriomis naudojasi 13 proc. lietuvių. Tarp prenumeruojamų paslaugų šias platformas dažniau įvardijo didesnių pajamų grupės atstovai ir didmiesčių gyventojai. Prenumeruoti mobiliųjų programėlių ir programinės įrangos paslaugas renkasi 11 proc. apklaustų asmenų, o 3 proc. prenumeruoja mokamą naujienų portalų turinį ir leidinius.

Tik 3 proc. Lietuvos gyventojų renkasi periodinį aukojimą labdaros organizacijoms. Aukok.lt vadovės Giedrės Šopaitės-Šilinskienės teigimu, periodiškas aukojimas kol kas nėra dažnas reiškinys: „Nors Aukok.lt portalo aukotojų skaičius ir vidutinė aukojama suma auga, kol kas tik dešimtadalis aukotojų paaukoja tris ir daugiau kartų per metus. Matome, kad svarbu lietuviams pasiūlyti patogius būdus skirti paramą periodiškai ir taip paskatinti aukojimą labdarai įtraukti į kiekvieno mėnesio pirkinių krepšelį“.

Vartotojų elgsenos ekspertė Indrė Radavičienė pastebi, kad pasirinkimas aukoti periodiškai susijęs su žmogaus gyvenimo etapu: „Kai kurios pasaulio mokslo studijos teigia, kad žmonės periodiniam aukojimui pritaria labiau jų brandžiame gyvenimo etape, kai turi savų santaupų, daugiau laiko ir motyvacijos padėti kitiems. Periodinis aukojimas populiariausias 61-75 metų amžiaus grupėje, kai net 77 proc. namų ūkių skiria periodinei aukai. Šio tipo aukotojų skiriamos piniginės aukos nesiejamos su jų pajamomis, dažnai jos būna labai kuklios, bet sukauptas turtas, noras įprasminti gyvenimą, padėti kitiems suteikia motyvacijos skirti periodinę auką“.

Gruodžio pirmosiomis dienomis portalas Aukok.lt pristatė naują periodinio aukojimo sprendimą. Jis suteikia galimybę aukoti didesniam ratui socialinių projektų, suskirstytų į 6-ias  kategorijas – vaikams ir šeimai, neįgaliesiems ir sveikatai, seneliams ir skurstantiesiems, emocinei ir krizinei pagalbai, švietimui ir kultūrai, gyvūnams ir gamtai. Pasirinkus periodinį aukojimą vienai iš šių sričių, aukotojo kas mėnesį skiriama suma pasieks vis kitą kategorijoje esantį socialinį projektą.

„Tai yra puiki galimybė šiuolaikiniam žmogui, kuris nori daryti gerus darbus nuolat, tačiau negali skirti tam daug laiko. Taip pat tiems, kurie žino, kam – vaikams, seneliams, gyvūnams ir t.t. – norėtų skirti savo paramą, bet pasirinkti konkrečią organizaciją – paramos gavėją tampa iššūkiu. Dabar vieną kartą nustačius periodinį aukojimą, kiekvieną mėnesį paaukojama vis kitai pasirinktoje srityje dirbančiai organizacijai“, – naują aukojimo sprendimą pristato G. Šopaitė-Šilinskienė.

Norint tapti periodiniu aukotoju Aukok.lt portale, tereikia turėti kredito ar debeto kortelę, kurioje galimas atsiskaitymas internetu. Nusprendęs nutraukti periodinį paramos teikimą, aukotojas gali tai padaryti pats kas mėnesį gaunamuose pranešimuose.

Kuria naują specialybę Lietuvoje

Straipsniai 2020-12-08

Visuomenei ir aukotojams keliant vis didesnius reikalavimus labdaros ir paramos lauke veikiančioms nevyriausybinėms organizacijoms (NVO), jų skaidrumui ir paramos pritraukimo efektyvumui, didėja poreikis į NVO pritraukti profesionalius darbuotojus. Procesai, kuriuos verslo įmonėje užtikrina pardavimo, rinkodaros ar marketingo specialistai, NVO turi atitikmenį – tai lėšų pritraukimas (angl. Fundraising). Deja, NVO lėšų pritraukimo profesinė sritis Lietuvoje iki šiol vystėsi chaotiškai, o daugelis sektoriaus darbuotojų yra savamoksliai, kurie ugdėsi daug resursų kainuojančiu bandymų – pamokų metodu.

Lietuvoje startuoja iniciatyva Fundraising.lt, kurios tikslas – sukurti lėšų pritraukimo profesijos pagrindą, profesionalų bendruomenę ir padėti kiekvienai nevyriausybinei organizacijai, net ir pačiai mažiausiai, atrasti savo aukotoją.

2020 m. pradžioje Aukok.lt atliktos NVO apklausos duomenimis, net 75 proc. organizacijų per metus pritraukia mažiau nei 10 tūkst. eur paramos iš fizinių asmenų, taigi neturi pakankamo nepriklausomo finansavimo savo veiklai. 79 proc. NVO neturi dedikuoto lėšų pritraukimo personalo, o 9 proc. turi tik po 1 darbuotoją. Daugiau nei pusė NVO atstovų pripažino per pastaruosius 6 mėn. nedalyvavę jokiame su NVO komunikacija ir lėšų pritraukimu susijusiame renginyje.

Projekto Fundraising.lt iniciatorių teigimu, šie apklausos duomenys rodo, jog galimybės tobulėti NVO sektoriaus atstovams Lietuvoje dar neatrastos. „Per 11 Aukok.lt portalo veiklos metų, matome, kad keičiasi aukotojai ir jų elgsena. Pandemija parodė, kad lietuviai nori ir gali prisidėti finansine parama prie nevyriausybinių organizacijų teikiamos pagalbos stokojantiems. Dabar atėjo laikas pačioms organizacijoms didinti savo profesionalumą, kad atitiktų visus aukotojų lūkesčius”, – teigia Aukok.lt portalo vadovė Giedrė Šopaitė-Šilinskienė.

Per 27 mėnesius projektą įgyvendinančios organizacijos – aukojimo portalas Aukok.lt, Slovakijos NVO „Slovenské centrum fundraisingu” ir Lietuvos vadybos konsultacijų ir mokymų kompanija „OVC Consulting“ – kartu su stipriausiomis šalies NVO sukurs pagrindą lėšų pritraukimo specialisto profesijai atsirasti. Jau pradėtas kurti lėšų pritraukimo specialisto profesijos aprašas, kitąmet startuos informacinė platforma Fundraising.lt ir tęstinė kompetencijų ugdymo programa, kurią lydės NVO skirtos konferencijos Fundraising.lt ir lėšų pritraukimo praktikų klubo neformali veikla.

Inga Radzevičienė, „OVC Consulting” veiklos vystymo direktorė ir partnerė, tiki, kad Fundraising.lt projekto stiprybė – ilgalaikė perspektyva. „Remiamės ne tik stipriu noru siekti žinių ir tobulėti profesine prasme. Vertybiškai mums įdomu ir matome prasmę dalyvauti tokiuose projektuose, padėti iniciatyviems žmonėms siekti ilgalaikių tikslų, kuriant ir gerinant savo veiklą bendruomenės, visuomenės ar visos Lietuvos kontekste.” Projekto ekspertės, „OVC Consulting“ konsultantės ir partnerės, Dianos Palivonienės teigimu, NVO pagrindas yra žmonės: „Mes užtikriname sklandžius procesus ir pasiekiame puikius rezultatus, kai turime žmones, kurie sugeba siekti rezultatų, turi energijos ir noro veikti. Ir jų yra tiek, kiek jų reikia. Todėl svarbiausi trys kertiniai dalykai – pritraukti šiuos žmones, užauginti, nes paruoštų specialistų dažniausiai nėra arba jie NVO yra nepasiekiami, ir toliau išlaikyti”.

Fundraising.lt projektas yra „Aktyvių piliečių fondo“, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.

Renginio atidarymo įrašą galima peržiūrėti čia.

Kas skatina aukoti? Vidinių motyvacijos aukoti veiksnių tyrimo išvados

Straipsniai 2020-11-25

Aukok.lt aukojimo portalo užsakymu atliktas kokybinis tyrimas, kuriuo siekta išsiaiškinti, kokie aukojimo motyvai skatina skirti paramą pinigais labdaros organizacijai. 2020 metų balandžio 29-30 d. buvo surengtos 2 nuotolinės fokusuotos grupinės diskusijos, kuriose dalyvavo skirtingos aukojimo elgsenos aukotojai: aukojantys dažnai (daugiau nei 3-5 kartus per metus) sąlyginai mažesnėmis sumomis (iki 50 EUR) ir aukojantys retai (iki 3 kartų per metus) didesnėmis nei 50 Eur sumomis.

Kokybinis tyrimas atskleidė, kad aukotojai, kurie aukoja rečiau, didesnėmis sumomis yra linkę labiau planuoti, apmąstyti šį žingsnį. Jie apskaičiuoja aukojamos sumos dydį (kokią sumą ar kokį procentą nuo atlyginimo jie gali aukoti), paanalizuoja projektą – koks tikslas, tikslinės grupės specifika, projekto mastas, kiek jis rezonuoja su tikslinės grupės atstovų vertybėmis, tikslais, nuostatomis. Taip pat pastebėta, kad pastarieji noriai aukoja žmonėms ir/ar organizacijoms, kuriuos žino asmeniškai arba juos žino jų pažįstami – tai suteikia tikėjimą, kad pinigai bus racionaliai ir tinkamai panaudoti. Aukojantys dažniau, mažomis sumomis yra linkę pasiduoti momentiniam impulsui, jiems būdingesni spontaniniai aukojimai. Šiems aukotojams ypač svarbu, kiek aukojimo objektas emociškai juos užkabintų, „suvirpintų širdį“.

Kokybinio tyrimo rezultatai leido nustatyti 7-is aukotojų profilius, kurių kiekvienas apibūdintas pagal jo išsakytas vertybines nuostatas, vyraujančius aukojimo motyvus ir dažniausiai pasirenkamus aukojimo tikslus.

Išsamią vidinių motyvacijos aukoti veiksnių tyrimo ataskaitą galite atsisiųsti paspaudę nuorodą.

Šis tyrimas – vienas pirmųjų bandymų identifikuoti lietuvio aukotojo elgseną ir jai didžiausią įtaką darančius motyvatorius. Gauti duomenys padės nevyriausybinėms organizacijoms geriau pažinti savo aukotoją, surasti efektyvesnius kanalus jį pasiekti ir paskatins nuosekliau rengti lėšų pritraukimo strategijas.

Vidinių aukojimo labdarai pinigais motyvacijos veiksnių kokybinį tyrimą atliko tyrėjos-ekspertės T. Kolbekina ir I. Radavičienė VšĮ „Geros valios projektai“ užsakymu.

Tyrimas atliktas įgyvendinant projektą „Fundraising@LT: misija – efektyvios lėšų pritraukimo kampanijos“ (Nr. NVOIS1-1), dalinai finansuojamą LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis.

Į Lietuvą atkeliauja pasaulinis dosnumo judėjimas #GivingTuesday!

Straipsniai 2020-11-23

„Dosnumo antradienis“ (angl. „Giving Tuesday“) – tai pasaulinis dosnumo judėjimas, tradiciškai minimas pirmąjį antradienį po Padėkos dienos. Tai ypatinga diena metuose, kai šimtai milijonų žmonių visame pasaulyje dalinasi savo dosnumu, susitelkia dėl bendrų tikslų, savanoriauja, keičia ir stiprina savo bendruomenes. Šiemet „Dosnumo antradienis“ visame pasaulyje bus minimas gruodžio 1 d.

Šią iniciatyvą dar 2012 metais pradėjo Niujorko kultūros ir bendruomenės centras „92nd Street Y“ bendradarbiaujant su  Jungtinių Tautų Fondu. 2019 metais „Dosnumo antradienis“ pasiekė savo visų laikų rekordą – per vieną dieną visame pasaulyje buvo skirta paramos už beveik 2 milijardus JAV dolerių.

Lietuvos nevyriausybinės organizacijos taip pat skatina dalyvauti šiame pasauliniame dosnumo judėjime. Aukojimo portalas Aukok.lt šiemet „Dosnumo antradienį“ pasitinka su šūkiu „Gerumas nesidėvi“ ir kviečia gruodžio 1 d. apsivilkti savajį gerumo rūbą – išsirinkti projektą portale, kuriam padovanoti savo dosnumą. „Būdų minėti dosniausią metų antradienį yra daug – palaikantis žodis šalia esančiam, pagalba nepažįstamajam, dėmesys socialinei problemai, aukojimas tiems, kuriems labiausiai reikia paramos. Norime priminti, kad kiekvienas dosnus gestas yra vertingas ir kiekvienas iš mūsų turime, ką duoti“, – teigia Aukok.lt portalo vadovė G. Šopaitė-Šilinskienė.

Dar praeitą savaitę paramos kampaniją režimo persekiojimą patyrusiems baltarusių studentams ir mokslininkams paskelbęs Vilniaus universiteto fondas taip pat ruošiasi minėti „Dosnumo antradienį“. Fondo vadovas Justinas Noreika mano, kad šis pasaulinis dosnumo judėjimas kaip niekad aktualus ir COVID-19 sukeltos pandemijos akivaizdoje, kuomet visų akys krypsta į mokslą. „Kartu stiprinkime mecenatystės, filantropijos, labdaros tradiciją Lietuvoje, telkimės į švietimo ir mokslo svarbą vertinančių rėmėjų bendruomenę“, – kviečia Justinas Noreika. Vilniaus universiteto fondas siūlo internetu skirti paramą tiek investuojamam neliečiamajam kapitalui, tiek globojamiems projektams.

Nors geri darbai mus lydi kasdien, nevyriausybinės organizacijos tikisi, jog pasaulinis „Dosnumo antradienis“ Lietuvoje taps ypatinga diena ir stipria tradicija, kasmet kviečiančia išlaisvinti savo gerumą.

Fundraising.lt atidarymas. „Geras žmogus – ne profesija“

Naujienos 2020-11-17

Aukok.lt kartu su partneriais – „OVC Consulting“ ir Slovakijos nevyriausybine organizacija „Slovenské centrum fundraisingu” – pristato pirmąjį ilgalaikį projektą Lietuvoje, skirtą NVO lėšų pritraukimo kompetencijoms ugdyti, ir kviečia į projekto atidarymo renginį!

Lapkričio 26 d. 15 val. virtualiame renginyje bus pristatytas daugiau nei dvejus metus truksiančio projekto Fundraising.lt planas ir kalbėsime, kodėl nevyriausybinėms organizacijoms svarbu skirti dėmesį darbuotojų kompetencijų ugdymui ir kaip tai užtikrinti turimais resursais.

Savo žiniomis apie žmogiškųjų išteklių valdymą bei dabartines darbo rinkos tendencijas pasidalins Diana Palivonienė, „OVC Consulting“ konsultantė ir partnerė, kuri pristatys pranešimą „Geras žmogus – ne profesija. Kaip pritraukti, motyvuoti ir išlaikyti profesionalus nevyriausybinėje organizacijoje“. Diana yra sertifikuota vadybos konsultantė, Vilniaus universiteto ir ISM dėstytoja, turinti daugiau nei 22 metų patirtį organizacijų konsultavimo ir mokymų srityje.

Renginio organizatoriai tiki, kad būtent darbuotojai ir savanoriai yra pagrindinis NVO resursas, o specialistų pritraukimas ypatingai aktualus dabartiniu laikotarpiu, kai NVO pradeda įgyvendinti 66 „Aktyvių piliečių fondo“ remiamus projektus ir laukia NVO fondo veiklos pradžios.

Laikas: lapkričio 26 d. 15:00-16:30 val.

Vieta: tiesioginė Facebook renginio transliacija. Nuoroda į renginį.

Prisijungimo nuroda: renginio dieną Fundraising.lt Facebook paskyroje. Sekite naujienas!

Projektą įgyvendina Aukok.lt. Projekto partneriai: „Slovenské centrum fundraisingu” ir „OVC Consulting“. Projektas yra „Aktyvių piliečių fondo“, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.

Ką dovanoti, jei atrodo nėra ką? Prasmingų dovanų idėjos 2020

Straipsniai 2020-11-13

Artėjant Kalėdų laikotarpiui, kiekvienas žmogus ir įmonė sprendžia tą patį klausimą – ką šiemet padovanoti. Draugui, bendradarbiui, įmonės klientui, verslo partneriui, darbuotojui – gavėjų daug, tačiau idėjų, kokią dovaną pasirinkti, kasmet vis mažiau.

Aukok.lt komanda kviečia puoselėti prasmingų dovanų tradiciją ir dalinasi idėjomis, kaip nustebinti save ir kitus dovanojant gero darbo džiaugsmą. Dauguma jų įgyvendinama nuotoliniu būdu!

Aukoti draugo vardu

Dovaną draugui, giminaičiui, bendradarbiui, verslo partneriui ar kitam Tau svarbiam žmogui gali paversti dvigubai geru darbu. Aukok.lt portale gali pasirinkti aukojimo projektą ir skirti paramą draugo vardu! Pradžiuginsi dovanos gavėją prasmingu pasveikinimu ir kartu padėsi tiems, kam trūksta rūpesčio, pagalbos ar šiltų namų. Rinkis kitokią dovaną!

