Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Padėkime Kotrynai įveikti vėžį

Atgal

Padėkime Kotrynai įveikti vėžį

Kotryna vėžiu susirgo būdama 15 metų. Ligoninėje mergina atsidūrė sukaustyta paralyžiaus. Jai buvo atlikta daugybė medicininių tyrimų, po kurių paaiškėjo, kad Kotrynos stuburo smegenis spaudžia svetimkūnis, išaugęs ant penkto kaklo slankstelio. Neurochirurgai pašalino auglį, tačiau atlikus biopsiją paaiškėjo negailestinga diagnozė – Kotryna serga onkologine liga. Tai Ewingo sarkoma – kaulų ir minkštųjų audinių piktybinis navikas.

Paauglei buvo paskirtas intensyvus gydymas: ji atlaikė 8 chemoterapijos kursus, tada sekė kaulų čiulpų transplantacija, radioterapija – spinduliuotė. 2013 m. atrodė, kad liga pasitraukė. Deja... Dar vienos operacijos metu Kotrynai reikėjo visiškai pašalinti penktą ir šeštą kaklo slankstelius. Vietoje jų įdėtas cilindras ir titaninės plokštės. Vėl sekė chemoterapijos kursai, didelės vaistų dozės, lydėjo skausmai...

Šiuo metu septyniolikmetei Kotrynai gydymo Lietuvoje galimybės, deja, išsemtos. Tačiau jai sveikti ir gydymą bei priežiūrą sutiko skirti geriausi Izraelio onkologijos specialistai. Jau nuo lakpričio 25 d. Kotrynos laukia pusmečio trukmės gydymas: 6 onkotermijos, Ipilimumabo vartojimas ir citokinų imunoterapija.

Onkotermija – tai navikinio audinio (ar net viso kūno) veikimas karščiu bei elektrinio lauko energija, dėl kurių į ląstelę efektyviau patenka chemoterapijos preparatai. Be to, tai leidžia sumažinti chemopreparatų dozes, taip apsaugant sveikas ląsteles nuo žalingo jų poveikio. Ipilimumabas yra imunoterapinis vaistas, kuris sustiprina priešnavikinį imuninį atsaką. Citokinų imunoterapija – tai gydymas citokinais, kurie aktyvina priešnavikinio imuninio atsako formavimąsi bei stimuliuoja jo komponentų funkcinį aktyvumą.

Apie projektą. Projekto tikslas – surinkti lėšų Kotrynos onkologinės ligos – Ewingo sarkomos (kaulų ir minkštųjų audinių piktybinis naviko) – gydymui Izraelyje. Pusę metų truksiančiam pirminiam gydymo (be kelionės, apgyvendinimo ir kt. išlaidų) etapui reikalinga suma – 103 000 litų. Tai didelė finansinė našta Kotrynos šeimai.

Visa surinkta parama bus skiriama Kotrynos gydymo išlaidoms Izraelyje.