Aukok projektui Tapk ambasadoriumi Pateik projektą
Paremk mus

Naujienos

Atgal

Paramos projekto vaizdo klipe – žymiausi atlikėjai ir LR Prezidentė

Straipsniai 2017-11-24

Artėjant gražiausioms metų šventėms, garsiausi Lietuvos muzikantai jau trečią kartą inicijuoja labdaros akciją „Kalėdų naktį tylią“. Šios akcijos metu visi Lietuvos žmonės kviečiami aukoti pinigų, kurie bus skiriami naujiems vaikų dienos centrams kurti.

Šiandien pasirodžiusiame legendinės dainos „Kalėdų naktį tylią“ klipe - ne tik žymiausi mūsų šalies atlikėjai, bet ir pati Prezidentė. Padėti vaikams su džiaugsmu sutiko visas būrys ryškiausių mūsų scenos garsenybių – kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai dainininkai Andrius Mamontovas, Donatas Montvydas, grupės „Biplan“ lyderis Maksas Melmanas, Jurga Šeduikytė, Algirdas Kaušpėdas, aktoriai Jurgita Jurkutė ir Vidas Bareikis, rašytoja ir TV laidų kūrėja Beata Nicholson. Naująją kūrinio aranžuotę kūrė Radistai – Rolandas Mackevičius ir Jonas Nainys.

Šiuo metu Lietuvoje yra beveik 20 tūkst. vaikų, augančių socialinės rizikos šeimose. Jie ne tik stokoja socialinių įgūdžių, bet ir neturi galimybės lankyti būrelių. Tokiems vaikams išsigelbėjimu galėtų tapti dienos centrai, tačiau jų Lietuvoje labai trūksta.

Dainos autoriaus Tomo Augulio teigimu, ypatingai džiugu, kad prie šio kilnaus tikslo prisideda ir šalies vadovė, kurios balsas suskamba legendinėje dainoje.

 „Kuo daugiau žinomų šalies asmenybių imsis lyderystės šioje srityje, tuo daugiau Lietuvos vaikų bus laimingi.  Vaikų dienos centrų labai trūksta, todėl veikdami kartu ir kviesdami žmones prisijungti prie šios iniciatyvos sukursime jiems galimybę prasmingai leisti laisvalaikį ir augti tinkamoje aplinkoje“, - sakė kūrinio autorius.

Vaikų dienos centrai nepasiturinčioms ar socialinės rizikos šeimoms ir vaikams suteikia įvairiapusę pagalbą. Čia vaikai ruošia pamokas, užsiima sportine, kultūrine ir edukacine veikla, ugdomi jų saviraiškos, socialiniai, higienos įgūdžiai, jiems teikiamos psichologo ir kitų specialistų paslaugos. Kai kuriems vaikams tai - vienintelė vieta, kur jie gauna paruošto maisto.

Prie paramos projekto „Kalėdų naktį tylią“, kurio himnu tapo to paties pavadinimo daina, atlikėjai kviečia prisidėti kiekvieną, kuris neabejingas Lietuvai ir jos ateičiai. Skirti savo auką naujiems vaikų dienos centrams kurti galite jau dabar portale Aukok.lt.

Apyrankę perki - Aukok.lt remi

Naujienos 2017-11-20

Nuo šiol pirkdami bet kurią apyrankę www.seeweib.com ir užsakymo komentarų skiltyje įrašę „aukok“, dalį apyrankės kainos skirsite Aukok.lt veiklai paremti. 

1. Išsirink sau patinkančią apyrankę www.seeweib.com parduotuvėje;

2. Užsakymo lange komentarų skiltyje įrašyk žodį „aukok“;

3. Užbaik užsakymą ir 10% dalis nuo Tavo sumokėtos kainos bus skirta Aukok.lt veiklai paremti.

Rinkis iš didžiulio apyrankių ir kitų papuošalų asortimento - Tavo aksesuaras gali virsti geru darbu!

 

LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės balsas suskambo legendinėje dainoje

Straipsniai 2017-11-10

Pasitikdami gražiausias metų šventes garsiausi Lietuvos muzikantai jau trečią kartą inicijuoja labdaros akciją „Kalėdų naktį tylią“. Šiemet projektas dar galingesnis, nes vykdomas kartu su LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionaline saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“. Muzikantų akcijos metu visi Lietuvos žmonės bus kviečiami aukoti pinigų, kurie bus skiriami naujiems vaikų dienos centrams kurti.

Šiuo metu Lietuvoje yra beveik 20 tūkst. vaikų, augančių socialinės rizikos šeimose. Šie žmonės ne tik stokoja socialinių įgūdžių, bet ir neturi galimybės lankyti būrelių. Tokiems vaikams išsigelbėjimu galėtų tapti dienos centrai, tačiau jų Lietuvoje labai trūksta.