Dovanoti savo laiką

Pasirūpink savo kaimynystėje gyvenančiais seneliais, šeimomis su vaikais, negalią turinčiais asmenimis – padėk jiems saugiai gauti reikiamus maisto produktus, vaistus, apsaugos ir kitas priemones, kad šie sudėtingiausiu karantino metu liktų saugūs namuose. Savo aplinkoje nerandi tinkamo pagalbos gavėjo? Tapk „Maisto banko“, „Maltiečių“, „Lietuvos Raudonojo Kryžiaus“, „Sidabrinės linijos“ ir kitų, skubią krizinę pagalbą teikiančių, organizacijų savanoriu!

Būtinai susisiek su pagalbos gavėju ar organizacija ir įsitikink, kad pagalba yra reikalinga ir laukiama. Taip būsi tikras, kad ši savanorystė suteiks džiaugsmo visiems!

Suburti kitus geram darbui

Prisidėti prie paramos projektų galima ir neišėjus iš namų – tapk ambasadoriumi ir skleisk gerumo virusą! Atrask savo būdą, kaip surinkti kuo daugiau lėšų pasirinktai nevyriausybinei organizacijai. Galbūt įprastas dovanas norėtum iškeisti į dovanotą gerumą kitiems? Gal kartu su savo draugais ar bendradarbiais norėtum organizuoti nuotolinį kalėdinį aukcioną ar spintos išpardavimą už gerumo taškus? Gal išdrįstum pasidalinti savo talentais ir gebėjimais su žmonėmis už simbolinį bilietą Tavo virtualioje aukų dėžutėje? Aukok.lt sukūrė unikalų e. aukojimo sprendimą, kuriuo gali nemokamai pasinaudoti draugai, šeimos nariai, įmonių kolektyvai. Imkis gero darbo!

Daiktai, dovanojantys rūpestį

Daiktai – vis dar laukiama gerumo dovana daugelyje sričių dirbančiose organizacijose. Veterinarijos priemonės gyvūnų prieglaudoms, edukacinis žaidimas ar dailės priemonių rinkinys vaikų dienos centrui, namų jaukumo priemonės senelių namams, įrankiai jaunuolių su negalia dirbtuvėms ar kraitelis kątik kūdikio susilaukusiai mamai – idėjų gali būti įvairiausių. Pasirink, kam savo rūpestį šiemet norėtum padovanoti, ir perduok savo šilumą labdaros organizacijai. Jos darbuotojai ir savanoriai tikrai pasirūpins, kad dovana dar prieš Kalėdas patektų tiesiai į laukiančiojo rankas.

Susisiek su organizacija ir pasidomėk, kokių daiktų šiuo metu labiausiai reikia. Gali nurodyti ir skiriamą biudžetą. Taip būsi tikras, kad Tavo dovana – pati reikalingiausia!

Aukoti kviečiantis dovanų čekis

Kaip ir kiekvienas dovanų čekis, Aukok.lt kuponas suteikia galimybę dovanos gavėjui rinktis! Tai išskirtinė idėja, dovanojanti galimybę patirti gero darbo jausmą įmonės darbuotojams, partneriams ar klientams. Dovanos gavėjas galės pats nuspręsti, kokiam socialiniam projektui Aukok.lt portale skirti savo paramą. Jį pasieks vardinė gerumo padėka ir lėšų panaudojimo ataskaita. O pasirinkimo, kam padovanoti savo gerumą, išties daug – beveik 50 socialinių tikslų! Susisiek su Aukok.lt komanda el. paštu info@aukok.lt dėl individualaus dovanų čekio pasiūlymo!

Visa informacija – viename lape: Prasmingų dovanų atmintinė.

Nori pasitarti dėl savo prasmingos dovanos idėjos? Susisiek su mumis!

Praktiniai mokymai „NVO strategija: formavimas, planavimas ir praktiniai įrankiai“

Naujienos 2020-10-19

Kodėl strateginis planavimas?

Visoms organizacijoms, o ypač NVO, būtina veikti efektyviai, išmintingai naudoti resursus ir per trumpesnį laiką pasiekti kuo geresnių rezultatų. Raktas į efektyvumą slypi planavime – siekdami augti, vis didesnį dėmesį NVO vadovai turi skirti strategijos kūrimui, veiksmų planui ir veiklų koordinavimui.
Būtent todėl Aukok.lt kviečia 10 Lietuvoje aktyviai veikiančių NVO atstovus  į mokymus apie strateginį planavimą. Jų metu gilinsimės į strateginių tikslų esmę, susipažinsime su (nemokamais!) planavimo įrankiais ir perimsime bei savo organizacijoms pritaikysime principus, kuriuos sėkmingai naudoja privatus sektorius.

Mokymai vyks:
Lapkričio 14 d. (šeštadienis) 9:30-17:00 val.
Viešbutis Courtyard by Marriott Vilnius City Center (Rinktinės g. 3, Vilnius).

1-os dienos mokymų metu:
- nagrinėsime sėkmingo planavimo ir strategijos kūrimo principus;
- susipažinsime su paprastais, bet veiksmingais planavimo ir rezultatų sekimo įrankiais;
- per praktines užduotis šiuos įrankius pritaikysime savo organizacijoms.

Mokymai skirti praktinėms vadybos kompetencijoms stiprinti, kurios galės būti pritaikytos rengiant tiek organizacijos veiklos, tiek lėšų pritraukimo ar komunikacijos strategijas. Visi dalyviai po mokymų dienos grįš su bent preliminariu ateinančių metų strateginiu planu ir gebėjimais jį aiškiai bei įkvepiančiai pristatyti savo kolektyvui.

Nauda mokymų dalyviams

Dalyviams bus suteikta visa mokymų medžiaga, jie gaus prieigą prie visų pristatytų planavimo formų ir įrankių, kuriuos galės taikyti savo organizacijose. Po mokymų dalyviai galės individualiai konsultuotis ir aptarti progresą su mokymų lektore ir patirtimi dalintis su kolegomis uždaroje grupėje.

Mokymų lektorė – Simona Laiconaitė. Simona yra sukaupusi didelę praktinę patirtį stiprinant organizacijas, iš visų – NVO, viešojo ir verslo – sektorių. Ji tiki, jog nors privatų ir nepelno sektorių aiškiai skiria misija, tačiau visos organizacijos turi vienodą potencialą būti stipriomis ir efektyviomis. Tereikia rasti laiko ir noro ją stiprinti.

Dalyvavimas

Į mokymus kviečiame po 2 NVO atstovus, kurie tiesioginėje veikloje priima strateginius sprendimus ir yra atsakingi už organizacijų plėtrą (aukščiausios ir vidutinės grandies vadovai). Kadangi vietų skaičius labai ribotas, mokymuose galės dalyvauti tik 10 organizacijų. Organizacijos bus atrinktos pagal prioritetus:
- nacionalinės NVO (veikiančios ne mažiau nei 7-ose savivaldybėse);
- teikiančios/planuojančios teikti viešąsias paslaugas;
- dirbančios su savanoriais;
- įgyvendinančios socialinio verslo modelį.

Registracija ir atranka

Jei manote, kad šie mokymai Jūsų organizacijai labai reikalingi ir padės Jums ir Jūsų kolegoms veikti efektyviau, iki lapkričio 3 d. 17 val. užpildykite atrankos formą: https://forms.gle/JdK5pDMoWSeSZKDT6

Atrinktų organizacijų dalyvius informuosime iki lapkričio 6 d. ir atsiųsime nedidelį namų darbą, kuris leis ir organizatoriams, ir patiems dalyviams pasiruošti mokymams.

Svarbu!

Mokymai yra iš dalies finansuojami SADM Nacionalinių NVO institucinio stiprinimo programos projekto „Fundraising@LT: misija – efektyvios lėšų pritraukimo kampanijos“ lėšomis, todėl dalyviams yra nemokami. Tačiau atrinktų dalyvių prašome gerbti organizatorių pastangas, kitų dalyvių laiką ir vykdyti savo įsipareigojimus: laiku atlikti namų darbus, užtikrinti 2-iejų savo organizacijos atstovų dalyvavimą ir aktyviai dalyvauti visoje mokymų dienoje.

Daugiau informacijos:

Giedrė Šopaitė-Šilinskienė, giedre@aukok.lt

Skelbiame išankstinę registraciją į konferenciją FUNDRAISING@LT. Go Digital!

Naujienos 2020-08-13

Skelbiame išankstinę registraciją į vienintelę lėšų pritraukimo specialistų konferenciją Lietuvoje FUNDRAISING@LT! Šių metų konferencijos tema – Go Digital! – rugsėjo 24 d. prie savo ekranų kvies NVO atstovus stebėti virtualią konferenciją, kurioje Lietuvos ir užsienio pranešėjai dalinsis savo žiniomis bei patirtimi šiomis temomis:

- skaitmeninis lėšų pritraukimas;
- istorijų pasakojimas (angl. storytelling);
- aukotojų elgsena;
- automatizuoti sprendimai;
- pasaulinės tendencijos;
- influencerių palaikomos aukojimo kampanijos;
- sėkmingų lėšų pritraukimo kampanijų pavyzdžiai.

Užsienio ekspertai, išskirtinis NVO pritaikytas turinys, praktiniai pavyzdžiai, galimybė tiesiogiai užduoti sau rūpimus klausimus pranešėjams – tai tik dalis naudų, kurių sulauks šių metų konferencijos dalyviai.

Informacija apie konferenciją ir bilietai: https://www.fundraising.lt/

Išankstinius bilietus galima įsigyti iki rugsėjo 1 d.

Konferenciją remia: Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, „Courtyard by Marriott Vilnius City Centre“, „Konferenta“, „Story Pockets“.

Rekordinė paaukota suma – vos per penkis mėnesius

Straipsniai 2020-05-28

500 tūkstančių eurų – tokią rekordinę sumą šiemet aukojimo portale Aukok.lt jau paaukojo geros valios žmonės ir verslo įmonės. Šį gerumo rekordą vos per penkis mėnesius leido pasiekti daugiau nei 13 tūkstančių aukojimų 69-iems skirtingiems socialiniams projektams.

Didžiausia dalimi – 409 tūkst. eurų – portalo naudotojai prisidėjo prie 5-ių skubios pagalbos projektų, teikiančių pagalbą pačioms pažeidžiamiausioms grupėms Covid-19 keliamų grėsmių akivaizdoje – vaikams iš pažeidžiamų šeimų, vienišiems izoliuotiems senjorams, nepasiturintiems gyventojams ir medikams, kovojantiems su viruso pasekmėmis, kuriuos įgyvendina „SOS vaikų kaimų Lietuvoje“, „Maisto banko“, „Lietuvos Raudonojo Kryžiaus“, „Gelbėkit vaikus“ ir „Maltos ordino pagalbos tarnyba“ organizacijos.

Aukok.lt vadovės Giedrės Šopaitės-Šilinskienės teigimu, pandemijos laikotarpis palietė ir paskatino susitelkti įvairiausias žmonių ir įmonių grupes. „Šį pavasarį sulaukėme daugiau paramos nei per bet kuriuos Aukok.lt gyvavimo metus. Tai yra ypatingas laikas, kuris parodo, koks didelis gali būti Lietuvos žmonių ir verslo įmonių susivienijimas. Jaučiame labai išaugusią visuomenės empatiją bei pasiryžimą prisidėti visais įmanomais būdais – parama pinigais, daiktais, savanorišku darbu, bendradarbiavimo iniciatyvomis. Neabejojame, kad šis laikotarpis atvers naują lapą Lietuvos aukojimo istorijoje ir įkvėps aktyviau prisidėti prie socialinių problemų sprendimo ir ne kriziniu laikotarpiu“, – teigia Aukok.lt portalo vadovė.

Nors net 73 proc. paaukotos sumos sudaro fizinių asmenų aukojimai, verslo įmonių aukojimo aktyvumas šiuo metu taip pat stipriai išsaugo. Paramą jau skyrė 106-ios įmonės, kurios aukojo įvairiausias sumas – nuo 10 eurų iki 100 tūkstančių eurų. „Viešojoje erdvėje matome nemažai informacijos apie didelių ir žinomų įmonių paaukotas įspūdingas sumas, tačiau mes norime pasidžiaugti, kad Aukok.lt portale sulaukiame ir aktyvaus mažesnių įmonių prisidėjimo. Visų jų indėlis yra labai reikšmingas tiek reaguojant į pačias skubiausias koronaviruso ir karantino sukeltas problemas, tiek prisidedant prie kitų ne mažiau svarbių socialinių tikslų“, – pabrėžia G. Šopaitė–Šilinskienė.

Aukok.lt – vienintelis aukojimo portalas Lietuvoje, kuriame nevyriausybinės organizacijos pristato savo socialinius projektus, o aukotojai turi galimybę paprastai ir skaidriai juos paremti pasirinkta pinigų suma. Per visą portalo gyvavimo istoriją paaukota jau daugiau nei 3,5 milijonų eurų.

Krizinėse situacijose kinta požiūris į aukojimą – verslas atsigręžia į pažeidžiamiausią visuomenės dalį

Straipsniai 2020-04-30

COVID-19 pandemija ir dėl jos užsitęsęs karantinas stipriai pakeitė kiekvieno iš mūsų gyvenimą. Verslui skaičiuojant nuostolius, nevyriausybinės organizacijos (toliau – NVO) atsidūrė užribyje – jos priverstos perorganizuoti savo kasdienius darbus ir neskaičiuodamos darbo valandų padėti tiems, kam pagalbos šiuo metu reikia labiausiai. Tačiau koronaviruso akivaizdoje galima įžvelgti ir teigiamų visuomenės pokyčių – kinta aukojimo kultūra.

Vis daugiau pavienių asmenų bei įmonių atsigręžia į tuos, kuriems pagalba reikalinga čia ir dabar. Dažnas lietuvis nelieka abejingas ir skuba padėti. Tai patvirtina ir portalo Aukok.lt vadovė Giedrė Šopaitė-Šilinskienė bei „SOS vaikų kaimai“ marketingo ir komunikacijos vadovė Indrė Čepulytė.

„Karantinas apvertė aukštyn kojomis daugumos NVO veiklą. Kadangi nevyriausybinės organizacijos dažniausiai teikia pagalbą silpniausioms visuomenės grupėms arba dirba ten, kur kitų sektorių – viešojo ar verslo – veikimas nepasiekia, užklupusi pandemija atnešė labai daug iššūkių, – sako Giedrė Šopaitė-Šilinskienė. – Pažeidžiamiausieji – seneliai, skurstantieji, žmonės su negalia, sunkumus patiriančios šeimos, vaikai, lankantys dienos centrus ir daugelis kitų grupių – nebegalėjo gauti paslaugų ar tiesioginės paramos dėl karantino apribojimų. Todėl nevyriausybinės organizacijos, kaip ir verslo sektorius, turėjo per vieną naktį perorientuoti savo veiklą taip, kad tie, kuriems jie padeda, būtų kaip įmanoma labiau apsaugoti nuo skaudžių pasekmių.“

Nevyriausybinių organizacijų veiklos kaita karantino metu

Kaip ir verslo sektorių, nevyriausybinį sektorių galima skirstyti į dvi kategorijas: vieni veiklą perorientavo, kiti – privalėjo ją sustabdyti. Pirmoji organizacijų kategorija privalėjo greitai pakeisti savo įprastą veiklos vykdymą. Tai lėmė, kad organizacijos ėmėsi dirbti kur kas intensyviau, ieškojo naujų sprendimų, mobilizavo savo savanorius, darbuotojus, rėmėjus ir bendruomenės narius. Antroji – dėl karantino apribojimų negali vykdyti savo veiklos. Pavyzdžiui, vaikų dienos centrai negali vykdyti savo veiklos, todėl organizacijos stengiasi išgyventi, o situacijos neapibrėžtumas ir nežinojimas, kada bus galima atnaujinti veiklą – stipriai juos neramina. Aukok.lt vadovė sako, kad ne mažiau svarbūs ir fizinių bei juridinių asmenų paramos pritraukimo kardinalūs pasikeitimai.

„Akivaizdu, kad pandemija visuomenę išgąsdino ir mobilizavo susitelkti siekiant apsaugoti medikus – pastarąsias 6 savaites būtent šiam tikslui skirti aukojimo projektai sulaukė pačios didžiausios paramos. Greičiausiai iki šiol Lietuvos istorijoje nėra buvę nė vieno tokio socialinio projekto, kuris per tokį trumpą laiką sulauktų tokios didelės paramos. Natūralu, kad kiti socialiniai projektai ir pažeidžiamos grupės iš dėmesio centro turėjo pasitraukti. Nevyriausybinėms organizacijoms, kurių veikla ir įmanoma tik dėl fizinių ir verslo aukotojų, tai vienas didžiausių iššūkių.“

Besikeičianti aukojimo kultūra: verslas skuba padėti

COVID-19, kaip niekada anksčiau, suvienijo Lietuvą ir pagalba labiausiai pažeidžiamoms grupės tapo savaime suprantamu dalyku. Aukojimo samprata gerokai pasikoregavo į teigiamą pusę – tiek pavieniai žmonės, tiek įmonės ėmė siūlyti savo pagalbą ir remti NVO sektorių.

