Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

PasiDalink 2015

Atgal

PasiDalink 2015

Lietuvoje skursta kas penktas žmogus. Skurstantieji per dieną maistui dažniausiai gali skirti vos 2 eurus. Padėti juos pamaitinti yra lengva! Kiekvienas „Maisto bankui“ paaukotas euras pavirsta 6,30 eurų vertės parama maistu – už tiek nepasiturintieji gauna 8 porcijas maisto. Praėjusiais metais „Maisto bankas“ surinko ir nepasiturintiesiems išdalino 3,85 mln. eurų vertės maisto. Toks rezultatas pasiektas dosnių rėmėjų dovanoto maisto ir atsidavusių savanorių pagalbos dėka.

Labdaros projekto „PasiDalink“ tikslas – supažindinti visuomenę su nepasiturinčiųjų kasdienybe, pakviesti juos aukoti lėšų ir palengvinti stokojančiųjų būtį. Šiais metais projektas vyksta dviem etapais: pirmoji dalis – jau ketvirtą kartą vykstantis „Maisto banko“ ir LNK televizijos kanalų grupės organizuojamas telemaratonas. Jo metu iš arti išvydome nepasiturinčiųjų gyvenimus bei kasdienes aktualijas, padėti jiems kvietė žymiausios kultūros ir pramogų žvaigždės. Antroji projekto dalis – parduotuvėse „Rimi” vykstanti „PasiDalink” akcija. Parduotuvių lankytojai iki pat Naujųjų metų pirkdami ženklu „PasiDalink" pažymėtus maisto produktus, padės maitinti nepasiturinčiuosius. Sulčių „Tymbark" ir „Kubuš“, „Vilniaus duonos" „Agotos duonos", margarino „Rama", arbatos „Lipton", „Ustukių malūno" kukurūzų trapučių ar kitų „Rimi“ prekės ženklu pažymėtų produktų gamintojai dalį už juos gautų pajamų skirs „Maisto bankui“.

Dažniausiai skurdo rykštė plaka pačius silpniausius: mažas pensijas gaunančius senelius, sunkius ligonius, vienišas mamas. Neapsikentusi smurto namuose Milda viena augina 5 vaikelius. Gyvenimo iššūkių moteriai tikrai netrūksta: prieš ją bei vaikus ranką kėlęs vyras, vieniša motinystė, penkios išalkusios burnos, o jauniausioji dukrelė turi sunkią širdies ydą. Moteris pripažįsta: būna dienų, kuomet tenka rinktis: pirkti brangiai kainuojančius vaistus ar maitinti išalkusią šeimą.

Marijampolietei Onai Čėsnienei netrukus – 92. Tačiau gimtadienio senolė nelaukia – reikės išsikraustyti iš nuomojamo buto, o kur teks gyventi – dar nežinia: nei brolių, nei seserų, nei vaikų nėra. Visi savo tėvams linkime ir patys norime orios, ramios senatvės. Tačiau dažnai skurstantys senoliai nori paprasčiausiai užmigti ir nebepabusti. Mat tik taip nutils ramybės neduodantys klausimai: už ką šiandien pavalgyti, kaip sumokėti už būstą.

Istorijos, parodytos TV projekte – skurstančiosios visuomenės atspindys. Galus nesuduriančių Mildų, Onų ir Jonų – Lietuvoje kas penktas. Ir kiekvieną dieną jie kovoja su klausimais, kurie dažnam iš mūsų net nekyla: valgyti patiems ar maitinti vaikus, mokėti mokesčius ar sočiau užkąsti, kokias išlaidas apkarpyti ir už sutaupytus pinigus įgyti gyvybiškai reikalingų vaistų. Tačiau mes galime jiems padėti: gaudami „Maisto banko“ paramą, nepasiturintieji galės sočiau valgyti, o sutaupytas lėšas skirti savo būtiniausioms reikmėms.