Prieš 27-erius metus Tomo Augulio sukurtą legendinę dainą „Kalėdų naktį tylią“ šiemet įdainavo ne tik žymiausi mūsų šalies atlikėjai, bet ir pati Prezidentė. Padėti vaikams su džiaugsmu sutiko visas būrys ryškiausių mūsų scenos garsenybių – kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai dainininkai Andrius Mamontovas, Donatas Montvydas, grupės „Biplan“ lyderis Maksas Melmanas, Jurga Šeduikytė, Algirdas Kaušpėdas, aktoriai Jurgita Jurkutė ir Vidas Bareikis, rašytoja ir TV laidų kūrėja Beata Nicholson. Naująją kūrinio aranžuotę kūrė Radistai – Rolandas Mackevičius ir Jonas Nainys.

Dainos autoriaus Tomo Augulio teigimu, ypatingai džiugu, kad prie šio kilnaus tikslo prisideda ir šalies vadovė, kurios balsas suskamba legendinėje dainoje.

 „Kuo daugiau žinomų šalies asmenybių imsis lyderystės šioje srityje, tuo daugiau Lietuvos vaikų bus laimingi.  Vaikų dienos centrų labai trūksta, todėl veikdami kartu ir kviesdami žmones prisijungti prie šios iniciatyvos sukursime jiems galimybę prasmingai leisti laisvalaikį ir augti tinkamoje aplinkoje“, - sakė kūrinio autorius.

Vaikų dienos centrai nepasiturinčioms ar socialinės rizikos šeimoms ir vaikams suteikia įvairiapusę pagalbą. Čia vaikai ruošia pamokas, užsiima sportine, kultūrine ir edukacine veikla, ugdomi jų saviraiškos, socialiniai, higienos įgūdžiai, jiems teikiamos psichologo ir kitų specialistų paslaugos. Kai kuriems vaikams tai - vienintelė vieta, kur jie gauna paruošto maisto.

Prie akcijos „Kalėdų naktį tylią“, kurios himnu tapo to paties pavadinimo daina, dainininkas kviečia prisidėti kiekvieną, kuris neabejingas Lietuvai ir jos ateičiai. Skirti savo auką naujiems vaikų dienos centrams kurti galite jau dabar portale Aukok.lt.

 „Lietuvą visuomet sutelkdavo daina. Ji įkvėpdavo, suvienydavo, padrąsindavo ir vesdavo pirmyn. Šiandien šios vienybės ir vėl reikia – visi kartu turime padėti tiems vaikams, kuriems labiausiai reikia mūsų pagalbos“, - sakė kūrinyje „Kalėdų naktį tylią“ dainuojantis vienas populiariausių šalies atlikėjų Andrius Mamontovas.

Praėjusiais metais Prezidentės globojama akcija „Kalėdų naktį tylią išgelbėkime gyvybę“ buvo skirta padėti neišnešiotiems per anksti gimusiems kūdikiams. Projekto metu buvo surinkta daugiau nei 33 tūkst. eurų. Už šiuos pinigus nupirkta itin svarbi neinvazinė įranga neišnešiotiems kūdikiams.

 

Kalėdinis paramos projektas kviečia padėti Lietuvos vaikams

Straipsniai 2017-11-07

Trečią kartą vyksiantis projektas „Kalėdų naktį tylią“ šiemet kartu su Prezidentės inicijuota nacionaline kampanija „Už saugią Lietuvą“ kviečia visus jungtis bendram tikslui – kad Lietuvoje augtų daugiau laimingų vaikų. Kampanijos ambasadoriai (kurių gretose – tokie žinomi vardai kaip Andrius Mamontovas, Donatas Montvydas, Algirdas Kaušpėdas ir kiti) prikels dar 1990 m. sukurtą legendinę dainą „Kalėdų naktį tylią“ ir ragins Lietuvos žmones prisidėti steigiant naujus dienos centrus šalyje.

Šiuo metu Lietuvoje yra beveik 20 tūkst. vaikų, augančių socialinės rizikos šeimose. Šie žmonės ne tik stokoja socialinių įgūdžių, bet ir neturi galimybės lankyti būrelių. Tokiems vaikams išsigelbėjimu galėtų tapti dienos centrai, tačiau jų Lietuvoje labai trūksta. Todėl šiemet projektas „Kalėdų naktį tylią“, prie kurio prisijungia Aukok.lt, kampanija „Už saugią Lietuvą“ ir žymiausi šalies muzikantai, kvies visus Lietuvos žmones susivienyti ir padaryti taip, kad šalyje dienos centrų atsirastų gerokai daugiau.  

Visus Lietuvos žmones suvienysiantis gerumo himnas bus pristatytas jau šį penktadienį. Padėti Lietuvos vaikams jau dabar gali kiekvienas, skirdamas paramą portale Aukok.lt.

„Šiuo metu pusė Lietuvos vaikų po pamokų grįžta namo arba klaidžioja gatvėmis. Jie nelanko jokių papildomų būrelių, nedalyvauja kultūrinėje ar sportinėje veikloje. Taip vyksta ir todėl, kad mūsų šalyje labai trūksta vaikų dienos centrų, kuriuose moksleiviai leistų laiką po pamokų. Dažnam vaikui tokie centrai galėtų tapti išsigelbėjimu bei keliu į geresnę ateitį“,  - sako portalo Aukok.lt įkūrėja Inga Langaitė 

Vaikų dienos centrai nepasiturinčioms ar socialinės rizikos šeimoms ir vaikams suteikia įvairiapusę pagalbą. Čia vaikai ruošia pamokas, užsiima sportine, kultūrine ir edukacine veikla, ugdomi jų saviraiškos, socialiniai, higienos įgūdžiai, jiems teikiamos psichologo ir kitų specialistų paslaugos. Kai kuriems vaikams tai – vienintelė vieta, kur jie gauna paruošto maisto.