„Matome, kad šį pavasarį paramos sulaukėme daugiau negu per kalėdinį laikotarpį. Nuo karantino pradžios Aukok.lt portale buvo paaukota beveik 414 tūkst eurų. Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, paramos gauta net 15 kartų daugiau, – sako G. Šopaitė-Šilinskienė. – Absoliuti dauguma aukojimų nukreipta su pandemijos pasekmėmis kovoti skirtiems skubiosios pagalbos projektams – jų portale šiuo metu yra 5. Daugiausiai paramos skirta Aukok.lt kartu su „Maltos ordino“ pagalbos tarnyba įgyvendinamam paramos medikams projektui – per 230 tūkst. eurų. Beveik visą likusią aukojimų dalį dalinasi „SOS vaikų kaimų Lietuvoje“, „Maisto banko“, „Lietuvos Raudonojo kryžiaus“, „Gelbėkit vaikus“ organizacijų skubios pagalbos projektai.“

Tai, kad Lietuvos žmonės ir įmonės atsigręžia į pažeidžiamiausias visuomenės grupes mato ir organizacijos „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ marketingo ir komunikacijos vadovė Indrė Čepulytė. „Lietuva šiuo įtemptu laikotarpiu tapo, kaip niekada vieninga – visuomenė subrendo. Žmonės suvokia, kad pagalba šiuo metu yra reikalinga ne tik medikams, bet ir vaikams, seneliams, rizikos šeimoms. Džiaugiamės, kad „SOS vaikų kaimai“ turi ištikimus draugus, kurie nenutraukė aukojimo ir remia toliau. Kaip ir praėjusiais metais, vis dar turime tą patį nuolatinių aukotojų skaičių, kurie kiekvieną mėnesį aukoja mūsų globojamų vaikų kasmėnesiniams poreikiams – specialistų konsultacijoms, užimtumo užtikrinimui, mokymuisi. Būtent šių žmonių parama mums suteikia stabilumo.

Paskelbus informaciją, kad mums reikalinga skubi pagalba šiuo karantino laikotarpiu – maisto prekėms, dezinfekcinėms priemonėms, psichologinės pagalbos užtikrinimui, kurui bei laikinų namų vaikams kūrimui, jei jie dėl nesaugumo nebegalėtų būti savo namuose – atsirado naujų rėmėjų. Labai džiaugiamės, kad „SOS vaikų kaimus“ parėmė didžiosios įmonės: „Swedbank“ skyrė 20 tūkst. eurų, „Google“ – 30 tūkst. Tai didžiausia gauta parama per visų mūsų gyvavimo laikotarpį. O su kitų 35 įmonių pagalba surinkome daugiau nei 30 tūkst. eurų, kurie visi yra skirti skubiai pagalbai.“

Pasak I. Čepulytės, tai, kad įmonės ir žmonės skuba padėti rodo, kad mes, kaip tauta, turime itin stiprų bendrystės jausmą ir patekus į keblias bei sudėtingas situacijas gebame dalintis. Šis karantino laikotarpis įrodė, kad svarbu matyti ne tik save, bet pastebėti ir aplinkinius, kuriems kiekvieno parama yra vertinga.

Jai pritaria ir Aukok.lt vadovė, teigianti, kad verslo įmonių reakcija ir atsiliepimas į kvietimą prisidėti pozityviai nustebino: „Nors viešojoje erdvėje nemažai informacijos apie dideles tarptautinių bei žinomų verslo įmonių sumas, skirtas labdarai (daugiausiai medicinos įrangai ar apsaugos priemonėms įsigyti), tačiau Aukok.lt portale sulaukėme ir mažesnių, tačiau ne mažiau nuoširdžių ir reikšmingų rėmėjų. Juridiniai rėmėjai aukojo nuo 10 eurų iki 100 tūkst. eurų. Paramą skyrė tiek mikroįmonės su vienu ar keliais darbuotojais, tiek žinomiausios šalies korporacijos – per 6 karantino savaites sulaukėme daugiau nei 100 juridinių aukotojų. Visi jie prisidėjo ne tik prie medikų aprūpinimo apsauginėms priemonėms, net ir prie kitų, ne mažiau svarbių projektų – pagalbos šeimoms, vaikams, seneliams, skurstantiesiems.“

Kaip NVO sektorius gyvens po karantino?

„SOS vaikų kaimai“ atstovė Indrė Čepulytė sako, kad sugrįžti į įprastas kasdienybės vėžes bus nelengva. „Esame tarptautinė organizacija, padedanti vaikams 134 šalyse. Matome, kad daugelio aukotojų finansinė padėtis dėl susidariusios padėties keičiasi, todėl nemaža dalis jų dėl suprantamų priežasčių nutraukia savo paramą. Ką tai reiškia? Kiekvienas nesurinktas euras lygus vaikui negaunama pagalba. Visi mūsų aukotojai yra smarkiai susiję su asmenine savo gyvenimo gerove, tad jeigu jų finansinė situacija pasikeis, jie, žinoma, negalės padėti ir mums. Na, o jeigu neteks darbo ir liks be pajamų, vadinasi mūsų organizacija turės dar daugiau šeimų, kurioms bus reikalinga mūsų pagalba. Pagal ne vienerių metų patirtį puikiai žinome, kad vos nustojus teikti pagalbą, sunkumų turinčios šeimos nejučia grįžta į jiems įprastą gyvenimą, nustoja stengti, o vaikai tampa mažiausiai reikalingi.“

Aukok.lt vadovė pritaria, kad karantinas gerokai pakoregavo įprastą NVO veiklą, tačiau tiki, kad su gyventojų ir įmonių parama pavyks suteikti reikiamą pagalbą tiems, kuriems jos reikia labiausiai. „Šiuo metu išgyvename ypatingą laiką ir tiek įmonės, tiek gyventojai šio ypatingo laiko yra suvienyti. Vienoda patirtis suartina – juk visi nerimaujame dėl savo ir savo artimųjų sveikatos, nesame abejingi sudėtingai situacijai, į kurią karantino pradžioje pateko medikai, jautriai reaguojame į pažeidžiamiausių grupių – senelių, skurstančiųjų, pagalbos reikalingų šeimų situaciją. Visi supranta, kad gali ir turi prisidėti prie to, kad šis sudėtingas laikotarpis praeitų kaip įmanoma greičiau ir su mažesnėmis pasekmėmis.

Matome, kad į kvietimą prisidėti ir padėti tiems, kuriems sunku, atsiliepė pačios įvairiausios gyventojų bei įmonių grupės. Panašu, kad padeda net ir tie, kurie anksčiau buvo kiek skeptiški ar paskendę asmeniniuose reikaluose. Karantinas tikrai suteikė progą surasti laiko tiems veiksmams, kuriems anksčiau buvo sunku surasti laiko. Džiaugiuosi, kad paaukoti labdarai – šiandien tikrai tapo vienu iš jų“, – sako Giedrė Šopaitė-Šilinskienė.

 

Aukok.lt kviečia dalyvauti tyrimo atrankoje

Naujienos 2020-04-07

Aukok.lt komanda kviečia dalyvauti fokus grupės diskusijos „Aukojimo motyvacijos tyrimas" atrankoje.

Diskusijos tikslas – pakviesti žmones, kurie aukoja labdarai, bendrai diskusijai apie aukojimo motyvus, sprendimo aukoti priežastis. Fokus grupė – tai specifinis metodas, kurio metu grupė žmonių išsako savo nuomonę vienu ar kitu klausimu, o ekspertai ieško sąsajų tarp tarpusavyje nesusijusių žmonių nuomonių. Tyrimo tikslas – taikant giluminės diskusijos metodą, išsiaiškinti aukojančio žmogaus labdarai vidinius ir išorinius motyvus, kurie skatina ir daro didžiausią poveikį jo sprendimui.

Jūsų skirtas laikas ir išsakyta nuomonė padės mums augti ir tobulėti! Suprasdami, kas motyvuoja žmones aukoti, kokie veiksniai veikia mūsų sprendimą aukoti labdarai, galėsime įtraukti daugiau žmonių į aukotojų bendruomenę ir padėti labdaros projektams surinkti lėšas. Kiekvieno jūsų apsisprendimas dalyvauti šiame tyrime, leis dar stipriau ir kryptingiau formuoti labdaros kultūrą Lietuvoje, priimti kryptingesnius sprendimus socialinės gerovės kūrimui.

Fokus grupė vyks balandžio mėn. 28 - 30 dienomis nuo 18 val. nuotoliniu būdu per e.platformą. Detalią informaciją su instrukcijomis atsiųsime visiems užsiregistravusiems. Planuojama diskusijos trukmė – 2 val. Kviečiame Jus dalyvauti fokusuotos grupės dalyvių atrankoje, užpildant trumpą klausimyną čia.

Kilus klausimams, prašome kreiptis inga@aukok.lt.

Kiekvieno Jūsų nuomonė mums yra labai svarbi!

Kalėdų išvakarėse paaukota 3 milijonų eurų paramos suma

Straipsniai 2019-12-23

3 milijonai eurų – tokią sumą dešimtmetį veikiančiame aukojimo portale Aukok.lt paaukojo geros valios žmonės ir verslo įmonės. Šia suma portalo lankytojai prisidėjo prie daugiau nei 400 skirtingų socialinių projektų. „Mūsų komandai ši žinia – nuostabiausia Kalėdų dovana. Surinkome tokią sumą, kad galėtume kiekvienam Lietuvos gyventojui skirti bent po 1 eurą. Nuo šiol drąsiai galime sakyti, kad gyvename aukojančių žmonių šalyje“, – dešimtmečio rezultatu džiaugiasi Aukok.lt portalo vadovė Giedrė Šopaitė-Šilinskienė.

Per visą portalo gyvavimą daugiau nei 140 tūkstančių aukojimų skirti vaikų ir šeimos gerovės, edukacijos, skurdo ir atskirties mažinimo, žmonių su negalia integracijos, emocinės pagalbos, sveikatos ir gydymo, gyvūnų gerovės, pilietiškumo ugdymo ir jaunimo socialiniams projektams, kuriuos įgyvendina 175-ios organizacijos. Tarp jų – ir visuomenėje gerai žinomos organizacijos: „Maisto bankas“, „Gelbėkit vaikus“, „Jaunimo linija“, „Niekieno vaikai“, „Rimanto Kaukėno paramos grupė“, „Rugutė“, „SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija“, „Krizių įveikimo centras“, „Raudonos nosys Gydytojai klounai“, „SOPA“, „Socialinis taksi“, „Vaikų linija“, „Linksmosios pėdutės“, Maltos ordino pagalbos tarnyba, Lietuvos Raudonasis Kryžius bei daugelis kitų.

Aukok.lt portalo vadovės teigimu, tinkama aukojimo būdų pasiūla per pastaruosius metus sumažino sezoniškumo įtaką. Aukotojai ne tik noriau aukoja ištisus metus, bet ir patys inicijuoja lėšų rinkimo kampanijas naudodamiesi šiemet portale pristatytu „Tapk ambasadoriumi“ įrankiu. „Šis funkcionalumas atvėrė galimybes pakviesti aplinkinius tapti savo inicijuotos lėšų rinkimo kampanijos dalimi. Labai džiugina, kad sulaukiame vis daugiau portalo vartotojų, kurie švenčių metu pasiryžta iškeisti gimtadienio, Kalėdų dovanas ar šventines biuro dekoracijas į dovanotą gerumą kitiems. Esame tikri, kad šių žmonių pavyzdžiu galime sukurti naujas aukojimo tradicijas Lietuvoje“, – sako G. Šopaitė-Šilinskienė.

2018 m. Pasaulinio aukojimo indekso („World Giving Index“) duomenimis, Lietuvoje pinigais aukoja 19 proc. gyventojų ir pagal šį rodiklį užima 94 vietą iš 144 valstybių. Tarp pirmaujančių valstybių – gilias aukojimo tradicijas turinti D. Britanija, kurioje pinigais aukoja 68 proc., Australija – 71 proc., Malta – 64 proc., o reitinge lyderiaujančiame Mianmare – net 88 proc. gyventojų. Nors kasmet gerėjantis Lietuvos rodiklis rodo, jog lietuvių noras aukoti pinigus didėja, vis dar gerokai atsiliekame nuo kaimynų: Latvija užima 88, Lenkija – 78, o Estija – 66 vietą pasaulyje.

Aukok.lt – vienintelis aukojimo portalas Lietuvoje, kuriame nevyriausybinės organizacijos pristato savo socialinius projektus, o aukotojai turi galimybę paprastai ir skaidriai juos paremti pasirinkta pinigų suma. Paaukoti pinigai greitai ir patogiai pasiekia organizacijas, o projektų įgyvendinimo ataskaitos siunčiamos kiekvienam aukotojui.

Geriausias antradienis metuose kviečia duoti

Straipsniai 2019-12-03

„Antradienį duosiu“ – tokiu šūkiu dešimtmetį Lietuvoje veikiantis aukojimo portalas Aukok.lt kviečia prisidėti prie dosniausio antradienio metuose. „Dosnumo antradienis“ (angl. „Giving Tuesday“) – tai nuo 2012 m. minima diena, įkvepianti šimtus milijonų žmonių visame pasaulyje dalintis ir švęsti dosnumą.

Šis Pasaulinis dosnumo judėjimas siekia sukurti tarptautinę labdaros dieną, kuri kasmet minima po JAV tradiciškai švenčiamos Padėkos dienos ir pasaulyje itin populiarių „Juodojo penktadienio“ (angl. „Black Friday“) bei „Kibernetinio pirmadienio“ (angl. „Cyber Monday“) didžiųjų apsipirkimų.

„Mes – lietuviai – jau puikiai žinome ir aktyviai dalyvaujame „Juodojo penktadienio“ ir „Kibernetinio pirmadienio“ išpardavimuose, tačiau kol kas „neatsivežėme“ puikios tradicijos – „Dosnumo antradienio“. Manome, kad tai yra gražus kvietimas, pasirūpinus savo asmeniniais ar artimųjų poreikiais bei kalėdinėmis dovanomis, pasidalinti gerumu su tais, kuriems pagalbos labai reikia“, - teigia Aukok.lt portalo vadovė G. Šopaitė-Šilinskienė.

Portalas Aukok.lt aktyviai kviečia pradėti dosnumo antradienio tradiciją ir Lietuvoje. Jos tikslas paprastas – paskatinti žmones daryti gerus darbus. G. Šopaitės-Šilinskienės teigimu, kiekvienas žmogus gali pasirinkti patį tinkamiausią sau būdą dalintis: „Palaikantis žodis šalia esančiam, pagalba nepažįstamajam gatvėje, dėmesys socialinei problemai, aukojimas tiems, kuriems labiausiai reikia paramos - visos dalinimosi gerumu idėjos yra puikios. Svarbiausia - žinoti, kad kiekvienas dosnus gestas yra vertingas ir kiekvienas iš mūsų turime, ką duoti“.

Su iniciatyvos idėja kviečiama susipažinti specialioje platformoje www.antradieniduosiu.lt, o neturintiems savo idėjos, kaip daryti gerus darbus, siūloma paaukoti socialiniams projektams, kurių šiandien portale Aukok.lt yra net 48. Tarp jų - ir visuomenėje gerai žinomų organizacijų - „Maisto bankas“, „Gelbėkit vaikus“, „Jaunimo linija“, „Rimanto Kaukėno paramos grupė“, „Rugutė“, „SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija“, Maltos ordino pagalbos tarnybos, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ir daugelio kitų paramos iniciatyvos.

Aukok.lt komanda tikisi, kad dosnumo antradienio idėja plis Lietuvoje ir taps tokia pat populiari kaip ir visame pasaulyje.

Skirk paramą su MoQ - 1 proc. grįš atgal!

Naujienos 2019-11-18

AKCIJA BAIGĖSI.

Aukokite internetu greičiau ir patogiau su „MoQ“ programėle ir 1 proc. sumos atgaukite į savo „MoQ“ sąskaitą!

Pasiūlymas atgauti 1 proc. galioja paaukojus su „MoQaukok.lt portale ne mažiau nei 20 Eur nuo 2019-11-18 iki 2019-12-20.

Daugiau informacijos apie akciją rasite čia.

Tyrimo „Motyvacijos veiksnių įtaka aukoti labdarai: Lietuvos atvejis“ ataskaita

Naujienos 2019-11-12

Portalo Aukok.lt užsakymu atliktas aukotojų elgsenos tyrimas parodė, kad lietuviai yra linkę gerus darbus daryti tyliai, nesiekia gauti simbolinės dovanos ar kitokio atlygio už skirtą auką. Lietuviai save vertina kaip racionalius aukotojus, kuriems ypatingai svarbi labdaros organizacijos finansinė atskaitomybė ir sąžiningumas; aukoja toms socialinėms iniciatyvoms, kuriomis asmeniškai pasitiki. Vienas stipriausių aukojimo motyvų – paramos gavėjo nekaltumas dėl sudėtingos situacijos, kurioje atsidūrė.

„Pirmą kartą Lietuvos aukotojų paklausėme, kas ir kaip motyvuoja aukoti pinigus labdarai. Nors dalis gautų atsakymų patvirtino per veiklos dešimtmetį aukojimo portalo Aukok.lt sukauptas žinias, tačiau buvo ir nustebinusių atradimų. Lietuviai save mato kaip labai racionalius aukotojus, kuriems labai svarbūs organizacijos tikslai ir finansiniai duomenys, tačiau patį aukojimo veiksmą atlieka remdamiesi emocijomis. Dažniausiai lietuviai aukoja pasirinkdami prekę, kurios dalis skiriama paramai ir grynaisiais pinigais į aukų dėžutes, o daugiausiai paramos susilaukia sergantys vaikai ir skurstantieji – visa tai iliustruoja, kad lietuviai pirmiausia aukoja širdimi“, – teigia Aukok.lt portalo vadovė Giedrė Šopaitė-Šilinskienė.

