Aukok projektui Tapk ambasadoriumi Pateik projektą
Paremk mus

„Sidabrinė linija“: prikelk senolius naujam gyvenimui

Atgal

„Sidabrinė linija“: prikelk senolius naujam gyvenimui

„Sidabrinė linija" yra nemokama draugystės, bendravimo ir pagalbos telefonu paslauga vienišiems, atskirtį ir izoliaciją išgyvenantiems garbaus amžiaus žmonėms, siūlanti galimybę turėti „telefoninį draugą", kuris reguliariai paskambins pasidomėti, kaip sekasi, paklausti, kaip žmogus jaučiasi, pasiūlyti pagalbos.

Ši iniciatyva iš esmės sprendžia visuomenės ir vyresnio amžiaus žmonių atskirumo, vienišumo, bendravimo trūkumo problemas ir suteikia galimybę senoliams džiaugtis oriu, prasmingu, pilnavertišku gyvenimu. Mūsų tikslas yra ilgainiui tapti nacionaline pagalbos linija garbaus amžiaus žmonėms, kuri 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę teiktų pagalbą ir informaciją, pagal poreikį nukreiptų į kitas specializuotą pagalbą teikiančias organizacijas ir, svarbiausia, padėtų užmegzti gyvą kontaktą su žmogumi, kuriam galima bet kada paskambinti ir tiesiog pasišnekučiuoti.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad bendravimas visiems žmonėms reikalingas kaip oras, o vienišumas žudo ne mažiau nei rūkymas ar alkoholizmas. Žmonės, kurie yra socialiai aktyvūs, reguliariai bendrauja ir dalinasi savo kasdieniais įspūdžiais, yra laimingesni, sveikesni ir gyvena ilgiau. Tuo tarpu žmonės, kurie gyvena labiau izoliuoti – nutolusiose vietovėse ar tiesiog vieni, be šeimos ar artimųjų – yra mažiau laimingi, jų sveikata prastesnė, kur kas dažniau sutrinka smegenų funkcijos ir jie gyvena trumpiau. Liūdna statistika tokia, kad iš 0,5 mln. Lietuvoje gyvenančių vyresnio amžiaus žmonių beveik pusė jų gyvena visiškai vieni.

„Sidabrinės linijos" pašnekovų atsiliepimai:

„Visą gyvenimą buvau tarp būrio žmonių, dabar po vyro mirties, vienatvė pjauna kaip peilis... labai trūksta su gerais žmonėmis pasikalbėti."

p. Teodora, 90 metų iš Vilniaus

„Senatvė yra baisus dalykas, kai lieki vienas. Žmogui reikia Žmogaus. Kaip aš dėkinga „Sidabrinei linijai", kad atsirado tokių žmonių, kurie supranta ko mums labiausiai reikia."

p. Staselė, 80 metų iš Kauno

„Jūsų „Sidabrinei linijai" laikas pradėti „auksėti". Auksinė ta Jūsų linija, dabar turiu žmogų, su kuriuo net dainas kartu per telefoną klausomės."

p. Janija, 75 metų iš Šiaulių

„Kur jūs buvote anksčiau su „Sidabrine linija", kodėl 20 metų reikėjo laukti?"

p. Birutė, 89 metų iš Biržų

„Nebeturiu jokių artimųjų. Gal ir nenuostabu, nes man jau - 85-eri. Gyvenimas taip jau susiklostė, kad labai myliu žmones, bendravimą, gyvenimą, tačiau nėra su kuo juo dalintis. Liūdna. Dienos bėga, protas kol kas šviesus, tad nei domėtis, nei džiaugtis gyvenimu nenustojau. Ką turiu, to ir užtenka. Gal tik vieno – žmogiško ryšio – norėtųsi daugiau."

p. Stefanija, 85 metų iš Vilniaus

Vienas vidutinės trukmės – apie 30 min – pokalbis „Sidabrinėje linijoje" kainuoja apie 1,5 Eur. Į tai įeina ir reguliarūs pašnekovų pokalbiai, ir registracija 800-ąją linija bei jos išlaikymo sąnaudos, ir virtualaus skambučių sujungimo centro palaikymas. Tačiau garbaus amžiaus pašnekovams visi pokalbiai yra nemokami.

Padėkite mums prikelti senolius naujam gyvenimui, padovanokite jiems pokalbį.

Internetinė bankininkystė
Mokėjimas kortelėmis
Paypal
SMS
TransferGo
Mokėjimas pavedimu
Dovanų čekis
Daugiau Uždaryti
Mokėjimas kortelėmis
Paypal
SMS
TransferGo
Mokėjimas pavedimu
Dovanų čekis