 „Manome, kad kiekvienas Lietuvos vaikas privalo augti saugioje aplinkoje, kurioje gali jaustis drąsiai ir tobulėti, todėl šiemet aktyviai kviesime visuomenę prisidėti savo pagalba ir kurti saugią aplinką vaikams kartu“, - sako I.Langaitė.

Praėjusiais metais, paramos projektas „Kalėdų naktį tylią“ buvo skirtas neišnešiotiems naujagimiams. Jo metu Lietuvos žmonės paaukojo daugiau kaip 33 tūkst. eurų.  Už šiuos pinigus Kauno Perinatologijos centrui nupirkta  moderni, neinvazinė, mažiau skausmo sukelianti įranga, kurios dėka galima pasiekti geresnę neišnešiotų naujagimių gyvenimo kokybę ir užtikrinti tolimesnį jų sveiką vystymąsi bei augimą.

Šiemet projekto lėšomis dienos centrai 2018 m. bus pirmiausia kuriami Rokiškio ir Kėdainių rajonuose -  vietose, kuriuose šiuo metu pagalba yra itin reikalinga. Vaikų dienos centrus steigti padės projekto partneriai – Visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“, Maltos ordino pagalbos tarnyba ir Lietuvos Caritas.

Projektą „Kalėdų naktį tylią“ globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Mes žinome, kam ir kaip padėti“

Naujienos 2017-11-06

Aukok.lt – „Mes žinome, kam ir kaip padėti“

Siekiame skleisti žinią apie galimybę kiekvienam itin paprastai ir lengvai savo parama prisidėti prie įvairiausių socialinių projektų ir visuomenės problemų sprendimo. Šios socialinės reklamos tikslas – supažindinti visuomenę su patogiu ir lengvu būdu paaukoti, kviesti žmones rinktis, kam jie nori padėti, ir daryti gerus darbus atsakingai.

Portale Aukok.lt sudarytos visos galimybės patogiai aukoti esant bet kurioje pasaulio vietoje, todėl šia kampanija norime pakviesti ne tik Lietuvoje gyvenančius asmenis, bet ir pasaulio lietuvius prisidėti prie socialinių problemų sprendimo ir įsitraukti kuriant geresnę socialinę aplinką Lietuvoje.

Kūryba: Nomoshiti

Gamyba: Nordic Productions

Režisierius: Justas Ramanauskas

Vaizdo klipas iš dalies finansuojamas pagal projektą „Užsienio lietuvių įtraukimas į socialinius projektus Lietuvoje“ Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos lėšomis.

Lietuviai – tarp mažiausiai aukojančių pasaulyje?

Straipsniai 2017-09-08

Pasauliniame aukojimo indekse 2017 m. Lietuva nukrito per 13 pozicijų ir atsidūrė trečia nuo galo, aplenkdama tik Kiniją ir Jemeną. Nors kaimynė Latvija taip pat nusileido 18 vietų žemiau, Estija stipriai išsiveržė į priekį ir, pakilusi per 18 pozicijų, šiemet užima 100-ąją reitingo vietą. Ar tai reiškia, kad pastaruosius kelerius metus gerėjant Lietuvos pozicijai bendroje indekso lentelėje mes staiga tapome mažiau dosnūs?

„Šių metų ženkliai pablogėjęs Lietuvos rezultatas mus nustebino, nes Aukok.lt portale ir toliau stebime pozityvias aukojimo tendencijas“, - komentuoja portalo įkūrėja Inga Langaitė. Ne mažiau stebina ir tai, kad daugumos reitingo 20-tuke esančių vakarų šalių rodikliai, lyginant su 5-ių metų vidurkiu, taip pat nukrito keletu procentų, o ryškiausias pakilimas matomas Afrikos žemyno valstybėse. Tuo tarpu bendra pinigus aukojusių žmonių dalis pasaulyje – mažiausia per pastaruosius 3-us metus.

„Kadangi tyrimas atliekamas apklausiant žmones, suprantame, kad rezultatą gali paveikti ne tik bendros aukojimo tendencijos, bet ir subjektyvūs faktoriai kaip visuomenės nuotaikos po tam tikrų svarbių įvykių“, – teigia I.Langaitė. Tyrimo autoriai – tarptautinė labdaros organizacija „Charities Aid Foundation“ – pastebi, kad rinkiminiais metais JAV indekas nukrito, o Urugvajaus – reikšmingai pakilo, nes apklausa atlikta po šalį supurčiusio žemės drebėjimo. „Tyrėjai nedetalizuoja, kodėl Lietuvos reitingas krito taip ženkliai. Galime tik daryti prielaidą, kad įtakos turėjo bendra pasaulio tendencija ir rinkiminiai metai“, - sako Aukok.lt portalo įkūrėja.