Aukok.lt portalo užsakymu, reprezentatyvią apklausą rugpjūčio 23 d. - rugsėjo 4 d. atliko UAB „Rinkos tyrimų centras“. Tyrime dalyvavo 802 įvairių amžiaus grupių respondentai, per paskutiniuosius 12 mėn. aukoję pinigais. Vartotojų elgsenos ir rinkodaros ekspertės, VU lektorės Indrės Radavičienės sukurta tyrimo metodologija buvo vertinama, kaip motyvuoja aukoti skirtingi veiksniai: aplinkos įtaka, paramos gavėjų charakteristikos, pasitikėjimas labdaros organizacijomis ir jų reputacija, gautinas atlygis už auką, asmeninė nauda.

Susipažinti su pilna tyrimo ataskaita galite čia: Tyrimo_ataskaita_2019.pdf

Mokymai – dirbtuvės „Lėšų pritraukimo komunikacija: svarbiausia – istorija“

Naujienos 2019-10-17

Aukok.lt komanda kviečia į mokymus – dirbtuves „Lėšų pritraukimo komunikacija: svarbiausia – istorija“. Mokymai skirti komunikacijos ir lėšų pritraukimo specialistams, dirbantiems NVO.

REGISTRACIJA BAIGTA, vietų nebėra.

Data: 2019 m. lapkričio 11 d.
Vieta: Courtyard by Marriott Vilnius City Center (Rinktinės g. 3, Vilnius)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

PROGRAMA:

  9.40 – 10.00 Registracija

10.00 – 12.00 Email marketingas
Ilma Nausėdaitė, „MailerLite” marketingo vadovė

12.00 – 12.45 Pietūs

12.45 – 14.45 Storytelling‘as. Teksto ir vaizdo sinergija (I dalis)
Viktorija Urbonaitė, kūrybos namų „Kregždynas” įkūrėja
Laima Penek, kūrybos namų „Kregždynas” meno direktorė ir fotografė

14.45 – 15.00 Kavos pertrauka

15.00 – 16.45 Storytelling‘as. Teksto ir vaizdo sinergija.  (II dalis)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Atrinkti dalyviai prieš mokymus turės atlikti nedidelį namų darbą. Apie jį informuosime registracijoje nurodytu el.pašto adresu patvirtindami užsiregistravusio asmens dalyvavimą.

Renginio metu bus fotografuojama. Atvykdami sutinkate, kad nuotraukas  renginio organizatoriai naudotų viešai. Jeigu prieštaraujate, iki renginio praneškite mums el. paštu info@aukok.lt ir, atvykę į renginį, prisistatykite renginio organizatoriaus atstovui.

Mokymai yra projekto „Gerų darbų ambasadoriai“ dalis. Projektas finansuojamas LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Konferencijos „FUNDRAISING@LT” pranešimų įrašai

Naujienos 2019-10-14

Pristatome konferencijos „FUNDRAISING@LT. Ar kiekvienas aukotojas gali tapti ambasadoriumi?”, vykusios 2019 m. rugsėjo 12 d. Vilniuje, pranešimų įrašus!

Indrė Radavičienė. Kas Tavo aukotojas? Aukotojų elgsenos tyrimo pristatymas

Elvinas Jakimovas. Strategijos nesu(si)pratimas: poreikis ir vertė

Julie Roberts. Digital Tribes: Create Your Tribe and Love Them Hard

Stephen George. Fundraising Campaign Design: Trends, Tips & Tricks

Živilė Pikturnaitė. Kiekvienas aukotojas-ambasadorius? „Tapk ambasadoriumi” kampanijos

Visuomenės apklausa: kas motyvuoja lietuvius aukoti pinigus labdarai?

Naujienos 2019-09-26

Portalo Aukok.lt užsakymu atliktas aukotojų elgsenos tyrimas parodė, kad lietuviai yra linkę gerus darbus daryti tyliai, nesiekia gauti simbolinės dovanos ar kitokio atlygio už skirtą auką. Lietuviai save vertina kaip racionalius aukotojus, kuriems ypatingai svarbi labdaros organizacijos finansinė atskaitomybė ir sąžiningumas; aukoja toms socialinėms iniciatyvoms, kuriomis asmeniškai pasitiki. Vienas stipriausių aukojimo motyvų – paramos gavėjo nekaltumas dėl sudėtingos situacijos, kurioje atsidūrė.

„Pirmą kartą Lietuvos aukotojų paklausėme, kas ir kaip motyvuoja aukoti pinigus labdarai. Nors dalis gautų atsakymų patvirtino per veiklos dešimtmetį aukojimo portalo Aukok.lt sukauptas žinias, tačiau buvo ir nustebinusių atradimų. Lietuviai save mato kaip labai racionalius aukotojus, kuriems labai svarbūs organizacijos tikslai ir finansiniai duomenys, tačiau patį aukojimo veiksmą atlieka remdamiesi emocijomis. Dažniausiai lietuviai aukoja pasirinkdami prekę, kurios dalis skiriama paramai ir grynaisiais pinigais į aukų dėžutes, o daugiausiai paramos susilaukia sergantys vaikai ir skurstantieji – visa tai iliustruoja, kad lietuviai pirmiausia aukoja širdimi“, – teigia Aukok.lt portalo vadovė Giedrė Šopaitė-Šilinskienė.

Aukok.lt portalo užsakymu, reprezentatyvią apklausą rugpjūčio 23 d. - rugsėjo 4 d. atliko UAB „Rinkos tyrimų centras“. Tyrime dalyvavo 802 įvairių amžiaus grupių respondentai, per paskutiniuosius 12 mėn. aukoję pinigais. Vartotojų elgsenos ir rinkodaros ekspertės, VU lektorės Indrės Radavičienės sukurta tyrimo metodologija buvo vertinama, kaip motyvuoja aukoti skirtingi veiksniai: aplinkos įtaka, paramos gavėjų charakteristikos, pasitikėjimas labdaros organizacijomis ir jų reputacija, gautinas atlygis už auką, asmeninė nauda.

Lietuviai aukotojai nenori viešumo ar simbolinės dovanos

Tyrimo duomenys atskleidė, kad lietuviai ištikimi požiūriui, jog gerus darbus reikia daryti tyliai. Net 65 procentai apklaustųjų nurodė nepasakojantys aplinkiniams apie tai, kad aukojo. Tik 12 proc. tyrimo dalyvių yra linkę pasidalinti su aplinkiniais tuo, kad aukojo. „Gauti rezultatai iš esmės sutampa ir su Aukok.lt portalo duomenimis. Net 44 proc. aukotojų, ne tik fizinių asmenų, bet ir įmonių, renkasi aukoti anonimiškai ir nepageidauja, jog jų vardas būtų skelbiamas socialinės iniciatyvos rėmėjų sąraše“,– teigia G. Šopaitė-Šilinskienė.

Lietuvių nemotyvuoja aukoti ir simbolinis atlygis. Tik 19 proc. respondentų nurodė, kad labiau aukotų, jei gautų simbolinį įamžinimą, 18 proc. – jei po aukojimo galėtų laimėti bilietą į laisvalaikio renginį. Tačiau dvigubai daugiau aukotojų (36 proc.) nurodė, kad labiau aukoti juos skatina tikėjimas, kad labdaros organizacija ateityje, susidūrus su bėdomis, galėtų jiems padėti. „Aukotojo elgsena visiškai atitinka lietuvių charakterį – esame kuklūs, nuoširdžiai tikintys, kad nereikia apie aukojimą pasakoti aplinkiniams ir tikėtis už tai gauti apčiuopiamos naudos“, – teigia vartotojų elgsenos ekspertė I. Radavičienė

Į kokių gavėjų pagalbos prašymą dažniausiai atsiliepia aukotojai?

Tyrimas atskleidė, kad lietuviai daugiausiai aukoja sergantiems vaikams (18 proc.), skurstantiems (16 proc.), bažnyčiai (15 proc.), gyvūnams (14 proc.). Aukotojus veikia paramos gavėjo nekaltumo motyvas – 43 proc. apklaustųjų sutiko su teiginiu „Jei aš žinau, kad paramos gavėja (-s) yra nekalta (-as), aš labiau jam noriu aukoti“. Dar daugiau, net 53 proc. respondentų teigia, kad labiau aukotų tiems, kurie yra nukentėję nuo gamtos stichijos ar kitų, nuo jų nepriklausančių, katastrofų.

Paklausti, kokiu būdu aukoja, respondentai dažniausiai nurodė perkantys prekę/paslaugą, kurios kainos dalis yra skiriama paramai (24 proc.), ir aukojantys grynaisiais pinigais į aukų dėžutę (20 proc.). Beveik penktadalis respondentų renkasi aukojimą internetu (19 proc.), 18 proc. aukoja telefonu (trumpuoju numeriu), 17 proc. aukoja tiesiogiai paramos gavėjui. G. Šopaitės-Šilinskienės teigimu, lietuvių aukotojų pasirenkami paramos būdai panašūs į kitų šalių. Pavyzdžiui, D. Britanijoje populiariausi aukojimo būdai taip pat yra grynieji pinigai ar prekės įsigijimas, lygiai tiek pat, 19 procentų, aukotojų paramą skiria internetu. Tačiau lietuviai net 2,5 karto dažniau aukoja trumpaisiais telefono numeriais.

Lietuviams ypatingai svarbus organizacijos skaidrumas ir reputacija

Tyrimo rezultatai parodė, aukotojai labai jautrūs paramos projektus vykdančios organizacijos veiklos skaidrumui ir reputacijai. Net 77 proc. apklaustųjų teigia, kad jie labiau aukoja organizacijai, kuri yra sąžininga, 64 proc. – kuri viešai skelbia savo finansines ataskaitas. Aukok.lt vadovės G. Šopaitės-Šilinskienės teigimu, šie duomenys parodo, kad lietuviai vertina save kaip labai racionalius aukotojus. „Būti atidiems ir patikrinti organizaciją, kuriai skiria savo pinigus, lietuvius greičiausiai skatina viešojoje erdvėje karts nuo karto pasigirstantys neskaidrumo atvejai arba asmeninis susidūrimas su nesąžiningumu. Tačiau paradoksalu tai, kad toli gražu ne visos organizacijos viešai skelbia savo finansines ataskaitas, tačiau vistiek sulaukia reiškmingos aukotojų paramos. Reiškia galutinį sprendimą aukoti priimame impulsyviai“, – teigia G. Šopaitė-Šilinskienė.  

Tyrimas atskleidė, kad 69 proc. aukotojų yra linkę skirti paramą tai organizacijai, apie kurios veiklos tikslus žino. Lygiai tiek pat, 69 procentų, apklaustųjų sutiko su teiginiu, jog labiau nori aukoti organizacijai, kuria pasitiki. 64 proc. apklaustųjų nurodė, kad jiems svarbi organizacijos reputacija. Ženkliai mažesnei daliai, tik 36-iems procentams apklaustųjų, prekės ženklo atpažįstamumas yra svarbus motyvas aukoti.

„Pasitikėjimas labdaros organizacija yra vienas svarbiausių veiksnių aukotojui. Tai patvirtina ne tik Lietuvos, tačiau ir kitų šalių aukotojų elgsenos tyrimai. Lietuviams paramos gavėjo reputacija ir asmeninis pasitikėjimo jausmas yra ženkliai svaresnis veiksnys nei žinojimas, kas yra organizacijos vadovas ar žinomo žmogaus raginimas aukoti“, – teigia Indrė Radavičienė.

Lietuva aukojimo reitinguose – tik 94 vietoje

Pasaulinio aukojimo indekso (World Giving Index) 2018-ųjų metų duomenimis, Lietuvoje pinigais aukoja 19 proc. gyventojų ir pagal šį rodiklį mūsų šalis užima 94 vietą iš 144. Palyginimui, gilias aukojimo tradicijas turinčioje D. Britanijoje aukoja pinigais 68 proc., Australijoje – 71 proc., Maltoje – 64 proc., o reitinge lyderiaujančiame Mianmare – net 88 proc. gyventojų. Nors kasmet gerėjantis Lietuvos rodiklis rodo, jog lietuvių motyvacija aukoti pinigus didėja, visdar gerokai atsiliekame nuo kaimynų: Latvija užima 88, Lenkija – 78, o Estija – 66 vietą.

Aukok.lt – vienintelė aukojimo platforma Lietuvoje, kurioje nevyriausybinės organizacijos pristato savo socialinius projektus, o aukotojai turi galimybę paprastai ir skaidriai jas paremti pasirinkta pinigų suma. Paaukoti pinigai greitai ir patogiai pasiekia organizacijas, o projektų įgyvendinimo ataskaitos siunčiamos kiekvienam aukotojui. Dešimtmetį mininti organizacija 400-ams skirtingų socialinių projektų jau yra surinkusi daugiau nei 2,85 mln Eur.

Reprezentatyvios apklausos atlikimo paslaugos finansuotos projekto "Gerų darbų ambasadoriai" lėšomis. Projektas remiamas LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Aukok.lt mini 10-ąjį gimtadienį!

Naujienos 2019-09-16

Praėjo 10 METŲ nuo dienos, kai startavo pirmasis aukojimo portalas Lietuvoje Aukok.lt. Dešimtmetį dirbome tam, kad sukurtume naujas aukojimo tradicijas ir puoselėtume modernią aukojimo kultūrą visuomenėje.

Kai prieš dešimtmetį įkūrėme Aukok.lt, nesitikėjome, kad sulauksime tiek daug nuoširdaus palaikymo, padrąsinančių atsiliepimų, profesionalios pagalbos ir gerų norų sprendžiant svarbiausias visuomenės socialines problemas.

Mūsų visų dėka, per 10 metų portale Aukok.lt:
• paramos sulaukė jau 400 socialinių projektų;
• padėjome 175 organizacijoms;
• paaukota daugiau nei 130 tūkstančių kartų;
• surinkta 2,84 mln. eurų paramos.

Esame dėkingi kiekvienam, prisidėjusiam savo parama, laiku, žiniomis, įgūdžiais ir gerais linkėjimais, kad Aukok.lt užaugtų ir taptų patogiu įrankiu kiekvienam aukotojui bei vertingu pagalbininku socialinių projektų vykdytojams. AČIŪ, kad visus tuos metus buvote kartu!

Jeigu norėtumėte palinkėti mums sėkmingo naujo dešimtmečio etapo, kviečiame tai paversti simboline gimtadienio dovana šiame puslapyje :) Kad ateinantį dešimtmetį nuveiktume dvigubai daugiau gerų darbų kartu!

Konferencijos „FUNDRAISING@LT” tiesioginė transliacija!

Naujienos 2019-09-12

Vienintelę lėšų pritraukimo specialistų konferenciją Lietuvoje - „FUNDRAISING@LT Ar kiekvienas aukotojas gali tapti ambasadoriumi?” galite stebėti gyvai Aukok.lt Facebook paskyroje!

Konferencijos programa:

Konferencija „FUNDRAISING@LT. Ar kiekvienas aukotojas gali tapti ambasadoriumi?”

Naujienos 2019-08-21

Kviečiame į vienintelę lėšų pritraukimo specialistų konferenciją Lietuvoje - „FUNDRAISING@LT Ar kiekvienas aukotojas gali tapti ambasadoriumi?”!

Data: rugsėjo 12 d. 9:00-16:30
Vieta: Konstitucijos pr. 20A, Vilnius („Swedbank” centrinė būstinė)

Registracijos anketą rasite čia.

Dalyvių kiekis ribotas, todėl bus atliekama DALYVIŲ ATRANKA. Užsiregistravę, dalyvavimo patvirtinimą gausite registracijoje nurodytu el.paštu iki rugsėjo 3 d.

Konferencija NEMOKAMA. Konferencijoje gali dalyvauti iki 2-jų tos pačios organizacijos atstovų.

Užsienio svečių pranešimai vyks ANGLŲ kalba be vertimo, todėl būtinos bent vidutinės kalbos žinios.

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Atvykdami sutinkate, kad nuotraukas ir filmuotą medžiagą renginio organizatoriai naudotų viešai. Jeigu prieštaraujate, iki renginio praneškite mums el. paštu info@aukok.lt ir, atvykę į renginį, prisistatykite renginio organizatoriaus atstovui.

Konferencijos programa:

Pristatė būdą, kaip kiekvienas gali tapti ambasadoriumi

Straipsniai 2019-08-08

Birželio mėn. pabaigoje portalo Aukok.lt pristatyta aukojimo inovacija „Tapk ambasadoriumi“ džiugina pirmaisiais rezultatais – galimybe nauju būdu rinkti lėšas socialiniams projektams jau pasinaudojo per 30 ambasadorių, kurie socialiniams projektams surinko daugiau nei 8 300 eurų.

„Tapk ambasadoriumi“ – tai naujas Lietuvoje, bet pasaulyje patikrintas sprendimas, skirtas kurti individualias lėšų rinkimo kampanijas ir rinkti paramą socialiniams projektams. Vos 3 paprastais žingsniais kiekvienas norintis gali susikurti individualizuotą paramos rinkimo puslapį, juo dalintis su bendraminčiais ir realiu laiku sekti, kiek žmonių ir kokia suma jau prisidėjo prie kampanijos.

