Tapk ambasadoriumi Pateik projektą Verslui

Romas kviečia padėti pažeidžiamiausiems iš pažeidžiamų

Atgal

Romas kviečia padėti pažeidžiamiausiems iš pažeidžiamų

Nesiliauju mąstęs: ką reiškia būti „auka“? Kai griūva tavo namai, nužudomi tau artimiausi, o tėvynę užvaldo kraugeriai diktatoriai, ar gali save laikyti auka? Jei tavo tėvai grasina nužudyti dėl to, kad esi lesbietė ir nenori tekėti už jų išrinkto vyro – auka, o gal tai tiesiog „kartų skirtumas“? Jei tavo mylimą žmogų nubaudžia mirties bausme ar uždaro kankinimams, o tau per stebuklą pavyksta pabėgti – auka? Kai perplauki vandenyną ir dešimtis kartų pavojingai kerti valstybių sienas, kol galiausiai tave pasitinka saugi, bet atšiauri realybė – auka?

Mano atsakymas galbūt jus nustebins. Kiek man teko bendrauti su žmonėmis, kurie atsiduria tokiose situacijose – jie man nepanašūs į „aukas“. Jie atrodo kaip ryžtingi piliečiai, pilni gyvenimo ir vilties. Tai žmonės, pasiryžę savo dužusį svajonių indą kantriai suklijuoti ir pripilti gyvybės. Šių žmonių neapibrėžia tos tragiškos situacijos, kuriose kiekvienas galėjome atsidurti, gimę kitoje vietoje ar kitu laiku. 

Anmar neapibrėžia jos šeimos homofobija – jos tapatybė susijusi su drąsa, užsienio kalbomis ir tarptautine diplomatija. Ali neapibrėžia Sirijos karas – jis nori tapti virėju ir pristatyti siriškus abrikosų pastos desertus visam pasauliui. Deja, šiuo metu jiems likti savo šalyje reikštų pavojų gyvybei. 

Lietuvos Raudonasis Kryžius nuosekliai rūpinasi teisine, psichologine ir kitokia pagalba Lietuvoje atsidūrusiems pabėgėliams. Jie vykdo ir šią atskirą kampaniją, skirtą pažeidžiamiausiems iš pažeidžiamų – pabėgėliams, atsidūrusiems kritinėse situacijose. Už surinktas lėšas perkamas maistas, higienos priemonės, sauskelnės, sprendžiami kiti skubiausi poreikiai. Aš asmeniškai susipažinau su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus darbuotojais ir galiu patikinti, kad kiekvienas šios kampanijos centas tiesiogiai skiriamas padėti tiems, kuriems to labiausiai reikia. 

Mielieji, kviečiu nieko nelaukus – paaukokite dabar ir pasidalinkite šia žinute! Tam, kad šie žmonės kuo greičiau atsistotų ant kojų ir savarankiškai kabintųsi į gyvenimą. Tokiu būdu sukursime visuomenę, kurioje gera gyventi mums visiems.