Mianmaras, esantis pietryčių Azijoje, karaliauja pirmoje reitingo vietoje jau 4-ius metus iš eilės, aplenkdamas stipriausias pasaulio valstybes – G20 nares, kurių tik šešios pateko į aukojimo indekso dvidešimtuką. Tyrėjai pažymi, kad Mianmaras laikomas menkai išsivysčiusia, varginga, tačiau itin religiją praktikuojančia valstybe. „Mianmaro pavyzdys griauna stereotipą, kad žmonių dosnumas priklauso nuo jų finansinės gerovės. Viskas, ko reikia – tai noro ir supratimo, kad reikia dalintis, juk kartais padėti nepažįstamajam nieko nekainuoja“, – pastebi I. Langaitė.

„CAF World Giving Index“ tyrimas atliekamas kasmet, 2017 m. jame dalyvavo 139 pasaulio valstybės. Tyrimo rezultatai apima tris rodiklius: pagalbą nepažįstamajam, aukojimą pinigais ir savanorystę. Susipažinti su tyrimo ataskaita galima čia: https://www.cafonline.org/

Ar lietuviai yra linkę aukoti nuolat?

Straipsniai 2017-06-13

Jeigu sudaromos patogios sąlygos paaukoti kas mėnesį, kas trečias, bent kartą aukojęs per nepriklausomą atsiskaitymų platformą „Viena sąskaita“, tampa nuolatiniu aukotoju – tokius rezultatus atskleidė Aukok.lt atliktas tyrimas, išanalizavus mokėjimų platformos klientų aukojimo įpročius. 

Prieš pusmetį startavęs naujas aukojimo būdas, leidžiantis suapvalinti gyventojo mokėtiną sumą ir skirti iki 0,99 euro paramą socialiniam projektui, skirtingiems projektams, esantiems portale Aukok.lt, surinko jau daugiau nei 7,5 tūkst. eurų. „Paaukoti kelis centus – tai simbolinė suma, tačiau, jeigu prie to prisidėtų bent trečdalis mūsų klientų, kartu paaukotume daugiau nei 10 000 eurų per mėnesį. Su tokia suma jau galima nuveikti ne vieną gerą darbą.”, - sako Šarūnas Stanislovėnas, „Viena sąskaita“ vadovas.

Šiuo metu bendra per mėnesį surenkama suma svyruoja nuo 1000 iki 1500 eurų, o gruodį ir balandį surinkta suma – beveik identiška, tad šventinis laikotarpis, kaip įprasta manyti, ne visada tam turi įtakos. Aukojantys klientai sudaro kelis procentus iš visų, atsiskaitančių už komunalines paslaugas per šią platformą. Trečdalis jų pasirenka paremti socialinius projektus kiekvieną mėnesį. Socialinį projektą, kuriam aukojama nurodytą mėnesį, renkasi patys „Viena Sąskaita” klientai viešame balsavime „Facebook”. Skiriančių paramą aukotojų skaičius vis didėja, kaip ir didėja norinčių savo valią išreikšti klientų skaičius.  

Aukok.lt portalo vadovės Ingos Langaitės teigimu, tinkamų aukojimo būdų pasiūla mažina sezoniškumo įtaką, aukotojai vis noriau aukoja ne tik per šventes, tačiau bendras kas mėnesį aukojančių žmonių skaičius išlieka mažas. „Nuolatiniai aukotojai įprastai sudaro vos kelis procentus, bet šio tyrimo rezultatai rodo kur kas geresnę tendenciją. Nuolat kartojame, kad lietuviai yra linkę aukoti, tereikia sudaryti tinkamas sąlygas kiekvienam aukotojui atrasti jai ar jam patogiausią aukojimo būdą“, – sako I. Langaitė.

Aktyviausiai nauju aukojimo būdu naudojasi Vilniaus, Tauragės, Telšių regionų gyventojai, nuo jų nedaug atsilieka Panevėžys ir Šiauliai. Portalo Aukok.lt vadovė džiaugiasi besikeičiančiais lietuvių aukojimo įpročiais: „Mes įpratę, jog internetu daugiausiai aukoja jauni didžiųjų miestų gyventojai, todėl mintis, kad nauju aukojimo būdu pasiekėme ir Lietuvos regionus, nuteikia itin optimistiškai.“

---------------------------

*Tyrimas atliktas analizuojant „Viena Sąskaita“ klientų aukojimo įpročius 2016 m. gruodžio – 2017 m. gegužės mėn. Pagal gautus duomenis, labiausiai linkę aukoti Vilniaus (8,4 proc.), Tauragės regiono (7,4 proc.) ir Telšių regiono (7,2  proc.) gyventojai, šiek tiek mažiau – Šiaulių (5,7 proc.) ir Panevėžio (6,5 proc.). Mažiausiai aukojama Kauno (5 proc.),  Klaipėdos, Utenos ir Marijampolės (4,8 proc.) miestuose.  30 proc. aukotojų pasirenka skirti paramą kiekvieną mėnesį.