Aukok.lt portalo vadovės G. Šopaitės-Šilinskienės teigimu, šis sprendimas kurs naują aukojimo madą Lietuvoje: „Nuolat stebime aukojimo tendencijas ir matome, kad jauni žmonės noriai prisideda prie socialinių tikslų, tačiau jiems trūksta interaktyvių ir smagių būdų tai padaryti. Ištisus dešimtmečius asocijuojame aukojimą išskirtinai vien tik su negatyviomis emocijomis. Mes norime, kad nuo šiol žmonės sakytų „aš prisidedu prie gero tikslo, man smagu, draugai, prisidėkit ir jūs!”.“

„Tapk ambasadoriumi“ naujiena suteikia neribotas galimybes kiekvienam atrasti savo būdą, kaip surinkti kuo daugiau lėšų pasirinktam socialiniam projektui. Tai gali būti kilnus iššūkis bėgti maratone, pažadas nueiti nustatytą žingsnių kiekį per dieną, atsisakyti žalingo įpročio arba noras įprasminti savo šventę, vestuvių gėles ir gimtadienio dovanas iškeičiant į dovanotą gerumą kitiems. Nuo šiol visas idėjas galima paversti geru darbu ir, įtraukiant savo draugus bei aplinkinius, reikšmingai prisidėti prie socialinių tikslų.

Galimybę tapti ambasadoriumi jau išbandė tokie visuomenėje žinomi asmenys kaip kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas – Makalius, aktorė Emilija Latėnaitė, verslininkė Liucina Rimgailė, krepšininkas Mindaugas Kuzminskas ir sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė. Jų kvietimai ir istorijos pristatyti portale Žmonės.lt ir ambasadorių socialinių tinklų paskyrose. „Labai džiaugiamės, kad prie „Tapk ambasadoriumi“ pristatymo kampanijos prisidėjo žinomi veidai, kurie pirmieji išbandė šią funkciją ir savo geru pavyzdžiu įkvepia tai daryti ir kitus“, – teigia G. Šopaitė-Šilinskienė.

„Tapk ambasadoriumi“ funkcionalumas integruotas Aukok.lt portale ir yra prieinamas kiekvienam norinčiam inicijuoti savo kampaniją bet kuriuo pasirinktu metu. Susikurti savo asmeninę kampaniją galima čia.

Aukojimo inovacija „Tapk ambasadoriumi”

Naujienos 2019-05-31

Šiandien portale Aukok.lt startuoja „Tapk ambasadoriumi” atnaujintas techninis sprendimas. Tapk ambasadoriumi – tai aukojimo inovacija Lietuvoje. Naujas, bet pasaulyje patikrintas sprendimas, skirtas kurti individualias lėšų rinkimo kampanijas ir rinkti paramą socialiniams projektams. Funkcionalumas integruotas kartu su vienintele Lietuvoje aukojimo platforma Aukok.lt.

Tapk ambasadoriumi sprendimas leidžia ne tik aukoti socialiniam projektui, bet ir kurti asmenines kampanijas į jas įtraukiant savo draugus ir aplinkinius. Naudojantis šiuo sprendimu, aukojimas tampa ne vienkartiniu proginiu veiksmu, tačiau individualizuota, įtraukiančia ir smagia akcija. Tapk ambasadoriumi inovacija sujungia aktyvius, socialiai atsakingus žmones bei įmones ir organizacijas, kurios sprendžia socialines problemas.

Tapk ambasadoriumi – tai:
• galimybė kiekvienam – tiek fiziniam asmeniu, tiek įmonei ar organizacijai - inicijuoti prasmingą veiklą, kuri prisidės prie įvairių socialinių problemų sprendimo;
• įtraukiantis būdas paskatinti kitus kartu kurti visuomenės pokyčius;
• greitas ir paprastas kelias padėti rinkti aukas pasirinktam socialiniam tikslui;
• patraukli motyvuojanti veikla drąsioms idėjoms įgyvendinti ir būdas kilniai įprasminti šventes bei asmenines progas;
• naujas požiūris į socialines iniciatyvas, kuris skatina aukojimo ir savanorystės kultūros augimą šalyje.

Imkis gero darbo – tapk paramos projektų ambasadoriumi ir skleisk gerumo virusą!

Tapk ambasadoriumi techninis sprendimas dalinai finansuotas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis pagal projektą „Gerų darbų ambasadoriai“ (trukmė nuo 2019 m. balandžio 1 d. Iki gruodžio 31 d., bendras projekto biudžetas - 52 508,92 EUR). Projekto uždavinys – padidinti NVO darbo efektyvumą, tobulinant narių kompetencijas, gerinant savanoriškos veiklos kokybę ir didinant finansinį tvarumą per kokybiškas lėšų pritraukimo kampanijas.

Startavo projektas „Gerų darbų ambasadoriai“

2019-04-01

Šiandien startuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis finansuojamas projektas „Gerų darbų ambasadoriai“. Projektą įgyvendina VšĮ Geros valios projektai, administruojanti vienintelę aukojimo platformą Lietuvoje Aukok.lt.

Projektu „Gerų darbų ambasadoriai“ siekiama sustiprinti NVO sektorių didinant NVO potencialą teikti viešąsias paslaugas ir vystyti socialinį verslą. Projekto uždavinys - padidinti NVO darbo efektyvumą tobulinant NVO narių kompetencijas, gerinant savanoriškos veiklos kokybę ir didinant finansinį tvarumą per kokybiškas lėšų pritraukimo kampanijas.

Įgyvendinus projektą, bus įdiegta individualaus lėšų pritraukimo inovacija, kuri leis NVO telkti savanorius – gerų darbų ambasadorius, sustiprintos NVO viešųjų paslaugų plėtros, lėšų pritraukimo, komunikacijos, strateginio valdymo, socialinio verslo kūrimo, tvaraus finansų valdymo kompetencijos. Bus sustiprinta tarpsektorinė NVO-verslo partnerystė, pagerinta jau teikiamų NVO viešųjų paslaugų kokybė. Projekto pabaigoje, remiantis visuomenės nuomone ir projekte dalyvausiančių NVO atstovų patirtimi, bus suformuotos rekomendacijos dėl NVO sektoriaus tvarumo ir organizacijų veiklos kokybės gerinimo.

Projekto tikslas – sustiprinti NVO sektorių didinant NVO potencialą teikti viešąsias paslaugas ir vystyti socialinį verslą. Projekto uždavinys – padidinti NVO darbo efektyvumą, tobulinant narių kompetencijas, gerinant savanoriškos veiklos kokybę ir didinant finansinį tvarumą per kokybiškas lėšų pritraukimo kampanijas.

Projekto siekiamas socialinis poveikis – sukurti tvarias sąlygas kokybinei NVO sektoriaus plėtrai ir įtraukti nevyriausybines organizacijas kaip kompetentingą ir lygiavertį socialinį partnerį bendradarbiaujant su viešuoju ir verslo sektoriais.

Bendras projekto biudžetas: 52 508,92 EUR.

Projekto trukmė nuo 2019 m. balandžio 1 d. Iki gruodžio 31 d.

 

 

Aukojimas centais virto puse šimto tūkstančių eurų parama socialiniams projektams

Straipsniai 2019-02-28

56 tūkstančiai eurų – tokia suma atsiskaitymų už paslaugas internetu platforma besinaudojantys gyventojai jau prisidėjo prie socialinių projektų kas mėnesį aukodami centus. Prieš 2 metus pristatytas   mokesčių platformos Vienasąskaita.lt ir portalo Aukok.lt aukojimo būdas leidžia suapvalinti gyventojo mokėtiną sumą už paslaugas ir skirti iki 0,99 euro paramą socialiniam projektui.

Suapvalindamas sumą, asmuo vidutiniškai paaukoja vos 42 centus, o per mėnesį surenkama nuo 2000 iki 2500 eurų. Ši kasmėnesinė parama skirta jau 26-iems socialiniams projektams, teikiantiems pagalbą vaikų sveikatos, edukacijos ir užimtumo, senjorų ir žmonių su negalia atskirties mažinimo, skurdo mažinimo, emocinės pagalbos, pilietiškumo skatinimo ir kitose srityse.

Aukok.lt prekės ženklo vadovės teigimu, tokie aukojimo būdai keičia visuomenės požiūrį į aukojimą apskritai. „Portalo statistika kasmet rodo augantį fizinių aukotojų dosnumą, tačiau nuolat kartojame, kad nebūna per mažos aukos, svarbiausia – noras prisidėti. Šis aukojimo būdas įrodo, jog pakanka kelių tūkstančių žmonių, prisidedančių simboline auka, ir socialinių projektų vykdytojai jau gali nuveikti ne vieną reikšmingą darbą“, – sako Ž. Pikturnaitė.

Aukojimo galimybe pasinaudoja kiek mažiau nei kas dešimtas platformos naudotojas, tačiau pasirenkančių aukoti skaičius kasmet auga po kelis procentus. „Technologiniai sprendimai keičia mūsų įpročius. Labai džiaugiamės, kad įsidiegę patogų klientams sprendimą kas mėnesį sulaukiame vis daugiau norinčiųjų prisidėti. Daliai jų aukojimas tampa nuolatiniu įpročiu“, - teigia Šarūnas Stanislovėnas, „Viena sąskaita“ vadovas.

2018 m. išleistas Pasaulinis aukojimo indeksas taip pat rodo teigiamus šalies pokyčius aukojimo pinigais srityje. Pagal šį rodiklį Lietuva pakilo į 94-ą poziciją pasaulyje ir tai yra didelis šuolis, lyginant su 2017 m. užimta 128-a vieta. „CAF World Giving Index“ tyrimas atliekamas kasmet, 2018 m. jame dalyvavo 146-ios pasaulio valstybės. Tyrimo rezultatai apima tris rodiklius: pagalbą nepažįstamajam, aukojimą pinigais ir savanorystę. Susipažinti su tyrimo ataskaita galima čia: https://www.cafonline.org/

Žymiausi šalies veidai sako AČIŪ, kad dalinatės!

Naujienos 2018-12-14

Artėjant gražiausioms metų šventėms, norime padėkoti visiems, kurie dalinasi savo gerumu su kitais!

Kartu su žymiausiais šalies veidais sakome Jums labai daug AČIŪ, kad aukojate!

Dar nespėjai atlikti savo gero darbo? Rinkis, kam nori padėti, čia!

Paskutinės minutės dovana - Aukok.lt džemperiai

Naujienos 2018-12-12

Ar pamenate populiariuosius „Aš esu geroji fėja“ ir „Aš esu herojus“ džemperius?

Jie sugrįžo ir gali tapti puikia dovana Tavo draugui, bendradarbiui ar artimajam!

Džemperius įsigyti galite mūsų draugų Anksti.lt elektroninėje parduotuvėje.

Džemperių kiekis labai ribotas.

Užsisakius iki gruodžio 17 d., sulauksi savo džemperio dar iki Kalėdų.

MOKYMAI. Dalinimosi tinklas: kaip telkti bendruomenės pagalbą?

Naujienos 2018-11-05

Kviečiame į mokymus „Dalinimosi tinklas: kaip telkti bendruomenės pagalbą?“, kurių metu išgirsite daug praktinių patarimų, kaip paskatinti bendruomenės narius bei verslo atstovus teikti pagalbą stokojantiesiems, kaip užtikrinti efektyvią komunikaciją internete, kaip išnaudoti platformos Aukokdaiktus.lt galimybes ir kt.

Mokymai vyks:

- Lapkričio 16 d. Klaipėdoje (mokymų programa)
Registracija baigta, laisvų vietų nėra.

- Lapkričio 21 d. Vilniuje (mokymų programa)
Registracija vyksta čia iki lapkričio 18 d.

- Lapkričio 22 d. Kaune (mokymų programa)
Registracija baigta, laisvų vietų nėra.

Mokymai yra nemokami. Mokymų vietų skaičius ribotas. Po mokymų kiekvienam dalyviui bus išduotas vardinis mokymų pažymėjimas.

Kilus klausimų kreipkitės el.paštu info@aukokdaiktus.lt

           

Mokymai yra projekto „Efektyvesnis paramos teikimas stokojantiems didinant socialinės platformos Aukokdaiktus.lt galimybes“ dalis. Projektas finansuojamas LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis.

Atsakingas aukojimas: remti ar investuoti?

Straipsniai 2018-09-20

Rugsėjo 12d. Lietuvos atsakingo verslo asociacija (LAVA) organizavo pasaulinės iniciatyvos „Green Drinks“ susitikimą, kuriame asociacijos nariai drauge su platformos Aukok.lt atstovėmis diskutavo tema „Atsakingas aukojimas: remti ar investuoti?“. Įmonių socialinės atsakomybės projektai būna dvejopi: parama arba... socialinė investicija. Kuo tai skiriasi?

„Lietuvos atsakingo verslo asociacija“ vienija socialiai atsakingas įmones, kurios ypač daug dėmesio skiria savo veiklos tvarumui užtikrinti – jos siekia išsaugoti aplinką ateities kartoms, atsakingai renkasi tiekėjus, partnerius, siekia garantuoti darbuotojų ir kitų socialinių grupių, susijusių su įmonės veikla teisių užtikrinimą, teikia paramą, taip stengdamosi palaikyti socialinį interesą, prisidėti prie geresnės, saugesnės, sveikesnės aplinkos kūrimo“, - sako LAVA direktorė Lina Blaževičiūtė.  

„Ką remti? Kaip rasti organizaciją, kuriai rėmimas išties yra reikalingiausias? Ar tikrai teisingai pasirinkome, remdami vaikų/senjorų/gyvūnų gerove besirūpinančią NVO?“ - tokie klausimai gana dažnai skamba socialiai atsakingų organizacijų atstovų ar jų vadovų tarpe, kalbai pasisukus apie socialinės atsakomybės strategiją, ar tiesiog rėmimą. Panašūs klausimai kyla ne vienos šiuolaikinės organizacijos vadovui, todėl portalo Aukok.lt atstovių įžvalgos ir patarimai daugiau dėmesio skirti įsitraukimui į paramos projektą gali tapti svariu argumentu, rengiant ateinančių metų įmonės rėmimo strategiją“, - įsitikinusi LAVA atstovė.

Svarbiausia - įsitraukimas

Pasak Aukok.lt platformos vadovės Giedrės Šopaitės-Šilinskienės, vienas svarbiausių atsakingo aukojimo principų – įsitraukimas. Svarbu sąmoningai apsispręsti, pasidomėti, kur galima paaukoti, ką organizacija iki šiol yra nuveikusi, ar atsiskaito visuomenei, kur panaudojo surinktas lėšas. Prašydami organizacijos suteikti tokią informaciją ne tik atsakingai investuosite savo pinigus ar laiką, bet ir padėsite organizacijai tobulėti.

„Rėmimą nuo socialinės investicijos skiria 2 aspektai, kuriuos simboliškai galima pavadinti PRIEŠ ir PO. Įmonė investuoja, jei iš anksto nusprendžia, prie kokios srities pokyčių nori prisidėti, kokie socialinės, švietimo, aplinkosaugos ar kitų sričių rodikliai jai yra svarbūs, kaip jie papildo įmonės misiją, veiklos strategiją. Taip pat įvertina visą socialinių iniciatyvų „lauką“ – kiek ir kokių socialinių projektų vykdoma, kokia jų vykdytojų patirtis/skaidrumas, kokio ilgalaikio poveikio siekiama. Tai yra namų darbai, kurie nulems, kad įmonės socialinės atsakomybės veikla bus racionali ir pasirinkta argumentuotai ir tikslingai, o ne paremta emocijomis, impulsyviu sprendimu paremti“, - apie socialinę investiciją pasakoja G. Šopaitė-Šilinskienė.

Investavus į socialinį projektą, įmonė bus motyvuota labiau įsitraukti į jos įgyvendinimą ir prašyti grįžtamojo ryšio jam pasibaigus. Jis svarbus ne tik komunikacijai – gauti atsiliepimai iš projekto dalyvių, informacija apie pasiektus rezultatus leis objektyviai įvertinti projekto sėkmę ir efektyvumą.

Tai jokiu būdu nereiškia, kad nedidelės apimties įmonių rėmimo projektai (kurių paprastai keliskart padaugėja prieš Kalėdas) yra mažiau vertingi. „Verslo įmonė gali sąmoningai pasirinkti, kiek stipriai ji nori ir gali įsitraukti į socialinio projekto vykdymą. Tiesiog didesnis ir aktyvesnis įsitraukimas užtikrins socialinės atsakomybės veiklų tvarumą, darbuotojų motyvaciją prie jų prisidėti ir didesnį indėlį siekiant socialinio poveikio. Lietuvoje jau turime puikių skirtingo lygio verslo  įsitraukimo į socialinius projektus pavyzdžių“, - vardina  Aukok.lt prekės ženklo vadovė Živilė Pikturnaitė.

Kaip rėmimo (nedidelio įsitraukimo projekto) pavyzdį Aukok.lt komanda pateikė vieną logistikos įmonę, kuri nuo kiekvieno jų nuvažiuoto kilometro skiria fiksuotą sumą su vaikų gerove susijusiems projektams. Taigi kiekvieną mėnesį jie pasirenka vieną projektą iš Aukok.lt platformos ir prie jo prisideda konkrečia suma. Didesnio įmonės įsitraukimo pavyzdys: internetinių mokėjimų paslaugą teikianti įmonė siūlo savo klientams mokėtiną sumą suapvalinti iki vieno euro, o susidariusį skirtumą paaukoti vienam socialiniam projektui iš Aukok.lt portalo. Įmonė investavo į techninį sprendimą, kuris generuoja didelę pridėtinę vertę – kiekvieną mėnesį skirtingiems tikslams įmonės klientai paaukoja daugiau nei 2000 Eur, o suma nuolat auga. Įmonė taip pat įtraukia ir savo klientus sprendžiant, kuris projektas gaus paramą.

