Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Ieškantiems paramos

Padėkime Maksymilianui įveikti akytės vėžį

Atgal

Padėkime Maksymilianui įveikti akytės vėžį

Maksymilianui yra 2,8 metukai. Berniukas į pasaulį atėjo 29-ą nėštumo savaitę ir pirmąsias gyvenimo savaites praleido inkubatoriuje. Tėveliai išrinko vardą Maksymilianas – tarsi linkėjimą sūnui iš gyvenimo pasisemti maksimaliai daug džiaugsmo. Tačiau mažylis kas mėnesį sirgo kvėpavimo ligomis, buvo diagnozuota neišnešiotų naujagimių retinopatija. 2013 metais medikai ištyrė, kad retinopatija išnyko, kitų problemų su akimis berniukui nebuvo nustatyta.

2014 m. rugsėjo mėnesį Maksymiliano kairėje akyje tėvai pastebėjo keistą blizgesį. Sūnaus akis atrodė kaip stiklinė. Gydytojų diagnozė šeimai buvo netikėta – kairės akies multifokalinė retinoblastoma. Tai piktybinis akies navikas, kurio negydant vaikas gali netekti akies, liga gali išplisti į smegenis, plaučius, kaulus. Maksymilianui nedelsiant buvo suteiktas būtiniausias gydymas, paskirta chemoterapija, tačiau šių metų sausio mėn. gydytojai nustatė, kad gydymo galimybių Lietuvoje jau nėra.

Siekiant išsaugoti berniuko regėjimą, akį kaip organą bei tikintis geriausio gydymo rezultato, reikalingos tolesnės konsultacijos ir gydymas Šveicarijoje, Lozanos mieste. Šveicarijos medikai jau gydo du berniukus iš Lietuvos su tokia pačia diagnoze ir sutinka padėti Maksymilianui. Planuojamas intraarterinės chemoterapijos gydymas. Pirmasis vizitas į Šveicarijos Hôpital ophtalmique Jules-Gonin kliniką paskirtas vasario 4 dieną. Vienam vizitui į Šveicarijos kliniką reikalinga suma – ne mažiau kaip 3 tūkst. eurų. Vizitai numatomi mažiausiai metus, vykstant į kliniką kas tris-keturias savaites, todėl Maksymiliano gydymui ir slaugai, kelionėms ir apgyvendinimui Šveicarijoje reikalinga ne mažesnė kaip 40 tūkst. eurų suma. Berniukas turi vyresnį brolį, šeimoje dirba tik tėtis. Maksymiliano gydymui Šveicarijoje būtina suma šeimai yra itin didelė finansinė našta.

Projekto tikslas – surinkti lėšų, būtinų Maksymiliano gydymui Šveicarijoje, ir padėti berniukui įveikti akytės vėžį, kad būtų išsaugota akytė ir berniukas galėtų džiaugtis spalvingu pasauliu.