Lietuviai per Kalėdas dosnesni beveik 5 kartus

Straipsniai 2017-01-05

Artėjant Kalėdoms, kiekvienais metais prasideda ne tik dovanų pirkimo, bet ir aukojimo vajus. Sveikintina, kad Kalėdų proga bent kartą paaukoja daugybė žmonių, tačiau ar nepamirštame padėti kitiems ne šventiniu laikotarpiu?

2016 metų Aukok.lt portalo duomenimis, per metus buvo surinkta 354 tūkst. eurų aukų, skirtų daugiau nei 70 socialinių projektų įgyvendinimui. Net 48 proc. sumos buvo paaukota būtent šventiniu metu, lapkričio – gruodžio mėnesiais. Tai reiškia, kad per vieną dieną šventiniu laikotarpiu paaukojama vidutiniškai po 2817 eurų, kas yra keturis su puse karto daugiau nei eilinę 2016 metų dieną.

„Kalėdinis laikotarpis labdaros organizacijoms yra išskirtinai aktyvus, nes vienu metu nori padėti daugybė žmonių ir verslo įmonių. Tai tikrai džiugina, bet mums, dirbantiems šioje srityje, kelia ir klausimų: o kur šie geradariai būna visus metus?“, - dalinasi įžvalgomis Aukok.lt įkūrėja Inga Langaitė.

Pirmąją naujųjų metų savaitę Aukok.lt portale buvo pasiekta 2 mln. eurų suma, kurią dosnūs piliečiai ir įmonės paaukojo per septynerius su puse metų ir taip padėjo įgyvendinti 293 visuomeninius projektus. I. Langaitė teigia, kad aukojimo tendencijos per šiuos septynerius metus po truputį keičiasi: vis dažniau aukojama ne švenčių metu, aukojančių žmonių ratas didėja bei jaučiamas modernesnių aukojimo būdų poreikis.

Pagal portalo Aukok.lt statistiką, pernai aktyviausi ir dosniausi aukotojai buvo 25-34 metų amžiaus žmonės. Moterys aukojo kur kas dažniau nei vyrai, tačiau šie kaip ir kiekvienais metais, aukojo didesnes sumas. Vidutinė fizinio asmens paaukota suma buvo beveik 27 eurai.

Nuo šiol savanorystė – ir neturintiems daug laiko

Straipsniai 2016-12-14

Šimtas automobilių, papuoštų ryškiais lipdukais, išriedėjo į Vilniaus gatves pasakoti apie tikrus herojus – žmones, kurie nuolat prisideda prie gerų darbų. Tai komunikacijos kampanijos „Aš esu herojus“ savanoriai, pavertę savo automobilius socialinės iniciatyvos dalimi ir taip kviečiantys visus per šias šventes nepamiršti dalintis gerumu su aplinkiniais.

Tai visiškai naujas savanorystės būdas, nereikalaujantis beveik jokių pastangų. Juk dažnai kiekvienas pagalvojame, kad būtų smagu prisidėti prie savanorystės įvairiose organizacijose ir padėti kitiems, tačiau tarp darbo, namų ir šeimos retam lieka laisvų akimirkų geriems darbams. Šioje kampanijoje savanoriai tiesiog užsiklijuoja lipduką su socialine žinute ant savo automobilio ir skleidžia gerą žinią, keliaudami savo įprastu maršrutu.

Į kvietimą savanoriauti šiuo būdu atsiliepęs vilnietis Marius sako, jog tokia kampanijos idėja yra be galo šauni – visiškai nesudėtinga važinėti ir skleisti informaciją aplinkiniams. „Lipdukas su užrašu „Aš esu herojus“ šmaikštus, praeiviai nuolat šypsosi, tad ši kampanija – kaip tik man. O jai pasibaigus, aš toliau informuosiu aplinkinius ir tikiuosi, jog tokia savanorystės idėja pasklis plačiai“, – šypsodamasi kalbėjo vienas iš kampanijos herojų. Kita savanorė Irena taip pat džiaugėsi sulaukusi aplinkinių dėmesio. „Aš visą gyvenimą savanoriauju, nes labai myliu gyvūnus. Sulaukiau daug gerų komplimentų, aplinkiniai atkreipia dėmesį ir klausia, ar atidariau gyvūnų prieglaudą“, – įspūdžiais dalijosi Irena.

Kampanijos autoriai – aukojimo portalas Aukok.lt ir „Wowtto“ – tiki, kad geras pavyzdys įkvepia daryti gerus darbus. Aplink matydami žmones, savanoriškai prisidedančius prie socialinės iniciatyvos, kiti bus taip pat paskatinti per šias šventes padaryti dar daugiau gerų darbų. Kiekvienas kampanijos savanoris gali rinktis vieną jam patikusį lipduko dizainą iš trijų: „Aš myliu gyvūnus”, „Aš esu geroji fėja”, „Aš esu herojus”.

