Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Socialinis taksi

Atgal

Socialinis taksi

„Neįmanoma – tai ne faktas. Neįmanoma – tik nuomonė”

Socialinis Taksi – programa, socialinė paslauga ir kampanija, skirta žmonių, turinčių judėjimo negalią, mobilumo skatinimui. Socialinio Taksi automobiliai yra specifiniai – siekiant užtikrinti žmonių judančių vežimėlio pagalba savarankiškumą, perdaryti pagal specialų užsakymą. Šiuo metu Socialinio Taksi paslauga Vilniuje naudojasi apie 300 registruotų vartotojų, judančių vežimėlio pagalba. Didžiajai daliai jų Socialinis Taksi gyvenimo kokybę pakeitė iš esmės - žmonės savarankiškai, be artimųjų pagalbos, gali būti mobilūs mieste ir pasiekti reikiamas vietas.

Žmonės, turintys judėjimo negalią, kelionę gali užsakyti elektroninėje sistemoje – rezervuotu laiku atvyksta Socialinio Taksi asistentas – socialinis darbuotojas, kuris padeda vartotojui patekti į automobilį ir pasiekti kelionės tikslą. Esant poreikiui, įtraukiame savanorius, kurie padeda užtikrinti žmonių su negalia savarankiškumą viešosiose erdvėse. Tokiu būdu paslauga leidžia ne tik užtikrinti žmonių mobilumą, tačiau kartu savarankiškumą, skatinti aktyvų dalyvavimą.

Surinktos lėšos bus skiriamos Socialinio Taksi paslaugos plėtrai bei gerinimui. Didžioji dalis pastatų, ypač gyvenamųjų namų, yra nepritaikyti žmonėms su negalia, todėl asmeniniams asistentams yra sudėtinga žmogų nuleisti ir pakelti laiptais, ypač kai žmogus daugiau sveria. Šią problemą padėtų išspręsti pakopinis laiptų kopiklis, kuris laiptais gali pakelti žmogų, sveriantį iki 140 kg.

Kita esminė problema, kurią spręs projektas – žmogaus su judėjimo negalia aktyvumas pačiame mieste, pasiekus kelionės tikslą. Siekiant, kad Socialinio Taksi vartotojas lengviau judėtų ir nukeliautų didesnis atstumus, žmonėms su negalia yra sukurtas palengvinimas – varytuvas. Jo pagalba žmonės taptų aktyvesni, galintys nukeliauti didesnius atstumus ir labiau nepriklausomi. Varytuvas yra nedidelis, gali būti lengvai vežiojamas automobilyje, ten pakraunamas, o universalumas leidžia jį pritaikyti prie bet kokio paprasto vežimėlio. Varytuvo paslauga būtų užsakoma iš anksto Socialinio Taksi elektroninėje sistemoje.