Didelės verslo įmonės ar jų grupės, kurios turi kryptingas socialinės atsakomybės veiklas ir resursus, įgyvendina plačios apimties projektus: svariai prisideda prie didelį socialinį poveikį lemiančių iniciatyvų, pvz. skiria joms metams ar keliems reikalingą biudžetą. „Džiugina tai, kad investuojami ne tik pinigai, tačiau ir laikas: įmonėje skatinama profesinė savanorystė, kuri padeda tobulinti nevyriausybinės organizacijos procesus, didina projekto efektyvumą, užtikrina, kad socialinė iniciatyva bus sėkminga ir tvari“, - pasakoja Aukok.lt atstovė.

Parama, nuo kurios geriau susilaikyti

Anot LAVA direktorės J. Blaževičiūtės, neretai tenka išgirsti ir kausimų dėl klaidų, renkantis paramos projektus. LAVA atstovė pataria susilaikyti nuo paramos politinėms partijoms, politikams ir su jais susijusioms institucijoms ar organizacijoms; veikloms, kurios gali turėti reikšmingą neigiamą poveikį aplinkai; neetiškomis arba diskriminacinėms veikloms (pvz. susijusioms su alkoholiu, tabaku, narkotinėmis medžiagomis ir pan.).

Jei organizacija nedidelė ir neturi daug galimybių skirti finansinę paramą, arba prieš priimant sprendimą dėl rėmimo objekto pirmiausiai siekiate nuodugniai išanalizuoti socialinių iniciatyvų galimybes, - veikla, kurią galima įgyvendinti greitai ir minimaliomis lėšomis yra įmonės personalo socialinės iniciatyvos. „Mes, žmonės, iš prigimties esame linkę atjausti savo artimą, tik kartais tam pritrūksta laiko, žinių, ar tiesiog padrąsinimo. Tad suburkite savo kolektyvą ir visi drauge įvykdykite kad ir pačią paprasčiausią socialinę iniciatyvą, pavyzdžiui, nuvykite į saugomą miško teritoriją ir padėkite miškininkui prižiūrėti nykstančią gyvūnų rūšį. Tam reikia tik rankų ir noro, ir galbūt jūs paskatinsite socialinių iniciatyvų virtinę“, - sako L. Blaževičiūtė.

Apie Lietuvos atsakingo verslo asociaciją (LAVA)

LAVA – tai nacionalinė atsakingo verslo asociacija, jungianti įmones ir organizacijas, diegiančias atsakingos ir etiškos veiklos principus bei besivadovaujančias tvaraus verslo koncepcija.

Tai atsakingo verslo gerosios praktikos dalijimosi platforma, skatinanti mokytis, augti ir plėtoti darnų vystymąsi Lietuvoje, bendradarbiaujant ir kuriant vertę organizacijoms, visuomenei ir valstybei. Čia galima semtis geriausios praktinės patirties iš atsakingo verslo organizacijų, iš tarptautinių asociacijų ir dalintis savo patirtimi, bendradarbiauti ir mokytis veikti atsakingai.

Apie „Green Drinks“

„Green Drinks“ – tai neformalūs susitikimai, vykstantys daugiau nei  500-tuose miestų skirtingose pasaulio šalyse, tokiose kaip Švedija, Estija, Indija, Vietnamas, Belgija, Australija ir t.t. Tokie susitikimai skirti suburti verslininkus, akademikus, NVO ir visus kitus darnaus vystymosi entuziastus diskusijoms rūpimais klausimais, naujų ir netikėtų partnerysčių ar bendrų projektų atradimams.

Viskas prasidėjo 1989 metais, kai Edwin’as Datschefski’s su savo kolegomis sėdėjo viename Londone bare ir pastebėjo šalia esančius žmones, tai pat diskutuojančius darnaus vystymosi temomis. Kompanija susistūmė savo staliukus ir pradėjo bendrauti. Taip gimė „Green Drinks“ judėjimas.

Lietuvos atsakingo verslo Asociacija (LAVA) „Green Drinks“ susitikimus pradėjo organizuoti 2018 m. Vilniuje, siekdama suburti ne tik Asociacijos narius, bet ir visus kitus, norinčius sužinoti daugiau apie darnų vystymąsi, atsakingo verslo tendencijas, Lietuvoje bei pasaulyje egzistuojančias tvarumo problemas, pasidalinti savo idėjomis bei atrasti bendraminčių bendriems projektams.

Švietimo projektus įgyvendinančios organizacijos kviečiamos dalyvauti paramos konkurse

Naujienos 2018-08-22

Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar” skelbia švietimo iniciatyvų konkursą, kurio tikslas gerinti švietimo situaciją šalyje ir skatinti švietimo inovacijas. Konkurse dalyvauti ir paramą gauti gali Lietuvoje registruotos pelno nesiekiančios nevyriausybinės organizacijos, įgyvendinančios ilgalaikį poveikį galinčius turėti švietimo projektus.

„Paremsime iniciatyvas, kuriomis siekiama ilgalaikių pokyčių, kurios padeda užtikrinti lygiavertį kokybišką švietimą visiems, skatina inovatyvius mokymosi būdus. Ieškome projektų, kurie pasiūlytų švietimo inovacijas: naujus ugdymo būdus, pažangias edukacijos priemones, technologines naujoves, telktų švietimo bendruomenes ir pan. Prioritetą visada teikiame projektams, pagrįstiems ne žuvies, o meškerės principu – įgalinantiems keistis ir veikti pačioms švietimo įstaigoms”, – teigia Vilniaus prekybos paramos fondo „Dabar” direktorius Rytis Jezepčikas.

Prie konkurso organizavimo prisideda viešoji įstaiga „Geros valios projektai”, administruojanti vienintelį Lietuvoje aukojimo portalą www.aukok.lt.

„Švietimo sistemai reikia drąsių idėjų ir iniciatyvių žmonių. Lietuvoje tikrai yra stiprių  nevyriausybinių organizacijų, kurios gali įgyvendinti tvarias švietimo inovacijas. Raginame jas pasinaudoti galimybe ir dalyvauti šiame konkurse – galbūt būtent jų idėja taps įkvepiančiu pavyzdžiu, realiai prisidedančiu prie švietimo pokyčių“, – teigia „Geros valios projektų“ direktorė Giedrė Šopaitė-Šilinskienė.

Paraiškas organizacijos gali teikti iki spalio 12 d., maksimali paramos suma vienam projektui – 20 000 eurų. Pagrindinės remiamo projekto veiklos turi būti vykdomos Lietuvoje 2019-ais metais.

Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar” remia švietimo iniciatyvas, neįgaliųjų organizacijas, yra nuolatinis ilgalaikių iniciatyvų, tokių kaip „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai”, „Nacionalinis diktantas” partneris ir organizatorius. Fondo dalininkai yra UAB „Vilniaus prekyba“ ir Nerijus Numavičius.

Platesnę informaciją apie konkursą ir paraišką rasite čia.

Fantastiška labdaros akcija „Dvasios gyvūnas“

Naujienos 2018-07-24

Tadas Vidmantas ir Lina Vidmantė pristato fantastišką labdaros akciją „Dvasios gyvūnas“!

1. Rugpjūčio 1-8 d. ateini į INK argentum saloną.

2. Išsirenki savo dvasios gyvūną.

3. Pasidarai jo tatuiruotę.

4. Tau visam gyvenimui lieka fantastinis gyvūnas, kurio vertė 50k karmos taškų.

5. Mes už Tavo 99 eurus nuperkam pilną pirmąją kuprinę vaikui, kuriam jos reikia.

WIN WIN.

www.dvasiosgyvunas.lt

#dvasiosgyvunas

Lietuvos žmonių dovana Juodupės vaikams – naujas dienos centras

Straipsniai 2018-03-27

Šiandien Juodupėje (Rokiškio raj.) duris atvėrė naujas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ir organizacijos „Gelbėkit vaikus“ įsteigtas vaikų dienos centras. Šio centro įkūrimui ir veiklos pradžiai Lietuvos žmonės aukojo 2017 m. pabaigoje vykusios labdaros akcijos „Kalėdų naktį tylią“ metu.

Prie paramos projekto prisidėjo visas būrys ryškiausių mūsų scenos garsenybių – kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai dainininkai Andrius Mamontovas, Donatas Montvydas, grupės „Biplan“ lyderis Maksas Melmanas, Jurga Šeduikytė, Algirdas Kaušpėdas, aktoriai Jurgita Jurkutė ir Vidas Bareikis, rašytoja ir TV laidų kūrėja Beata Nicholson, Radistai – Rolandas Mackevičius ir Jonas Nainys.

Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovės Rasos Dičpetrienės teigimu, dėl savo geografinės padėties – nutolimo nuo didesnių miestų, pasienio ruožo – Rokiškio rajonas susiduria su daugeliu socialinių iššūkių, kurie galbūt mažiau būdingi kitiems mūsų šalies regionams. „Daugelis mielai atvykstame aplankyti gražiųjų Rokiškio krašto dvarų ar kartą per metus pramogaujame žirgų lenktynėse Sartuose, tačiau turime nepamiršti ne tik pasidžiaugti šio krašto mums teikiamomis pramogomis, bet ir prisidėti sprendžiant iššūkius. Rokiškio raj. Obelių vaikų globos namai vis dar yra vieni iš didesnių mūsų šalies globos namų, juose vis dar auga apie 50 mūsų šalies vaikų ir tai yra iššūkis bei užduotis visiems mums: aukščiausios valdžios institucijoms, rajono savivaldybei, Lietuvoje veikiančioms nevyriausybinėms organizacijoms, galų gale visiems Lietuvos gyventojams“, – kalbėjo „Gelbėkit vaikus“ vadovė.

„Labdaros akcija „Kalėdų naktį tylią“, kurios rezultatą – daugiau nei 20  besišypsančių vaikų ir saugią bei jaukią erdvę čia, Juodupės vaikų dienos centre – šiandien matome,  yra puikus pavyzdys, kaip turime dirbti, ką konkrečiai daryti, kad mūsų šalies vaikai augtų ne globos namuose, o su savo šeimomis“, – sakė R. Dičpetrienė.

Dienos centruose vaikai kasdien gauna šilto maisto, turi saugią, jaukią ir šiltą erdvę, kurioje gali paruošti pamokas, užsiimti kita lavinančia veikla, kartais vykti į ekskursijas. Socialinės, o pagal poreikį ir psichologinės paslaugos, teikiamos ne tik dienos centrus lankantiems vaikams, bet ir jų šeimoms. Dienos centrai stiprina ne tik šeimas, bet ir buria miestų bei miestelių bendruomenes.

Dėkojame visiems projekto „Kalėdų naktį tylią“ iniciatoriams ir partneriams - Tomui Auguliui, UAB „Be tabu“ ir KO, LNK televizijai, naujienų portalui DELFI.

Apie 2017 metus - skaičiais

Naujienos 2018-01-15

Svarbiausi 2017 metų Aukok.lt portalo rodikliai:

2017-aisiais paaukota suma portale pasiekė 378 tūkst. eurų, o tai - net 24 tūkst. eurų daugiau nei 2016-aisiais.

Per metus aukota 90-iai skirtingų socialinių projektų, kuriuos vykdė 73 organizacijos.

Praėjusiais metais sulaukėme net 22 proc. daugiau aukojimų, tačiau vidutinė aukojimo suma internetu sumažėjo ir vos siekia 23 eurus.

Žmonių ir juridinių asmenų paaukotos sumos santykis išliko nepakitęs - 81 proc. sumos internetu paaukojo geros valios žmonės, o 19 proc. - socialiai atsakingos įmonės.

Moterys kaip įprastai aukojo dažniau (63 proc. aukojimų), tačiau vyrai išliko tokie pat dosnūs paaukodami beveik pusę fizinių asmenų metinės sumos (49 proc.).

Aukotojai rinkosi apvalias sumas, dažniausia suma - 10 eurų, toliau rikiuojasi 5, 20, 30, 2, 50, 100 eurų sumos.

Anonimiškai aukojo 35 proc. aukotojų, jie paramai skyrė 12 proc. didesnes sumas.

Daugiausia aukojimų atlikta trumpuoju numeriu 1405 (46 proc.), tačiau net pusę sumos paaukota per populiariausią el.kanalą - „Swedbank“ internetinę bankininkystę.

Didelės padėkos keliauja mūsų partneriams „Viena Sąskaita“ ir „Swedbank“, kurių vykdomų akcijų dėka buvo surinkta daugiau nei 54 tūkst. eurų!

Su ankstesnių metų rezultatais galima susipažinti mūsų metinėse ataskaitose. 2017-ųjų metinė veiklos ir finansinė ataskaita bus pateikta iki gegužės 1 d.

Nuoširdžiai dėkojame už Jūsų visų dosnumą, pasitikėjimą ir pagalbą kuriant socialinę gerovę Lietuvoje. Tikime, kad šiemet kartu nuveiksime dar daugiau!

Paramos projekto vaizdo klipe – žymiausi atlikėjai ir LR Prezidentė

Straipsniai 2017-11-24

Artėjant gražiausioms metų šventėms, garsiausi Lietuvos muzikantai jau trečią kartą inicijuoja labdaros akciją „Kalėdų naktį tylią“. Šios akcijos metu visi Lietuvos žmonės kviečiami aukoti pinigų, kurie bus skiriami naujiems vaikų dienos centrams kurti.

Šiandien pasirodžiusiame legendinės dainos „Kalėdų naktį tylią“ klipe - ne tik žymiausi mūsų šalies atlikėjai, bet ir pati Prezidentė. Padėti vaikams su džiaugsmu sutiko visas būrys ryškiausių mūsų scenos garsenybių – kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai dainininkai Andrius Mamontovas, Donatas Montvydas, grupės „Biplan“ lyderis Maksas Melmanas, Jurga Šeduikytė, Algirdas Kaušpėdas, aktoriai Jurgita Jurkutė ir Vidas Bareikis, rašytoja ir TV laidų kūrėja Beata Nicholson. Naująją kūrinio aranžuotę kūrė Radistai – Rolandas Mackevičius ir Jonas Nainys.

Šiuo metu Lietuvoje yra beveik 20 tūkst. vaikų, augančių socialinės rizikos šeimose. Jie ne tik stokoja socialinių įgūdžių, bet ir neturi galimybės lankyti būrelių. Tokiems vaikams išsigelbėjimu galėtų tapti dienos centrai, tačiau jų Lietuvoje labai trūksta.

Dainos autoriaus Tomo Augulio teigimu, ypatingai džiugu, kad prie šio kilnaus tikslo prisideda ir šalies vadovė, kurios balsas suskamba legendinėje dainoje.

 „Kuo daugiau žinomų šalies asmenybių imsis lyderystės šioje srityje, tuo daugiau Lietuvos vaikų bus laimingi.  Vaikų dienos centrų labai trūksta, todėl veikdami kartu ir kviesdami žmones prisijungti prie šios iniciatyvos sukursime jiems galimybę prasmingai leisti laisvalaikį ir augti tinkamoje aplinkoje“, - sakė kūrinio autorius.

Vaikų dienos centrai nepasiturinčioms ar socialinės rizikos šeimoms ir vaikams suteikia įvairiapusę pagalbą. Čia vaikai ruošia pamokas, užsiima sportine, kultūrine ir edukacine veikla, ugdomi jų saviraiškos, socialiniai, higienos įgūdžiai, jiems teikiamos psichologo ir kitų specialistų paslaugos. Kai kuriems vaikams tai - vienintelė vieta, kur jie gauna paruošto maisto.

Prie paramos projekto „Kalėdų naktį tylią“, kurio himnu tapo to paties pavadinimo daina, atlikėjai kviečia prisidėti kiekvieną, kuris neabejingas Lietuvai ir jos ateičiai. Skirti savo auką naujiems vaikų dienos centrams kurti galite jau dabar portale Aukok.lt.

Apyrankę perki - Aukok.lt remi

Naujienos 2017-11-20

Nuo šiol pirkdami bet kurią apyrankę www.seeweib.com ir užsakymo komentarų skiltyje įrašę „aukok“, dalį apyrankės kainos skirsite Aukok.lt veiklai paremti. 

1. Išsirink sau patinkančią apyrankę www.seeweib.com parduotuvėje;

2. Užsakymo lange komentarų skiltyje įrašyk žodį „aukok“;

3. Užbaik užsakymą ir 10% dalis nuo Tavo sumokėtos kainos bus skirta Aukok.lt veiklai paremti.

Rinkis iš didžiulio apyrankių ir kitų papuošalų asortimento - Tavo aksesuaras gali virsti geru darbu!

 

LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės balsas suskambo legendinėje dainoje

Straipsniai 2017-11-10

Pasitikdami gražiausias metų šventes garsiausi Lietuvos muzikantai jau trečią kartą inicijuoja labdaros akciją „Kalėdų naktį tylią“. Šiemet projektas dar galingesnis, nes vykdomas kartu su LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionaline saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“. Muzikantų akcijos metu visi Lietuvos žmonės bus kviečiami aukoti pinigų, kurie bus skiriami naujiems vaikų dienos centrams kurti.

Šiuo metu Lietuvoje yra beveik 20 tūkst. vaikų, augančių socialinės rizikos šeimose. Šie žmonės ne tik stokoja socialinių įgūdžių, bet ir neturi galimybės lankyti būrelių. Tokiems vaikams išsigelbėjimu galėtų tapti dienos centrai, tačiau jų Lietuvoje labai trūksta.