„Siekiame pasiūlyti naujų ir įdomių būdų, kaip nuolat skubančiam ir laiko stokojančiam žmogui aukoti, padėti kitiems bei prisidėti prie socialinių iniciatyvų. Šis būdas ne tik paprastas, bet ir kelia aplinkiniams šypseną. Labai džiaugiamės, kad prie kampanijos įgyvendinimo prisidėjo „Vizmedia“, dovanojusi pasirinktus automobilių lipdukus kiekvienam mūsų savanoriui“, – sakė Aukok.lt vadovė Inga Langaitė.

Lipdukais papuošti savanorių automobiliai važinės miesto gatvėmis visą švenčių laikotarpį ir kvies aplinkinius daryti gerus darbus, patiems rinktis, kaip ir kam norima padėti, bei tapti Aukok.lt projektų herojais.

AČIŪ kampanijos partneriams, be kurių ši idėja nebūtų tapusi realybe:

            

DNB banko klientai galės skirti paramą tiesiog bankomate

Straipsniai 2016-12-06

Artėjant didžiosioms metų šventėms DNB banko klientai pirmieji Lietuvoje galės išbandyti visiškai naują ir unikalų paramos būdą. Grynindami pinigus bankomate ir pasirinkę mygtuką „Aukok“, šio banko klientai galės skirti vieną, tris ar penkis eurus. O pasirinkę „Kita suma“ galės paaukoti savo numatytą sumą.

„Kviečiame savo klientus išbandyti Lietuvoje dar nematytą paramos būdą ir prisidėti prie socialinės iniciatyvos „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“. Remiame šią organizaciją, nes pritariame idėjai, jog šypsenos ir juokas keičia ligoninės kasdienybę. Kiekvienas, skyręs net ir nedidelę sumą pinigų, padės gydytojams klounams padovanoti dar daugiau šypsenų ligoninėse besigydantiems vaikams“, – sakė DNB banko Privačių klientų tarnybos vadovė Vaineta Barevičiūtė.

Anot V. Barevičiūtės, ši banko darbuotojų sugalvota idėja žymiai sutrumpina pinigų skyrimo įvairioms socialinėms iniciatyvoms kelią. Tie, kas nori skirti paramą, dažnai turi įveikti keletą etapų: ieškoti, kur ir kaip galima paaukoti, rinktis mokėjimo būdą, tada e. banke patvirtinti aukojimą ir taip toliau. Tuo tarpu DNB banko pasiūlytas kelias nereikalauja jokių pastangų – jis ir paprastas, ir patogus – užtenka paspausti mygtuką.

Akcijos metu surinktos lėšos keliaus organizacijos „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ programai, esančiai portale Aukok.lt.

Aukojimo projekto partnerio portalo Aukok.lt vadovė Inga Langaitė teigia, kad DNB banko sugalvota bei įgyvendinta iniciatyva yra vienintelė tokia Lietuvoje. „Mes pritariame idėjai, kad skirti paramą turi būti paprasta ir patogu. Ir kuo daugiau bei kuo įvairesnių būdų yra sukurta, tuo dažniau gyventojai gali jais pasinaudoti“, – sakė Aukok.lt vadovė.

Akcija vyks visoje Lietuvoje, vieną mėnesį – nuo šių metų gruodžio 5 d. iki kitų metų sausio 6 d. DNB banko klientai, norėdami pasitikrinti sąskaitos likutį ar išsigryninti pinigų, bankomato ekrane matys specialiai šiai akcijai skirtą mygtuką „Aukok“. Skirti pinigų bus galima ne vieną kartą, o visos akcijos metu.
 

Kviečiame būti herojais su Aukok.lt!

Naujienos 2016-11-10

Per šias šventes kviečiame Tave ir Tavo draugus daryti gerą, prisijungiant prie bendros Aukok.lt ir „Wowtto” socialinės iniciatyvos bei masinės komunikacijos kampanijos „Aš esu herojus!”.

Pervedei per gatvę senjorą, o gal priglaudei beglobį gyvūną ar padovanojai daiktą skurstančiajam? Mums Tu jau esi herojus! Tikime, kad geras pavyzdys įkvepia daryti gerus darbus. Galbūt matydami aplink save žmones iš herojų tarpo, kiti bus paskatinti per šias šventes padaryti dar daugiau gerų darbų.

Todėl kviečiame užsiklijuoti kampanijos lipduką ant savo automobilio, skleisti žinią ir prisijungti prie masinės „Aš esu herojus” komunikacijos kampanijos, kurią įgyvendins iniciatyvos komunikacijos partneris „Wowtto”.

„Wowtto” - naujas masinės komunikacijos media kanalas, gatvėse zujančius automobilius paverčiantis reklaminiais plotais. „Wowtto” įgyvendino ne vieną sėkmingą kampaniją drauge su tokiais prekiniais ženklais, kaip „Lietuvos draudimas”, „Citadele”, „Neste oil”, „General financing”, „Paskolų klubas” ir kt.

Dalyvavimo kampanijoje instrukcija

1. Užsiregistruok čia;
2. Sulauk kvietimo dalyvauti kampanijoje;
3. Išsirink 1 iš 3 lipdukų dizainų: „Aš myliu gyvūnus”, „Aš esu geroji fėja”, „Aš esu herojus”;
4. Patvirtink savo dalyvavimą kampanijoje.

