Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Sąžiningumas nuo mokyklos suolo

Atgal

Sąžiningumas nuo mokyklos suolo

Šio projekto tikslas – su Lietuvos mokyklų bendruomenėmis kartu nuspręsti, kokiais būdais jos gali siekti didesnio sąžiningumo bei skaidrumo savo aplinkoje bei padėti joms sukurti geruosius pavyzdžius mokykloje.

Jaunimo tyrimai rodo, jog moksleiviams trūksta pokalbių su tėvais bei mokytojais apie sąžiningą akademinį elgesį ir apskritai sąžiningumo sąvoką. 2018 m. „Transparency International“ Lietuvos skyriaus kartu su 8 mokyklomis įgyvendinta sąžiningumo pasižadėjimų iniciatyva, atskleidė jog diskusijos su moksleiviais apie akademinę etiką, pilietiškumą ir sąžiningumą yra vienas iš būdų sumažinti nusirašinėjimą, o 2019 m. siekiant ugdyti moksleivių pilietiškumą ir geresnį įsitraukimą į sprendimų priėmimą mokykloje, TILS dviejų gimnazijų bendruomenėms padėjo įgyvendinti dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvas.

Susitikimų su mokyklų bendruomenėmis metu TILS atstovai ne tik įtrauks moksleivius į diskusijas, organizuos rinkimų simuliacijas, filmų peržiūras, bet ir pristatys būdus, kaip jie savo aplinkoje gali kurti geruosius pavyzdžius. TILS atstovai aplankytas mokyklas pakvies prisijungti prie „Sąžiningumo mokyklų tinklo“ www.transparency.lt/saziningumo-mokyklu-tinklas, kuris šiuo metu jungia jau kas šeštą Lietuvos mokyklą.

Mūsų tikslas – aplankyti 20 mokyklų įvairiuose Lietuvos regionuose ir susitikti su bent 500 moksleivių. Reikalinga lėšų suma susitikimui vienoje mokykloje – 50 EUR, likusi dalis bus kofinansuojama TILS.

Kviečiame prisidėti prie sąžiningumo ugdymo nuo mokyklos suolo!