Prieš 27-erius metus Tomo Augulio sukurtą legendinę dainą „Kalėdų naktį tylią“ šiemet įdainavo ne tik žymiausi mūsų šalies atlikėjai, bet ir pati Prezidentė. Padėti vaikams su džiaugsmu sutiko visas būrys ryškiausių mūsų scenos garsenybių – kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai dainininkai Andrius Mamontovas, Donatas Montvydas, grupės „Biplan“ lyderis Maksas Melmanas, Jurga Šeduikytė, Algirdas Kaušpėdas, aktoriai Jurgita Jurkutė ir Vidas Bareikis, rašytoja ir TV laidų kūrėja Beata Nicholson. Naująją kūrinio aranžuotę kūrė Radistai – Rolandas Mackevičius ir Jonas Nainys.

Dainos autoriaus Tomo Augulio teigimu, ypatingai džiugu, kad prie šio kilnaus tikslo prisideda ir šalies vadovė, kurios balsas suskamba legendinėje dainoje.

 „Kuo daugiau žinomų šalies asmenybių imsis lyderystės šioje srityje, tuo daugiau Lietuvos vaikų bus laimingi.  Vaikų dienos centrų labai trūksta, todėl veikdami kartu ir kviesdami žmones prisijungti prie šios iniciatyvos sukursime jiems galimybę prasmingai leisti laisvalaikį ir augti tinkamoje aplinkoje“, - sakė kūrinio autorius.

Vaikų dienos centrai nepasiturinčioms ar socialinės rizikos šeimoms ir vaikams suteikia įvairiapusę pagalbą. Čia vaikai ruošia pamokas, užsiima sportine, kultūrine ir edukacine veikla, ugdomi jų saviraiškos, socialiniai, higienos įgūdžiai, jiems teikiamos psichologo ir kitų specialistų paslaugos. Kai kuriems vaikams tai - vienintelė vieta, kur jie gauna paruošto maisto.

Prie akcijos „Kalėdų naktį tylią“, kurios himnu tapo to paties pavadinimo daina, dainininkas kviečia prisidėti kiekvieną, kuris neabejingas Lietuvai ir jos ateičiai. Skirti savo auką naujiems vaikų dienos centrams kurti galite jau dabar portale Aukok.lt.

 „Lietuvą visuomet sutelkdavo daina. Ji įkvėpdavo, suvienydavo, padrąsindavo ir vesdavo pirmyn. Šiandien šios vienybės ir vėl reikia – visi kartu turime padėti tiems vaikams, kuriems labiausiai reikia mūsų pagalbos“, - sakė kūrinyje „Kalėdų naktį tylią“ dainuojantis vienas populiariausių šalies atlikėjų Andrius Mamontovas.

Praėjusiais metais Prezidentės globojama akcija „Kalėdų naktį tylią išgelbėkime gyvybę“ buvo skirta padėti neišnešiotiems per anksti gimusiems kūdikiams. Projekto metu buvo surinkta daugiau nei 33 tūkst. eurų. Už šiuos pinigus nupirkta itin svarbi neinvazinė įranga neišnešiotiems kūdikiams.

 

Kalėdinis paramos projektas kviečia padėti Lietuvos vaikams

Straipsniai 2017-11-07

Trečią kartą vyksiantis projektas „Kalėdų naktį tylią“ šiemet kartu su Prezidentės inicijuota nacionaline kampanija „Už saugią Lietuvą“ kviečia visus jungtis bendram tikslui – kad Lietuvoje augtų daugiau laimingų vaikų. Kampanijos ambasadoriai (kurių gretose – tokie žinomi vardai kaip Andrius Mamontovas, Donatas Montvydas, Algirdas Kaušpėdas ir kiti) prikels dar 1990 m. sukurtą legendinę dainą „Kalėdų naktį tylią“ ir ragins Lietuvos žmones prisidėti steigiant naujus dienos centrus šalyje.

Šiuo metu Lietuvoje yra beveik 20 tūkst. vaikų, augančių socialinės rizikos šeimose. Šie žmonės ne tik stokoja socialinių įgūdžių, bet ir neturi galimybės lankyti būrelių. Tokiems vaikams išsigelbėjimu galėtų tapti dienos centrai, tačiau jų Lietuvoje labai trūksta. Todėl šiemet projektas „Kalėdų naktį tylią“, prie kurio prisijungia Aukok.lt, kampanija „Už saugią Lietuvą“ ir žymiausi šalies muzikantai, kvies visus Lietuvos žmones susivienyti ir padaryti taip, kad šalyje dienos centrų atsirastų gerokai daugiau.  

Visus Lietuvos žmones suvienysiantis gerumo himnas bus pristatytas jau šį penktadienį. Padėti Lietuvos vaikams jau dabar gali kiekvienas, skirdamas paramą portale Aukok.lt.

„Šiuo metu pusė Lietuvos vaikų po pamokų grįžta namo arba klaidžioja gatvėmis. Jie nelanko jokių papildomų būrelių, nedalyvauja kultūrinėje ar sportinėje veikloje. Taip vyksta ir todėl, kad mūsų šalyje labai trūksta vaikų dienos centrų, kuriuose moksleiviai leistų laiką po pamokų. Dažnam vaikui tokie centrai galėtų tapti išsigelbėjimu bei keliu į geresnę ateitį“,  - sako portalo Aukok.lt įkūrėja Inga Langaitė 

Vaikų dienos centrai nepasiturinčioms ar socialinės rizikos šeimoms ir vaikams suteikia įvairiapusę pagalbą. Čia vaikai ruošia pamokas, užsiima sportine, kultūrine ir edukacine veikla, ugdomi jų saviraiškos, socialiniai, higienos įgūdžiai, jiems teikiamos psichologo ir kitų specialistų paslaugos. Kai kuriems vaikams tai – vienintelė vieta, kur jie gauna paruošto maisto.

 „Manome, kad kiekvienas Lietuvos vaikas privalo augti saugioje aplinkoje, kurioje gali jaustis drąsiai ir tobulėti, todėl šiemet aktyviai kviesime visuomenę prisidėti savo pagalba ir kurti saugią aplinką vaikams kartu“, - sako I.Langaitė.

Praėjusiais metais, paramos projektas „Kalėdų naktį tylią“ buvo skirtas neišnešiotiems naujagimiams. Jo metu Lietuvos žmonės paaukojo daugiau kaip 33 tūkst. eurų.  Už šiuos pinigus Kauno Perinatologijos centrui nupirkta  moderni, neinvazinė, mažiau skausmo sukelianti įranga, kurios dėka galima pasiekti geresnę neišnešiotų naujagimių gyvenimo kokybę ir užtikrinti tolimesnį jų sveiką vystymąsi bei augimą.

Šiemet projekto lėšomis dienos centrai 2018 m. bus pirmiausia kuriami Rokiškio ir Kėdainių rajonuose -  vietose, kuriuose šiuo metu pagalba yra itin reikalinga. Vaikų dienos centrus steigti padės projekto partneriai – Visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“, Maltos ordino pagalbos tarnyba ir Lietuvos Caritas.

Projektą „Kalėdų naktį tylią“ globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Mes žinome, kam ir kaip padėti“

Naujienos 2017-11-06

Aukok.lt – „Mes žinome, kam ir kaip padėti“

Siekiame skleisti žinią apie galimybę kiekvienam itin paprastai ir lengvai savo parama prisidėti prie įvairiausių socialinių projektų ir visuomenės problemų sprendimo. Šios socialinės reklamos tikslas – supažindinti visuomenę su patogiu ir lengvu būdu paaukoti, kviesti žmones rinktis, kam jie nori padėti, ir daryti gerus darbus atsakingai.

Portale Aukok.lt sudarytos visos galimybės patogiai aukoti esant bet kurioje pasaulio vietoje, todėl šia kampanija norime pakviesti ne tik Lietuvoje gyvenančius asmenis, bet ir pasaulio lietuvius prisidėti prie socialinių problemų sprendimo ir įsitraukti kuriant geresnę socialinę aplinką Lietuvoje.

Kūryba: Nomoshiti

Gamyba: Nordic Productions

Režisierius: Justas Ramanauskas

Vaizdo klipas iš dalies finansuojamas pagal projektą „Užsienio lietuvių įtraukimas į socialinius projektus Lietuvoje“ Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos lėšomis.

Lietuviai – tarp mažiausiai aukojančių pasaulyje?

Straipsniai 2017-09-08

Pasauliniame aukojimo indekse 2017 m. Lietuva nukrito per 13 pozicijų ir atsidūrė trečia nuo galo, aplenkdama tik Kiniją ir Jemeną. Nors kaimynė Latvija taip pat nusileido 18 vietų žemiau, Estija stipriai išsiveržė į priekį ir, pakilusi per 18 pozicijų, šiemet užima 100-ąją reitingo vietą. Ar tai reiškia, kad pastaruosius kelerius metus gerėjant Lietuvos pozicijai bendroje indekso lentelėje mes staiga tapome mažiau dosnūs?

„Šių metų ženkliai pablogėjęs Lietuvos rezultatas mus nustebino, nes Aukok.lt portale ir toliau stebime pozityvias aukojimo tendencijas“, - komentuoja portalo įkūrėja Inga Langaitė. Ne mažiau stebina ir tai, kad daugumos reitingo 20-tuke esančių vakarų šalių rodikliai, lyginant su 5-ių metų vidurkiu, taip pat nukrito keletu procentų, o ryškiausias pakilimas matomas Afrikos žemyno valstybėse. Tuo tarpu bendra pinigus aukojusių žmonių dalis pasaulyje – mažiausia per pastaruosius 3-us metus.

„Kadangi tyrimas atliekamas apklausiant žmones, suprantame, kad rezultatą gali paveikti ne tik bendros aukojimo tendencijos, bet ir subjektyvūs faktoriai kaip visuomenės nuotaikos po tam tikrų svarbių įvykių“, – teigia I.Langaitė. Tyrimo autoriai – tarptautinė labdaros organizacija „Charities Aid Foundation“ – pastebi, kad rinkiminiais metais JAV indekas nukrito, o Urugvajaus – reikšmingai pakilo, nes apklausa atlikta po šalį supurčiusio žemės drebėjimo. „Tyrėjai nedetalizuoja, kodėl Lietuvos reitingas krito taip ženkliai. Galime tik daryti prielaidą, kad įtakos turėjo bendra pasaulio tendencija ir rinkiminiai metai“, - sako Aukok.lt portalo įkūrėja.

Mianmaras, esantis pietryčių Azijoje, karaliauja pirmoje reitingo vietoje jau 4-ius metus iš eilės, aplenkdamas stipriausias pasaulio valstybes – G20 nares, kurių tik šešios pateko į aukojimo indekso dvidešimtuką. Tyrėjai pažymi, kad Mianmaras laikomas menkai išsivysčiusia, varginga, tačiau itin religiją praktikuojančia valstybe. „Mianmaro pavyzdys griauna stereotipą, kad žmonių dosnumas priklauso nuo jų finansinės gerovės. Viskas, ko reikia – tai noro ir supratimo, kad reikia dalintis, juk kartais padėti nepažįstamajam nieko nekainuoja“, – pastebi I. Langaitė.

„CAF World Giving Index“ tyrimas atliekamas kasmet, 2017 m. jame dalyvavo 139 pasaulio valstybės. Tyrimo rezultatai apima tris rodiklius: pagalbą nepažįstamajam, aukojimą pinigais ir savanorystę. Susipažinti su tyrimo ataskaita galima čia: https://www.cafonline.org/

Ar lietuviai yra linkę aukoti nuolat?

Straipsniai 2017-06-13

Jeigu sudaromos patogios sąlygos paaukoti kas mėnesį, kas trečias, bent kartą aukojęs per nepriklausomą atsiskaitymų platformą „Viena sąskaita“, tampa nuolatiniu aukotoju – tokius rezultatus atskleidė Aukok.lt atliktas tyrimas, išanalizavus mokėjimų platformos klientų aukojimo įpročius. 

Prieš pusmetį startavęs naujas aukojimo būdas, leidžiantis suapvalinti gyventojo mokėtiną sumą ir skirti iki 0,99 euro paramą socialiniam projektui, skirtingiems projektams, esantiems portale Aukok.lt, surinko jau daugiau nei 7,5 tūkst. eurų. „Paaukoti kelis centus – tai simbolinė suma, tačiau, jeigu prie to prisidėtų bent trečdalis mūsų klientų, kartu paaukotume daugiau nei 10 000 eurų per mėnesį. Su tokia suma jau galima nuveikti ne vieną gerą darbą.”, - sako Šarūnas Stanislovėnas, „Viena sąskaita“ vadovas.

Šiuo metu bendra per mėnesį surenkama suma svyruoja nuo 1000 iki 1500 eurų, o gruodį ir balandį surinkta suma – beveik identiška, tad šventinis laikotarpis, kaip įprasta manyti, ne visada tam turi įtakos. Aukojantys klientai sudaro kelis procentus iš visų, atsiskaitančių už komunalines paslaugas per šią platformą. Trečdalis jų pasirenka paremti socialinius projektus kiekvieną mėnesį. Socialinį projektą, kuriam aukojama nurodytą mėnesį, renkasi patys „Viena Sąskaita” klientai viešame balsavime „Facebook”. Skiriančių paramą aukotojų skaičius vis didėja, kaip ir didėja norinčių savo valią išreikšti klientų skaičius.  

Aukok.lt portalo vadovės Ingos Langaitės teigimu, tinkamų aukojimo būdų pasiūla mažina sezoniškumo įtaką, aukotojai vis noriau aukoja ne tik per šventes, tačiau bendras kas mėnesį aukojančių žmonių skaičius išlieka mažas. „Nuolatiniai aukotojai įprastai sudaro vos kelis procentus, bet šio tyrimo rezultatai rodo kur kas geresnę tendenciją. Nuolat kartojame, kad lietuviai yra linkę aukoti, tereikia sudaryti tinkamas sąlygas kiekvienam aukotojui atrasti jai ar jam patogiausią aukojimo būdą“, – sako I. Langaitė.

Aktyviausiai nauju aukojimo būdu naudojasi Vilniaus, Tauragės, Telšių regionų gyventojai, nuo jų nedaug atsilieka Panevėžys ir Šiauliai. Portalo Aukok.lt vadovė džiaugiasi besikeičiančiais lietuvių aukojimo įpročiais: „Mes įpratę, jog internetu daugiausiai aukoja jauni didžiųjų miestų gyventojai, todėl mintis, kad nauju aukojimo būdu pasiekėme ir Lietuvos regionus, nuteikia itin optimistiškai.“

---------------------------

*Tyrimas atliktas analizuojant „Viena Sąskaita“ klientų aukojimo įpročius 2016 m. gruodžio – 2017 m. gegužės mėn. Pagal gautus duomenis, labiausiai linkę aukoti Vilniaus (8,4 proc.), Tauragės regiono (7,4 proc.) ir Telšių regiono (7,2  proc.) gyventojai, šiek tiek mažiau – Šiaulių (5,7 proc.) ir Panevėžio (6,5 proc.). Mažiausiai aukojama Kauno (5 proc.),  Klaipėdos, Utenos ir Marijampolės (4,8 proc.) miestuose.  30 proc. aukotojų pasirenka skirti paramą kiekvieną mėnesį.

Lietuviai per Kalėdas dosnesni beveik 5 kartus

Straipsniai 2017-01-05

Artėjant Kalėdoms, kiekvienais metais prasideda ne tik dovanų pirkimo, bet ir aukojimo vajus. Sveikintina, kad Kalėdų proga bent kartą paaukoja daugybė žmonių, tačiau ar nepamirštame padėti kitiems ne šventiniu laikotarpiu?

2016 metų Aukok.lt portalo duomenimis, per metus buvo surinkta 354 tūkst. eurų aukų, skirtų daugiau nei 70 socialinių projektų įgyvendinimui. Net 48 proc. sumos buvo paaukota būtent šventiniu metu, lapkričio – gruodžio mėnesiais. Tai reiškia, kad per vieną dieną šventiniu laikotarpiu paaukojama vidutiniškai po 2817 eurų, kas yra keturis su puse karto daugiau nei eilinę 2016 metų dieną.

„Kalėdinis laikotarpis labdaros organizacijoms yra išskirtinai aktyvus, nes vienu metu nori padėti daugybė žmonių ir verslo įmonių. Tai tikrai džiugina, bet mums, dirbantiems šioje srityje, kelia ir klausimų: o kur šie geradariai būna visus metus?“, - dalinasi įžvalgomis Aukok.lt įkūrėja Inga Langaitė.

Pirmąją naujųjų metų savaitę Aukok.lt portale buvo pasiekta 2 mln. eurų suma, kurią dosnūs piliečiai ir įmonės paaukojo per septynerius su puse metų ir taip padėjo įgyvendinti 293 visuomeninius projektus. I. Langaitė teigia, kad aukojimo tendencijos per šiuos septynerius metus po truputį keičiasi: vis dažniau aukojama ne švenčių metu, aukojančių žmonių ratas didėja bei jaučiamas modernesnių aukojimo būdų poreikis.

Pagal portalo Aukok.lt statistiką, pernai aktyviausi ir dosniausi aukotojai buvo 25-34 metų amžiaus žmonės. Moterys aukojo kur kas dažniau nei vyrai, tačiau šie kaip ir kiekvienais metais, aukojo didesnes sumas. Vidutinė fizinio asmens paaukota suma buvo beveik 27 eurai.