Visą detalesnę informaciją Tau atsiųsime kartu su kvietimu!

Kampanijos partneriai:

Lietuvoje gerėja aukojimo tendencijos

Straipsniai 2016-10-26

Lietuviai pastaraisiais metais yra kur kas dosnesni nei pernai – rodo pasaulinio aukojimo indekso tyrimo duomenys. „CAF World Giving index“ analizėje Lietuva per metus pakilo net 18 pozicijų. Kita vertus, užimama 124 vieta iš 140 tyrime dalyvaujančių valstybių, anaiptol nerodo, kad mūsų tauta yra linkusi aktyviai padėti kitiems.  

„Nevyriausybinės organizacijos, aktyviai dirbančios su labdara, ieško naujų ir patogesnių būdų, kaip paskatinti dar daugiau žmonių paaukoti ar įsitraukti į savanorystę. Kylanti Lietuvos pozicija pasauliniame reitinge rodo aktyvesnį piliečių įsitraukimą sprendžiant socialinius iššūkius“, – pasakoja VšĮ „Geros valios projektai“ direktorė Inga Langaitė, kuri su bendraminčiais prieš 7-erius metus įkūrė pirmąjį aukojimo portalą Lietuvoje Aukok.lt.

Tyrimo duomenimis, Lietuvoje geriausia situacija yra su pagalba nepažįstamajam, skurdžiau gyvenančiam asmeniui. Šiuo atžvilgiu lietuviai užimta 100-ąją vietą. 115 vieta esame įvertinti pagal piliečių įsitraukimą į savanorišką veiklą, o aukojimas pinigais nėra toks populiarus – Lietuvai skirta tik 124 vieta. Vertindami kaimyninių valstybių kontekstą, vis dar nusileidžiame: Latvija užima 113 vietą, šiemet keliomis pozicijomis nukritusi Estija – 118-ąją. Pasauliniame kontekste Mianmaras karaliauja reitingo viršūnėje jau trečius metus iš eilės.

Anot I.Langaitės, skatinant visuomenę padėti, labai svarbu priminti, pakviesti ir pasiūlyti tam asmeniui tinkamiausią būdą. Vieni jau turi įprotį kiekvieną sezoną atrinkti ir paaukoti nebereikalingus drabužius, kiti per kiekvieną telemaratoną nusiunčia bent vieną trumpąją žinutę, treti parduotuvėje pagauti „Maisto banko“ savanorių dosniai nuperka įvairių produktų. „Visi turime pasirinkimą, kaip aukoti, kokiu būdu padėti kitam, todėl svarbiausia šiuo pasirinkimu pasinaudoti,“ – teigia Inga Langaitė. Aukok tinklas atveria daugiau galimybių daryti gerus darbus ir rinktis, kam ir kaip norima padėti: aukoti pinigus (aukok.lt), dovanoti daiktus (aukokdaiktus.lt) ar skirti savo laiką (aukoklaika.lt).

„CAF World Giving index“ tyrimas atliekamas kasmet, jame dalyvauja 140 pasaulio valstybių. Ataskaita apima tris rodiklius: pagalbą nepažįstamajam, aukojimą pinigais ir savanorystę. Susipažinti su tyrimo duomenimis plačiau galima čia: https://www.cafonline.org/

Kiekvienas aukoja skirtingai

Straipsniai 2016-09-05

Pernai viena įmonė, per daiktų labdaros projektą atradusi vienišo tėčio istoriją, jam su neįgalia dukra pastatė naują namą. Per vasarą kampanijai „Už saugią Lietuvą“ sutelkus piliečius ir įmones buvo surinkta daugiau nei 12 tūkst. eurų, už kuriuos vasaros stovyklomis ir turiningomis ekskursijomis džiaugėsi keli šimtai vaikų. Kita iniciatyva per socialinius tinklus rado geradarius, kurie sudėjo bedarbei moteriai naujus dantis, o ji po to rado darbą ir jame dabar gali šypsotis. 

Nepaisant šių įkvepiančių pavyzdžių, Lietuva 2015-ais metais pasauliniame aukojimo indekse užėmė  142 vietą iš 145 tyrime dalyvavusių valstybių. Šiandien, rugsėjo 5-ąją minima Pasaulinė labdaros diena, kuri primena paklausti – ar pakankamai padedame šalia esantiems skurstantiesiems? Ar galime save laikyti atsakinga ir aukojančia tauta?

 „Nevyriausybinės organizacijos, aktyviai dirbančios su labdara, bene visada turi didelį krūvį, tačiau jos inicijuoja naujus labdaros renginius, ieško šiuolaikiškų, patogesnių būdų, kaip paskatinti dar daugiau žmonių paaukoti. Tai rodo, kad yra reikalingas aktyvesnis piliečių įsitraukimas“, – dalijasi patirtimi VšĮ „Geros valios projektai“ direktorė Inga Langaitė, kuri su bendraminčiais prieš 7-erius metus įkūrė pirmąjį aukojimo portalą Lietuvoje Aukok.lt.

Anot I.Langaitės, skatinant visuomenę padėti, labai svarbu priminti, pakviesti ir pasiūlyti tam asmeniui tinkamiausią būdą. Vieni jau turi įprotį kiekvieną sezoną atrinkti ir paaukoti nebereikalingus drabužius, kiti per kiekvieną telemaratoną nusiunčia bent vieną trumpąją žinutę, treti parduotuvėje pagauti „Maisto banko“ savanorių dosniai nuperka įvairių produktų. „Visi turime pasirinkimą, kaip aukoti, kokiu būdu padėti kitam, todėl svarbiausia šiuo pasirinkimu pasinaudoti,“ – teigia Inga Langaitė.

Anskčiau minėti labdaros atvejai – vos keli iš tūkstančių Aukok tinklo, suteikiančio galimybę kiekvienam aukoti jam patogiu būdu, gerųjų pavyzdžių. Tinklas atveria daugiau galimybių daryti gerus darbus ir rinktis, kam ir kaip norima padėti: aukoti pinigus (aukok.lt), dovanoti daiktus (aukokdaiktus.lt) ar skirti savo laiką (aukoklaiką.lt).

Mes atsinaujinome!

Naujienos 2016-08-31

Šiandien startuojame su atnaujintu ir mūsų vartotojams patogesniu dizainu. Tai ne tik patrauklesnis portalas, bet ir naujos funkcijos. Kviečiame išbandyti ir pasidalinti savo nuomone su mumis!

Aukok.lt - Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime

Naujienos 2016-07-11

Liepos 8-10 d. dalyvavome Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime 2016. Kvietėme susitikimo svečius dalyvauti herojų dirbtuvėse, daryti gerus darbus, dovanojome savo džemperius ir dalijomės savo veikla bei kasdienybe su Pasaulio lietuviais. Dėkojame visiems skyrusiems savo laiką ir prisidėjusiems prie mūsų veiklos

Nuo šiol - ir vaikiški džemperiai dovanų!

Naujienos 2016-06-01

Tarptautinę vaikų gynimo dieną pasitinkame nuotaikingai! Nuo šiol geradariams, prisidėjusiems prie Aukok.lt palaikymo, dovanosime ir vaikiškus džemperius! :) ‪#‎AsEsuHerojus ‪#‎AsEsuGerasVaikas

Instrukciją, kaip gauti pasirinktą unikalų džemperį dovanų, skaitykite čia.

Startuoja nacionalinė Kampanija „Už saugią Lietuvą“

Naujienos 2016-04-18

Šiandien startavo Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota ilgalaikė nacionalinė Kampanija „Už saugią Lietuvą“. Labai džiaugiamės ir didžiuojamės galėdami prisidėti prie šios puikios iniciatyvos.

Kviečiame su visa Lietuva dalintis savo idėjomis, atliktais darbais, kurie galėtų tapti įkvepiančiais pavyzdžiais ir kitiems žmonėms, bendruomenėms bei organizacijoms prisijungti prie jau veikiančių iniciatyvų. Plačiau.

Gimtadienis!

Naujienos 2016-04-15

Šiandien VšĮ „Geros valios projektai" švenčia 8-erių metų gimtadienį!

NVO lėšų pritraukimo projekto finišas!

Naujienos 2016-04-01

Šiandien įvyko paskutinis NVO lėšų pritraukimo projekto renginys - organizacijų atstovus mokėme efektyviai valdyti organizaciją! Šis renginys - tai beveik metus vykusio projekto, kurio tikslas didinti Lietuvos NVO gebėjimus pritraukti ir diversifikuoti finansavimo šaltinius įgyvendinant finansavimo pritraukimo strategijas, dalis.

VšĮ Geros valios projektai vykdomą projektą „NVO finansavimo šaltinių įvairinimas sektoriaus tvarumui užtikrinti", Nr. EEE-NVO-PDP1-PP-01-S01, remia 2009-2014 m. EEE finansinio mechanizmo NVO Programa Lietuvoje.

Tūkstančius litų Šiaulių banko klientai pernai aukojo geriems darbams

Straipsniai 2015-01-23

Šiaulių banko skyriuose, bendradarbiaujant su VšĮ „Geros valios projektai“ įrengus aukojimo dėžutes, per pusmetį banke klientai paaukojo 1270 eurų (4388 litų). Surinktos lėšos bus skirtos VšĮ „Geros valios projektai“ globojamoms socialinėms iniciatyvoms.

Šiaulių banko ir VšĮ „Geros valios projektai“ bendradarbiavimas užsimezgė 2013 m. lapkritį, kai banko klientams per internetinės bankininkystės sistemą „SB linija“ buvo sudaryta galimybė vos per keletą sekundžių portale „Aukok.lt“ paaukoti norimą pinigų sumą pasirinktam vienam ar keliems projektams. Tęsiant bendradarbiavimą, 2014 m. liepos mėnesį 66 Šiaulių banko skyriuose, veikiančiuose visoje Lietuvoje, buvo įrengtos aukojimo dėžutės.