Nuo šiol savanorystė – ir neturintiems daug laiko

Straipsniai 2016-12-14

Šimtas automobilių, papuoštų ryškiais lipdukais, išriedėjo į Vilniaus gatves pasakoti apie tikrus herojus – žmones, kurie nuolat prisideda prie gerų darbų. Tai komunikacijos kampanijos „Aš esu herojus“ savanoriai, pavertę savo automobilius socialinės iniciatyvos dalimi ir taip kviečiantys visus per šias šventes nepamiršti dalintis gerumu su aplinkiniais.

Tai visiškai naujas savanorystės būdas, nereikalaujantis beveik jokių pastangų. Juk dažnai kiekvienas pagalvojame, kad būtų smagu prisidėti prie savanorystės įvairiose organizacijose ir padėti kitiems, tačiau tarp darbo, namų ir šeimos retam lieka laisvų akimirkų geriems darbams. Šioje kampanijoje savanoriai tiesiog užsiklijuoja lipduką su socialine žinute ant savo automobilio ir skleidžia gerą žinią, keliaudami savo įprastu maršrutu.

Į kvietimą savanoriauti šiuo būdu atsiliepęs vilnietis Marius sako, jog tokia kampanijos idėja yra be galo šauni – visiškai nesudėtinga važinėti ir skleisti informaciją aplinkiniams. „Lipdukas su užrašu „Aš esu herojus“ šmaikštus, praeiviai nuolat šypsosi, tad ši kampanija – kaip tik man. O jai pasibaigus, aš toliau informuosiu aplinkinius ir tikiuosi, jog tokia savanorystės idėja pasklis plačiai“, – šypsodamasi kalbėjo vienas iš kampanijos herojų. Kita savanorė Irena taip pat džiaugėsi sulaukusi aplinkinių dėmesio. „Aš visą gyvenimą savanoriauju, nes labai myliu gyvūnus. Sulaukiau daug gerų komplimentų, aplinkiniai atkreipia dėmesį ir klausia, ar atidariau gyvūnų prieglaudą“, – įspūdžiais dalijosi Irena.

Kampanijos autoriai – aukojimo portalas Aukok.lt ir „Wowtto“ – tiki, kad geras pavyzdys įkvepia daryti gerus darbus. Aplink matydami žmones, savanoriškai prisidedančius prie socialinės iniciatyvos, kiti bus taip pat paskatinti per šias šventes padaryti dar daugiau gerų darbų. Kiekvienas kampanijos savanoris gali rinktis vieną jam patikusį lipduko dizainą iš trijų: „Aš myliu gyvūnus”, „Aš esu geroji fėja”, „Aš esu herojus”.

„Siekiame pasiūlyti naujų ir įdomių būdų, kaip nuolat skubančiam ir laiko stokojančiam žmogui aukoti, padėti kitiems bei prisidėti prie socialinių iniciatyvų. Šis būdas ne tik paprastas, bet ir kelia aplinkiniams šypseną. Labai džiaugiamės, kad prie kampanijos įgyvendinimo prisidėjo „Vizmedia“, dovanojusi pasirinktus automobilių lipdukus kiekvienam mūsų savanoriui“, – sakė Aukok.lt vadovė Inga Langaitė.

Lipdukais papuošti savanorių automobiliai važinės miesto gatvėmis visą švenčių laikotarpį ir kvies aplinkinius daryti gerus darbus, patiems rinktis, kaip ir kam norima padėti, bei tapti Aukok.lt projektų herojais.

AČIŪ kampanijos partneriams, be kurių ši idėja nebūtų tapusi realybe:

            

DNB banko klientai galės skirti paramą tiesiog bankomate

Straipsniai 2016-12-06

Artėjant didžiosioms metų šventėms DNB banko klientai pirmieji Lietuvoje galės išbandyti visiškai naują ir unikalų paramos būdą. Grynindami pinigus bankomate ir pasirinkę mygtuką „Aukok“, šio banko klientai galės skirti vieną, tris ar penkis eurus. O pasirinkę „Kita suma“ galės paaukoti savo numatytą sumą.

„Kviečiame savo klientus išbandyti Lietuvoje dar nematytą paramos būdą ir prisidėti prie socialinės iniciatyvos „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“. Remiame šią organizaciją, nes pritariame idėjai, jog šypsenos ir juokas keičia ligoninės kasdienybę. Kiekvienas, skyręs net ir nedidelę sumą pinigų, padės gydytojams klounams padovanoti dar daugiau šypsenų ligoninėse besigydantiems vaikams“, – sakė DNB banko Privačių klientų tarnybos vadovė Vaineta Barevičiūtė.

Anot V. Barevičiūtės, ši banko darbuotojų sugalvota idėja žymiai sutrumpina pinigų skyrimo įvairioms socialinėms iniciatyvoms kelią. Tie, kas nori skirti paramą, dažnai turi įveikti keletą etapų: ieškoti, kur ir kaip galima paaukoti, rinktis mokėjimo būdą, tada e. banke patvirtinti aukojimą ir taip toliau. Tuo tarpu DNB banko pasiūlytas kelias nereikalauja jokių pastangų – jis ir paprastas, ir patogus – užtenka paspausti mygtuką.

Akcijos metu surinktos lėšos keliaus organizacijos „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ programai, esančiai portale Aukok.lt.

Aukojimo projekto partnerio portalo Aukok.lt vadovė Inga Langaitė teigia, kad DNB banko sugalvota bei įgyvendinta iniciatyva yra vienintelė tokia Lietuvoje. „Mes pritariame idėjai, kad skirti paramą turi būti paprasta ir patogu. Ir kuo daugiau bei kuo įvairesnių būdų yra sukurta, tuo dažniau gyventojai gali jais pasinaudoti“, – sakė Aukok.lt vadovė.

Akcija vyks visoje Lietuvoje, vieną mėnesį – nuo šių metų gruodžio 5 d. iki kitų metų sausio 6 d. DNB banko klientai, norėdami pasitikrinti sąskaitos likutį ar išsigryninti pinigų, bankomato ekrane matys specialiai šiai akcijai skirtą mygtuką „Aukok“. Skirti pinigų bus galima ne vieną kartą, o visos akcijos metu.
 

Kviečiame būti herojais su Aukok.lt!

Naujienos 2016-11-10

Per šias šventes kviečiame Tave ir Tavo draugus daryti gerą, prisijungiant prie bendros Aukok.lt ir „Wowtto” socialinės iniciatyvos bei masinės komunikacijos kampanijos „Aš esu herojus!”.

Pervedei per gatvę senjorą, o gal priglaudei beglobį gyvūną ar padovanojai daiktą skurstančiajam? Mums Tu jau esi herojus! Tikime, kad geras pavyzdys įkvepia daryti gerus darbus. Galbūt matydami aplink save žmones iš herojų tarpo, kiti bus paskatinti per šias šventes padaryti dar daugiau gerų darbų.

Todėl kviečiame užsiklijuoti kampanijos lipduką ant savo automobilio, skleisti žinią ir prisijungti prie masinės „Aš esu herojus” komunikacijos kampanijos, kurią įgyvendins iniciatyvos komunikacijos partneris „Wowtto”.

„Wowtto” - naujas masinės komunikacijos media kanalas, gatvėse zujančius automobilius paverčiantis reklaminiais plotais. „Wowtto” įgyvendino ne vieną sėkmingą kampaniją drauge su tokiais prekiniais ženklais, kaip „Lietuvos draudimas”, „Citadele”, „Neste oil”, „General financing”, „Paskolų klubas” ir kt.

Dalyvavimo kampanijoje instrukcija

1. Užsiregistruok čia;
2. Sulauk kvietimo dalyvauti kampanijoje;
3. Išsirink 1 iš 3 lipdukų dizainų: „Aš myliu gyvūnus”, „Aš esu geroji fėja”, „Aš esu herojus”;
4. Patvirtink savo dalyvavimą kampanijoje.

Visą detalesnę informaciją Tau atsiųsime kartu su kvietimu!

Kampanijos partneriai:

Lietuvoje gerėja aukojimo tendencijos

Straipsniai 2016-10-26

Lietuviai pastaraisiais metais yra kur kas dosnesni nei pernai – rodo pasaulinio aukojimo indekso tyrimo duomenys. „CAF World Giving index“ analizėje Lietuva per metus pakilo net 18 pozicijų. Kita vertus, užimama 124 vieta iš 140 tyrime dalyvaujančių valstybių, anaiptol nerodo, kad mūsų tauta yra linkusi aktyviai padėti kitiems.  

„Nevyriausybinės organizacijos, aktyviai dirbančios su labdara, ieško naujų ir patogesnių būdų, kaip paskatinti dar daugiau žmonių paaukoti ar įsitraukti į savanorystę. Kylanti Lietuvos pozicija pasauliniame reitinge rodo aktyvesnį piliečių įsitraukimą sprendžiant socialinius iššūkius“, – pasakoja VšĮ „Geros valios projektai“ direktorė Inga Langaitė, kuri su bendraminčiais prieš 7-erius metus įkūrė pirmąjį aukojimo portalą Lietuvoje Aukok.lt.

Tyrimo duomenimis, Lietuvoje geriausia situacija yra su pagalba nepažįstamajam, skurdžiau gyvenančiam asmeniui. Šiuo atžvilgiu lietuviai užimta 100-ąją vietą. 115 vieta esame įvertinti pagal piliečių įsitraukimą į savanorišką veiklą, o aukojimas pinigais nėra toks populiarus – Lietuvai skirta tik 124 vieta. Vertindami kaimyninių valstybių kontekstą, vis dar nusileidžiame: Latvija užima 113 vietą, šiemet keliomis pozicijomis nukritusi Estija – 118-ąją. Pasauliniame kontekste Mianmaras karaliauja reitingo viršūnėje jau trečius metus iš eilės.

Anot I.Langaitės, skatinant visuomenę padėti, labai svarbu priminti, pakviesti ir pasiūlyti tam asmeniui tinkamiausią būdą. Vieni jau turi įprotį kiekvieną sezoną atrinkti ir paaukoti nebereikalingus drabužius, kiti per kiekvieną telemaratoną nusiunčia bent vieną trumpąją žinutę, treti parduotuvėje pagauti „Maisto banko“ savanorių dosniai nuperka įvairių produktų. „Visi turime pasirinkimą, kaip aukoti, kokiu būdu padėti kitam, todėl svarbiausia šiuo pasirinkimu pasinaudoti,“ – teigia Inga Langaitė. Aukok tinklas atveria daugiau galimybių daryti gerus darbus ir rinktis, kam ir kaip norima padėti: aukoti pinigus (aukok.lt), dovanoti daiktus (aukokdaiktus.lt) ar skirti savo laiką (aukoklaika.lt).

„CAF World Giving index“ tyrimas atliekamas kasmet, jame dalyvauja 140 pasaulio valstybių. Ataskaita apima tris rodiklius: pagalbą nepažįstamajam, aukojimą pinigais ir savanorystę. Susipažinti su tyrimo duomenimis plačiau galima čia: https://www.cafonline.org/

Kiekvienas aukoja skirtingai

Straipsniai 2016-09-05

Pernai viena įmonė, per daiktų labdaros projektą atradusi vienišo tėčio istoriją, jam su neįgalia dukra pastatė naują namą. Per vasarą kampanijai „Už saugią Lietuvą“ sutelkus piliečius ir įmones buvo surinkta daugiau nei 12 tūkst. eurų, už kuriuos vasaros stovyklomis ir turiningomis ekskursijomis džiaugėsi keli šimtai vaikų. Kita iniciatyva per socialinius tinklus rado geradarius, kurie sudėjo bedarbei moteriai naujus dantis, o ji po to rado darbą ir jame dabar gali šypsotis. 

Nepaisant šių įkvepiančių pavyzdžių, Lietuva 2015-ais metais pasauliniame aukojimo indekse užėmė  142 vietą iš 145 tyrime dalyvavusių valstybių. Šiandien, rugsėjo 5-ąją minima Pasaulinė labdaros diena, kuri primena paklausti – ar pakankamai padedame šalia esantiems skurstantiesiems? Ar galime save laikyti atsakinga ir aukojančia tauta?

 „Nevyriausybinės organizacijos, aktyviai dirbančios su labdara, bene visada turi didelį krūvį, tačiau jos inicijuoja naujus labdaros renginius, ieško šiuolaikiškų, patogesnių būdų, kaip paskatinti dar daugiau žmonių paaukoti. Tai rodo, kad yra reikalingas aktyvesnis piliečių įsitraukimas“, – dalijasi patirtimi VšĮ „Geros valios projektai“ direktorė Inga Langaitė, kuri su bendraminčiais prieš 7-erius metus įkūrė pirmąjį aukojimo portalą Lietuvoje Aukok.lt.

Anot I.Langaitės, skatinant visuomenę padėti, labai svarbu priminti, pakviesti ir pasiūlyti tam asmeniui tinkamiausią būdą. Vieni jau turi įprotį kiekvieną sezoną atrinkti ir paaukoti nebereikalingus drabužius, kiti per kiekvieną telemaratoną nusiunčia bent vieną trumpąją žinutę, treti parduotuvėje pagauti „Maisto banko“ savanorių dosniai nuperka įvairių produktų. „Visi turime pasirinkimą, kaip aukoti, kokiu būdu padėti kitam, todėl svarbiausia šiuo pasirinkimu pasinaudoti,“ – teigia Inga Langaitė.

Anskčiau minėti labdaros atvejai – vos keli iš tūkstančių Aukok tinklo, suteikiančio galimybę kiekvienam aukoti jam patogiu būdu, gerųjų pavyzdžių. Tinklas atveria daugiau galimybių daryti gerus darbus ir rinktis, kam ir kaip norima padėti: aukoti pinigus (aukok.lt), dovanoti daiktus (aukokdaiktus.lt) ar skirti savo laiką (aukoklaiką.lt).

Mes atsinaujinome!

Naujienos 2016-08-31

Šiandien startuojame su atnaujintu ir mūsų vartotojams patogesniu dizainu. Tai ne tik patrauklesnis portalas, bet ir naujos funkcijos. Kviečiame išbandyti ir pasidalinti savo nuomone su mumis!

Aukok.lt - Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime

Naujienos 2016-07-11

Liepos 8-10 d. dalyvavome Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime 2016. Kvietėme susitikimo svečius dalyvauti herojų dirbtuvėse, daryti gerus darbus, dovanojome savo džemperius ir dalijomės savo veikla bei kasdienybe su Pasaulio lietuviais. Dėkojame visiems skyrusiems savo laiką ir prisidėjusiems prie mūsų veiklos

Nuo šiol - ir vaikiški džemperiai dovanų!

Naujienos 2016-06-01

Tarptautinę vaikų gynimo dieną pasitinkame nuotaikingai! Nuo šiol geradariams, prisidėjusiems prie Aukok.lt palaikymo, dovanosime ir vaikiškus džemperius! :) ‪#‎AsEsuHerojus ‪#‎AsEsuGerasVaikas

Instrukciją, kaip gauti pasirinktą unikalų džemperį dovanų, skaitykite čia.

Startuoja nacionalinė Kampanija „Už saugią Lietuvą“

Naujienos 2016-04-18

Šiandien startavo Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota ilgalaikė nacionalinė Kampanija „Už saugią Lietuvą“. Labai džiaugiamės ir didžiuojamės galėdami prisidėti prie šios puikios iniciatyvos.

Kviečiame su visa Lietuva dalintis savo idėjomis, atliktais darbais, kurie galėtų tapti įkvepiančiais pavyzdžiais ir kitiems žmonėms, bendruomenėms bei organizacijoms prisijungti prie jau veikiančių iniciatyvų. Plačiau.

Gimtadienis!

Naujienos 2016-04-15

Šiandien VšĮ „Geros valios projektai" švenčia 8-erių metų gimtadienį!

NVO lėšų pritraukimo projekto finišas!

Naujienos 2016-04-01

Šiandien įvyko paskutinis NVO lėšų pritraukimo projekto renginys - organizacijų atstovus mokėme efektyviai valdyti organizaciją! Šis renginys - tai beveik metus vykusio projekto, kurio tikslas didinti Lietuvos NVO gebėjimus pritraukti ir diversifikuoti finansavimo šaltinius įgyvendinant finansavimo pritraukimo strategijas, dalis.

VšĮ Geros valios projektai vykdomą projektą „NVO finansavimo šaltinių įvairinimas sektoriaus tvarumui užtikrinti", Nr. EEE-NVO-PDP1-PP-01-S01, remia 2009-2014 m. EEE finansinio mechanizmo NVO Programa Lietuvoje.

Tūkstančius litų Šiaulių banko klientai pernai aukojo geriems darbams

Straipsniai 2015-01-23

Šiaulių banko skyriuose, bendradarbiaujant su VšĮ „Geros valios projektai“ įrengus aukojimo dėžutes, per pusmetį banke klientai paaukojo 1270 eurų (4388 litų). Surinktos lėšos bus skirtos VšĮ „Geros valios projektai“ globojamoms socialinėms iniciatyvoms.

Šiaulių banko ir VšĮ „Geros valios projektai“ bendradarbiavimas užsimezgė 2013 m. lapkritį, kai banko klientams per internetinės bankininkystės sistemą „SB linija“ buvo sudaryta galimybė vos per keletą sekundžių portale „Aukok.lt“ paaukoti norimą pinigų sumą pasirinktam vienam ar keliems projektams. Tęsiant bendradarbiavimą, 2014 m. liepos mėnesį 66 Šiaulių banko skyriuose, veikiančiuose visoje Lietuvoje, buvo įrengtos aukojimo dėžutės.